IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - РАЗГОВОРИ ЗА РЕЛИГИИТЕ - ОПШТО И НЕВРЗАНО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РАЗГОВОРИ ЗА РЕЛИГИИТЕ - ОПШТО И НЕВРЗАНО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111112113114115 242>
Автор
Порака
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 02:51
Оф леле тебе те интересирало кому му плати Исус. Така е? Дефинирај малку подобро за да не пишувам за џабе работи кои ти се јасни.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 02:53
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

ete ocigledno za niv pekol nema, za niv se odnapred site grevovi plateni, pa taka nemaat gajle



Vo pravo si tie se pretplateni samo na rajot...nivnite smetki drug ce im gi placa...a tie ete mozat sega da pravat sto sakaat ... hahahahaha e blesav narod....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 02:53
Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Темплариус Исус нема потреба сега да ми простува кога веќе го стори тоа еднаш пред речиси 2000 години.
 
ЗНАЧИ КАЈ САТАНАТА ИСУС БЕШЕ ДОЛЖНИК - ПА ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ ПРЕД 2000 ГОД.????????
 
ДЕМЕК БОРЏЛИЈА БЕШЕ ....
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 02:54
Темплариус веќе личам на папагал. Исус плати за се, буквално за се и за сите. Се што треба да направиш е да Му се заблагодариш за таа жртва која ја стори за тебе и да Го замолиш да живее во тебе. Покај се за сите гревови. Предај Му го Нему твојот живот и ќе видиш чудо. Ама биди искрен во твојата молитва.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 02:55
Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Темплариус Исус нема потреба сега да ми простува кога веќе го стори тоа еднаш пред речиси 2000 години.



Znaci sega mozes da pravis ama bas sto sakas, da ubivas da krades da siluvas i na kraj se e plateno ti si sedis vo rajot ti e gajle za se ????
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 02:57
Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Темплариус веќе личам на папагал. Исус плати за се, буквално за се и за сите. Се што треба да направиш е да Му се заблагодариш за таа жртва која ја стори за тебе и да Го замолиш да живее во тебе. Покај се за сите гревови. Предај Му го Нему твојот живот и ќе видиш чудо. Ама биди искрен во твојата молитва.
 
 
ЗНАЧИ КАЈ САТАНАТА ИСУС БЕШЕ ДОЛЖНИК - ПА ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ ПРЕД 2000 ГОД.????????
 
ДЕМЕК БОРЏЛИЈА БЕШЕ ....
 
Е КОЈ ЛИЧИ СЕГА НА ПАПАГАЛ!!!!
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 02:59
Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Темплариус веќе личам на папагал. Исус плати за се, буквално за се и за сите. Се што треба да направиш е да Му се заблагодариш за таа жртва која ја стори за тебе и да Го замолиш да живее во тебе. Покај се за сите гревови. Предај Му го Нему твојот живот и ќе видиш чудо. Ама биди искрен во твојата молитва.



Jas sum iskren vo mojata molitva ama ne mozam kako vas da bidam i cinicen i da baram protekcija, i da baram toj da mi gi placa dolgovite - mozebi ce pobaram samo da me stavi poblisku do tebe i evangelos da mozeme da si muabetime hahahahaha
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:01
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Темплариус веќе личам на папагал. Исус плати за се, буквално за се и за сите. Се што треба да направиш е да Му се заблагодариш за таа жртва која ја стори за тебе и да Го замолиш да живее во тебе. Покај се за сите гревови. Предај Му го Нему твојот живот и ќе видиш чудо. Ама биди искрен во твојата молитва.



Jas sum iskren vo mojata molitva ama ne mozam kako vas da bidam i cinicen i da baram protekcija, i da baram toj da mi gi placa dolgovite - mozebi ce pobaram samo da me stavi poblisku do tebe i evangelos da mozeme da si muabetime hahahahaha
 
 
И ЈАС САКАМ ... И ЈАС САКАМ ...ТРАЛА ЛА ЛА ЛА .....
 
А ЗА ДОЛГОТ ... ОДГОВОР НЕМА ...
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:02
no comment

Изменето од Sunny - 04.Октомври.2008 во 03:16
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:05
`

Изменето од Templarius - 04.Октомври.2008 во 03:12
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:10
Е па вака:

Две дечиња си играле секој ден. Бил најдобри другарчиња. Си ветиле дека нема да се повредат никогаш еден со друг. Ама едниот од нив подоцна се преселил од градот и отишол да живее во некој друг град. Овој кој останал да живее во градот станал судија. Оној кој се отселил фатил лоши патишта.
По 20 години...некој човек убил 5 луѓе. Го фатила полицијата и го однеле пред суд. Се погодило баш така едниот другар да биде судија а другиот да биде убиец. Се препознале и сите дознале дека судијата и крволочниот убиец се другари од детството. Цела јавност била во исчекување како ќе постапи судијата: како другар или како судија. Трето немало. Судијата го огложил судењето за утредента. Утредента пресудил: казната е смрт или пак 10 милиони евра. Обвинетиот бил разочаран! Немал пари. Судијата му се приближил и му шепнал: јас ќе платам! Останал ем праведен судија ем добар другар. Правдата е задоволена а другарството опстанало.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:12
Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Е па вака:

Две дечиња си играле секој ден. Бил најдобри другарчиња. Си ветиле дека нема да се повредат никогаш еден со друг. Ама едниот од нив подоцна се преселил од градот и отишол да живее во некој друг град. Овој кој останал да живее во градот станал судија. Оној кој се отселил фатил лоши патишта.
По 20 години...некој човек убил 5 луѓе. Го фатила полицијата и го однеле пред суд. Се погодило баш така едниот другар да биде судија а другиот да биде убиец. Се препознале и сите дознале дека судијата и крволочниот убиец се другари од детството. Цела јавност била во исчекување како ќе постапи судијата: како другар или како судија. Трето немало. Судијата го огложил судењето за утредента. Утредента пресудил: казната е смрт или пак 10 милиони евра. Обвинетиот бил разочаран! Немал пари. Судијата му се приближил и му шепнал: јас ќе платам! Останал ем праведен судија ем добар другар. Правдата е задоволена а другарството опстанало.
 
 
ДАЈ МОЛИМ ТЕ!!!  ШО Е ОВА  - СОЦИО-ПСИХОЛОГИЈА....
 
КЕ ОДГОВОРИШ СЕГА ЗА “ДОЛГОТ“ ИЛИ СЕУШТЕ СТЕ СПАСЕНИ??????
 
 
ЧЕКАМЕ!!!!
 
 
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:14
Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Е па вака:

Две дечиња си играле секој ден. Бил најдобри другарчиња. Си ветиле дека нема да се повредат никогаш еден со друг. Ама едниот од нив подоцна се преселил од градот и отишол да живее во некој друг град. Овој кој останал да живее во градот станал судија. Оној кој се отселил фатил лоши патишта.
По 20 години...некој човек убил 5 луѓе. Го фатила полицијата и го однеле пред суд. Се погодило баш така едниот другар да биде судија а другиот да биде убиец. Се препознале и сите дознале дека судијата и крволочниот убиец се другари од детството. Цела јавност била во исчекување како ќе постапи судијата: како другар или како судија. Трето немало. Судијата го огложил судењето за утредента. Утредента пресудил: казната е смрт или пак 10 милиони евра. Обвинетиот бил разочаран! Немал пари. Судијата му се приближил и му шепнал: јас ќе платам! Останал ем праведен судија ем добар другар. Правдата е задоволена а другарството опстанало.




Kolku cini eden covecki zivot ?????????
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:17
Е па еве ти де! Ова беше објаснувањето специјално за тебе!
Судијата е Бог, ние сме виновниците, Исус е откупот (10 милиони евра во текстот).
Божјиот Закон е таков: за секој сторен грев казната е смрт. Порано Израелците своите гревови ги плаќале со жртвени јагниња. Но ние денес немаме потреба зашто Божјото Јагне- Исус плати за сите нас.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111112113114115 242>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.