IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - FENIX-5
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

FENIX-5

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11591160116111621163 1553>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:39
Originally posted by marijana marijana напиша:

иии благодарам за исцрпниот одговорголема%20насмевка


нема за што.... u R welcome

a во ?????? како е??

Изменето од BlackDevil - 21.Јули.2008 во 13:39
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:40
Originally posted by la fille la fille напиша:

па кажете дека за таа свадба се работилутиналутиналутина...уф ми дојде срцето на местотрепкањетрепкање


а ти на која мислеше
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
marijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:40
Прилеп, 20 јули (МИА) - Најпознат некогашен прилепски семкар, Аднан Сефоски-Сефо синоќа на градскиот стадион во Прилеп ја направи најголемата и најнеобичната свадба што прилепчани ја помнат, женејќи го својот син Амир.

Весели, разиграни сватови од Македонија, Белгија, Германија, Холандија и Австрија дојдоа да им пожелаат среќен брак на 23-годишниот  Амир и 18-годишната Семие. Веселбата со преку илјада сватови и полни трибини љубопитни прилепчани, свекорот не случајно избра да биде на градскиот стадион.

- Во Прилеп сум израснат, а на стадионот заедно со татко ми со години продававме семки. Така заработував, а пред 18 години заминавме во Брисел, Белгија, вели возбудениот свекор Сефоски, кој не жалел да му подари на синот свадба вредна преку 100.000 евра.

Сефо полн со изненадувања за зетот и невестата кои пристигнаа во најнов модел на „ферари“ приреди и голем огномет како оној, вели носталгично, што го паметам на големиот празник 11 Октомври.

За сватовите и за прилепчани беше организирана незаборавна веселба со музичка група, танчари  и гости од Бугарија, а на менито беа 45 печени јагниња, 150 килограми пилешки стек, над 300 килограми плескавици, еден и пол тон пиво, по два и пол тони сокови и овошје и преку 200 килограми студена закуска.

-  На младите им купив куќа во Брисел, зашто таму имам дискотеки и ресторани. Тоа се три фирми со 50-ина вработени. Јас сум организатор на спектакли, работам со музички фирми од Бугарија и ја претставувам трубо-фолк музиката во Белгија. На младите им пожелувам убаво да живеат, да ме заменат мене и нашето име и никогаш да не ги заборават Прилеп и Македонија, вели Сефо.

Тридневната свадба неуморните сватови ќе ја завршат денеска со музика на улиците во прилепската населба Тризла. на местата каде израснал Сефо и каде што се родиле зетот и невестата.
"recycle your mind"
Кон врв
marijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:41
 
 
Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

Originally posted by marijana marijana напиша:

иии благодарам за исцрпниот одговорголема%20насмевка


нема за што.... u R welcome

a во ?????? како е??
 
 
еххехехех најжешкосреќа
"recycle your mind"
Кон врв
marijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:42
еве ти Девојче најдетален одговор ..само ти не ми се нервозирајголема%20насмевка
"recycle your mind"
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:43
Originally posted by marijana marijana напиша:

 

 

Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

Originally posted by marijana marijana напиша:

иии благодарам за исцрпниот одговорголема%20насмевка
нема за што.... u R welcome a во ?????? како е??

 

 

еххехехех најжешкосреќа



no way значи имате и free сауна....а
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:44
a be mi otide pametot vo edna druga svadba...si rekov nekoj drug da ne se ozenil vo meguvremeцрвенеењецрвенеењецрвенеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:45
ааааааааааааааааа си го грешила твојот извор на информации.......мењај сместа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:46
vednas menuvamтрепкање
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
marijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:47
 
Originally posted by la fille la fille напиша:

a be mi otide pametot vo edna druga svadba...si rekov nekoj drug da ne se ozenil vo meguvremeцрвенеењецрвенеењецрвенеење
 
ај не се срами...голема%20насмевка..
"recycle your mind"
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:48
аиииии ама вредно чупче
ете la fille.....потенцијален извор на информации.... на тебе е изборот
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:49
a be takva sum jas...sramezlivaзадоволствозадоволствозадоволствозадоволство
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
marijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:51
Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

аиииии ама вредно чупче
ете la fille.....потенцијален извор на информации.... на тебе е изборот
 
 
така се погоди овој патсреќа..има ли подобра од неа?намигнување
"recycle your mind"
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:51
Aj,dobar den na site
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11591160116111621163 1553>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.