IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто жените се шминкаат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто жените се шминкаат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 20>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 02:37
a,be,...shminka,...karmin,senki,..shto ja znam...i slichno,..ne sjajevi,..a i shto ke ti se tie  zapo doma,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 02:43
Originally posted by brza brza напиша:

a,be,...shminka,...karmin,senki,..shto ja znam...i slichno,..ne sjajevi,..a i shto ke ti se tie  zapo doma,..
za po doma..koga ke zavrsis domasni obvrski..ke se tusiras,ke se obleces ubavo,ke se dotears,normalno ne napadno i taka ke sednes ko dama so partnerot...задоволство
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 13:52


koga Gospod ja stvoril zenata ...

i ja poglednal ...

i i rekol:
- ti ke mora da se sminkas ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
suce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Септември.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај suce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 18:56
poim nemam zasto ali mn mn mn malce koristam sminka. edino koga izleguvam, PA DURI I TOGAS SMINKANJETO E MN LABAVO:) i pritoa koristam samo korektor kreon i riMel.. TOLKU!:) usput... sakam samo da prasam... luge sto ke vi e sminka i kujznae kakva obleka za po doma ili za so partnerot( po doma:) ako TOJ  partnerot ve saka bez sminka i bez kujznae kakva obleka ondak za koj k.. bi se nakontuvale  neli??

Изменето од suce - 21.Септември.2007 во 19:03
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 09:57
Originally posted by suce suce напиша:

poim nemam zasto ali mn mn mn malce koristam sminka. edino koga izleguvam, PA DURI I TOGAS SMINKANJETO E MN LABAVO:) i pritoa koristam samo korektor kreon i riMel.. TOLKU!:) usput... sakam samo da prasam... luge sto ke vi e sminka i kujznae kakva obleka za po doma ili za so partnerot( po doma:) ako TOJ  partnerot ve saka bez sminka i bez kujznae kakva obleka ondak za koj k.. bi se nakontuvale  neli??
 
изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување
a zosto bi se nakontuvala koga ke imas potreba da izlezes???????
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 10:24
za da bidat sabajlecki uste poubai koga ke se razbudat do mene....
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 11:05
za zal sminkanjeto e losa navika. losa e zasto taa licnost sto se sminka ne e zadovolna od svojata priroda pa saka identitetot da go sokrie. ubava nasminkana ne postoi, ponezniot pol treba da se prifati ona prirodno bez krienje na vistinskiot izgled. nasminkano lice znaci menuvanje na licna karta-opis
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 11:18
za da im se mestat na mom4injata ili mazhiteголема%20насмевкатрепкањетрепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
barbie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barbie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 15:46
Ja mislu deka ne e dobra mnnnnnnnn napadna sminka ama zsto da ne stavis diskretnu sminku i da se nasminkas ubavo izgleda ,,,, i ne e stvar do lepotu.. ima mn devojke sto imav mn ubavi crte ama nemav ubav ten i sg ako ne im e ubav ten da si idev takvi kd mozev da staviv pudru i da e sve ok!! ja stvarno ne znam kako arazmisluev ljudi u ovuj drzavu ama u dr drzave ne e takojj zsto edn put se zivi ne treba da mislis ovoj e ubavo ama pudra e vestacko lalalallalalala pa tija poznati zvezde nema da su poznati i tolko ubavi ako nema sminka i mn sam protiv toj ! 1 put se zivi 1 si mlad ako te pravi pudra ubav stavjaj ich gajle si nemaj
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 16:01
zenite se sminkat 
no  nesakat da priznaat

ili da priznaat toa so postvesno go pravat

se sminkat radi konk*rencijta- te radi drugite zeni



Изменето од anakin - 19.Април.2008 во 16:02
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 18:23
Па шминката е измислена за да се шминкаат жените, нема ваљда мажите да се шминкаат, иако во последно време и они лупаат пудри на лицето
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 13:42
Fakt e deka nema zena sto ne se sminka.Sakam sminka,ama ne preterano.Malku tecna pudra,rimel,moze crn kreon i malku sjaj za usta,posto mrazam karmin A inaku se slucuva i nenasminkana da izlezam od doma,i toa mnogu cesto.

Изменето од ivi - 20.Април.2008 во 13:44
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 14:55
nauchno e dokazano deka koga zenite se vo ovulacija, pod vlijanie na hormonite,nivnoto lice stanuva posimetrichno, obrazite i ustata pocrveni i izgledaat mnogu po zdravo i poprivlechno vo tie nekolku dena
zenite otkrile deka mozat so pomosh na shminka sekoj den da imaat crveni usni i obrazi i da bidat atraktivni za mazite i zatoa se shminkaat

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 15:07
Originally posted by IQ IQ напиша:

nauchno e dokazano deka koga zenite se vo ovulacija, pod vlijanie na hormonite,nivnoto lice stanuva posimetrichno, obrazite i ustata pocrveni i izgledaat mnogu po zdravo i poprivlechno vo tie nekolku dena
zenite otkrile deka mozat so pomosh na shminka sekoj den da imaat crveni usni i obrazi i da bidat atraktivni za mazite i zatoa se shminkaat


ami donekade e tocno
no ne se sminkat poradi mazite nego poradi drugite zeni

ekperimetalno e potvrdeno deka edna edinstvena zena vo kncelarija so mazite ne e bas naj naj naj doterana
so nemoze da se kaze za kancelarija kade se minimum dve zeni
смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.