IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - F1 Вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

F1 Вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 55>
Автор
Порака
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 20:12
Interesna Analiza BRAVO za AMSTEL
Ke bese podobro namesto na kraj da debitiravme za vreme na celata sezona... bas mi e zal sto te nemase vo tekot na sezonata zatoa sto pred sezona imavme interseni dueli Kimi - Schumi

P.S. Moram da dodadam nesto na tvoeto rezime

KIMIDefinitivno gubitnik vo sezonata 2006. Talentiran sofer i se nadevam deka ke se preporodi vo timot na crvenoto konjce
FISICOVtor luzer po red, koj stigne mu zima merka..na poslednava trka Schumi dva pati. konecno fakt e deka Alonso e edna klasa podobar od Fisico
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 21:19
Kako i da e ke mi nedostasuva F1 , no do slednata sezona se nadevam deka ke ima aktivnost na ovoj podforum od site onie clenovi koi ja sledat F1.Do togash se nadevam deka sekoja nova informacija ke ja dostavite:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 21:10
Originally posted by veni vidi vici veni vidi vici напиша:

Interesna Analiza BRAVO za AMSTEL
Ke bese podobro namesto na kraj da debitiravme za vreme na celata sezona... bas mi e zal sto te nemase vo tekot na sezonata zatoa sto pred sezona imavme interseni dueli Kimi - Schumi

P.S. Moram da dodadam nesto na tvoeto rezime

KIMIDefinitivno gubitnik vo sezonata 2006. Talentiran sofer i se nadevam deka ke se preporodi vo timot na crvenoto konjce
FISICOVtor luzer po red, koj stigne mu zima merka..na poslednava trka Schumi dva pati. konecno fakt e deka Alonso e edna klasa podobar od Fisico



Da se nadopolnam i jas BRAVO ubava tema,a i postot na Veni zasluzuva vnimanie. Clap
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 13:22
SHAMPION VO FORMULA 1 ZA 2006 GODINA
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 00:21
SCHUMACHER OSTAJE U FERRARIJU KAO SAVJETNIK

Ferrari je danas potvrdio kako će Michael Schumacher ostati u momčadi kao pomoćnik izvršnog direktora Jeana Todta. Sedmerostruki svjetski prvak će nakon 15 godina utrkivanja utrke promatrati kao gledatelj, a u sklopu nove uloge će pomagati Ferrariju u odabiru budućih vozača.

"Michael je uvijek bio zainteresiran za praćenje mladih vozača," izjavio je Todt na konferenciji za novinare održanoj na Monzi."Jednoga već imam kraj sebe. Sjećam se da mi je Michael govorio o Felipeu dok se još bio natjecao u nižim serijama."

"Također mi je govorio o Kimiju prije nego što je ušao u Formulu 1, stoga ima jedinstveno oko i bit će nam važan kod odabira budućih vozača, ali i kod praćenja aktualnih.
Michael je jedan od najvećih vozača u povijesti automobilističkih utrka. On ima jedinstveno znanje o utrkivanju, stoga ćemo pokušati iskoristiti njegovo znanje na najbolji mogući način kod momčadskih odluka na sportskoj i tehničkoj razini."


"Bit će nam vrlo blizak, no neće imati nikakve obveze u tvornici, utrkama ili privatnim testiranjima," nastavio je Todt, govoreći o novoj Schumacherovoj ulozi. "Bit će u potpunosti neovisan za vrijeme donošenja odluka glede budućnosti Ferrarijeve sportske grane. Naposljetku, kao što je i do sada radio, dat će svoj doprinos kod dizajniranja cestovnih automobila."

"Mislim da trenutačno nije potrebno detaljno definirati što i kako ću raditi," izjavio je Michael. "Jean je upravo rekao što me interesira i gdje Ferrari misli da bih mogao biti koristan. Vrlo sam sretan što sam na ovaj način uključen, ali prije svega se radujem odmoru od nekoliko mjeseci, nakon kojeg ću imati jasniji pogled na ono što bih volio imati."

"Vrlo sam sretan što mi je Ferrari dao ovu priliku. Kao i uvijek, Ferrari mi je ukazao povjerenje, ali mi je također dao slobodu za postizanje odluke u okviru zajedničkog dogovora. To je nešto jedinstveno i mislim da sada zaslužujem nekoliko mjeseci da si razbistrim um," zaključio je Schumacher.

29.10.2006
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 00:24
Bruno Sena želi u F1 do 2009
Bruno Sena je rekao da on želi biti na Formula 1 gridu do 2009.

23-godišnji nećak trostrukog svetskog šampiona i ikone – Ajrtona Sene – je rekao novinarima na Hokenhajm stazi u nedelju da će se on skoro sigurno trkati u GP2 seriji sledeće godine.

Verovatno referirajući na Gerharda Bergera, suvlasnika Toro Roso tima ali i bivši timski kolega njegovog ujaka u McLarenu, Sena je rekao: ''Već sam napravio neke kontakte u Formili 1.

''U zavisnosti kako ću ići (u GP2 seriji), ja želim da budem u Formuli 1 unutar dve godine,'' rekao je Sena novinama 'Bild', pre nego što se sudario u Porše Karera trci na DTM događaju.

I on je rekao o Šumaheru: ''Da moj ujak nije umro, Šumaher bi osvojio dve titule manje.

''Mihael je retko morao da vozi tačno na limitu, ali to bi bilo drugačije da je Ajrton bio tamo.''
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2006 во 22:54

SCHUMACHER PROGOVORIO O STVARIMA IZ PROŠLOSTI

Michael Schumacher je, kao umirovljeni sedmerostruki svjetski prvak, odlučio otkriti i objasniti nekoliko isječaka iz svoje karijere o kojima se već godinama pokušava saznati prava istina.

U razgovoru s njemačkim novinama Suddeutsche Zeitung, Schumacher je izjavio kako je njegov pokušaj izbacivanja Jacquesa Villeneuvea sa staze na posljednjoj utrci sezone 1997. na Jerezu jedini trenutak kojeg bi ispravio u svojoj karijeri. "Kada bih se našao u situaciji gdje bih mogao ispraviti nešto u svojoj karijeri, onda bi bilo to," rekao je Schumacher u intervjuu.

Michaelov plan izbacivanja Kanađanina iz utrke kako bi se domogao trećeg naslova prvaka nije uspio. Nijemac je nakon sudara izletio sa staze i ostao zaglavljen u pješčanoj zamci, a naslov prvaka pripao je Villeneuveu.
FIA je kasnije odlučila kazniti Michaela zbog namjernog izazivanja nesreće te ga je diskvalificirala oduzevši mu sve bodove koje je osvojio tijekom sezone.

U razgovoru sa spomenutim novinama, Schumacher je također objasnio zašto nije htio otići na sprovod Ayrtona Senne koji je, uz Rolanda Ratzenbergera, poginuo tijekom Grand Prixa San Marina u Imoli, 1994. godine.

"U motosportu sam proveo 20 godina i nikada nisam imao loše iskustvo," rekao je. "Tog vikenda nije poginuo samo Senna, već i Roland Ratzenberger. Intenzivno sam raspravljao sam sam sa sobom o smrti dvojice ljudi i upitao se: "što F1 i utrkivanje za mene još uvijek znače?"

Upravo zbog toga sam odlučio propustiti Ayrtonov sprovod kako bih otišao testirati. Morao sam znati da li mogu nastaviti voziti i da li me utrkivanje još uvijek uveseljava.
Također, jedan od razloga je da nisam htio tugovati u javnosti. Kasnije sam u samoći posjetio Ayrtonov grob, zajedno sa svojom ženom Corinnom."


U istom intervjuu, Michael je otkrio zašto su propali razgovori s McLaren-Mercedesom, jednim od potencijalnih timova kojemu se mogao pridružiti nakon što je 1995. godine napustio Benetton s dvostrukom titulom prvaka na svojem računu.

"Zapravo, s McLaren-Mercedesom sam imao nekoliko sastanaka, kao, na primjer, u Monaku 1995. godine. Ali, primijetio sam da si baš i ne pristajemo."

Upitan koji je bio razlog takvog zaključka, Michael je odgovorio: "McLaren, ili govoreći iskreno, McLarenov šef Ron Dennis. S Mercedesom je sve išlo prilično dobro i sigurno bismo našli pravi put, ali Ron Dennis je imao drugačiju viziju funkcioniranja F1 momčadi."

Iako su neki smatrali da je pravi razlog Schumacherovo zahtijevanje da bude broj jedan u momčadi, Nijemac je odbacio takvu mogućnost te je dodao: "To nikada nisam zahtijevao, ni kontraktualno ni verbalno, u svojoj cijeloj karijeri. Moje viđenje je da na početku sezone oba vozača dobivaju jednake materijale i da su izjednačeni u svakom pogledu. Ali, čim postane jasno da je jedan vozač brži od drugog, tada ga momčad mora podržati."

25.11.2006
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2006 во 22:59
Ferari obećao naslov
Predsednik Ferarija i Fiata Luca Cordero di Montezemolo je obećao Tifosima šampionsku krunu u 2007.

Iako će višestruki šampion Mihael Šumaher-drugi ove godine-biti zamenjen Kimi Raikonenom kada cirkus odpočne sledećeg marta, šef tima baziranog u Maranelu je odlučan u postavljanju cilja za predstojeću sezonu.

''Ja obećavam da ćemo mi osvojiti sledeća prvenstva (u 2007),'' Sport-Informations-Dienst je citirao Montecemola.

On je dodao : ‘’Obavezujem sebe ovom cilju po bilo koju cenu i spreman sam da radim danju i noću.’’
Неколку дена стара вест но интересна секако :)
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 18:36
BMW OBJAVIO DATUM PREZENTACIJE BOLIDA

BMW Sauber F1 tim je danas objavio datum prezentacije svojeg novog bolida za sezonu 2007.

Novi izazivač momčadi iz Hinwila, F1.07, bit će predstavljen jedan dan nakon službenog otkrivanja McLarenovog bolida, odnosno 16. siječnja 2007. u Valenciji.

BMW će zatim za prisutne novinare odvesti nekoliko demonstracijskih krugova s novi bolidom na stazi Ricardo Tormo.

27.11.2006
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 18:47

Originally posted by amstel amstel напиша:

Алонсо веќе не е самец

Светскиот шампион Фернандо Алонсо во саботата се ожени со својата свршеница, шпанската пејачка Ракел Дел Росарио на тајна церемонија на Малдивските Острови. Двојката, која се сретна пред околу една година, ги избра островите на Индискиот Океан откако таму поминале еден краток одмор. Според шпанските медиуми, на церемонијата биле само околу 50 гости.

sto mu trebashe ova...mlad deckoto

Mlad?? NE tuku, TAMAN..VO DVOJKA e se polesno..a i ke ima koj da mu dava podrshka od tribinite i toa strastveno :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 18:58
Button to miss Barcelona test
27 November 2006
Jenson%20Button%20%28GBR%29%20Honda%20Racing%20F1%20Team.
Formula%20One%20World%20Championship,%20Rd%2018,%20Brazilian%20Grand%20Prix,%20Race%20Day,%20Interlagos,%20Brazil,%2022%20October%202006Honda’s Jenson Button will sit out this week’s Formula One test in Spain after damaging his ribs in a karting accident. Button had been due to join team mate Rubens Barrichello for the first session of the winter at Barcelona’s Circuit de Catalunya.

Button recently sustained two hairline cracks to his ribs whilst participating in a karting test scheduled as part of his winter preparation. As a result, the team have decided to rest the British driver to ensure that the condition is not further aggravated.

Honda’s Barcelona programme will commence on Tuesday, with newly-appointed test and reserve Driver Christian Klien and test driver James Rossiter due to join Barrichello.

Running on Bridgestone tyres for the first time since their sole supply came into effect, Honda’s main focus will be the evaluation of the tyre characteristics as well as developing an in-depth understanding of how the RA106, last season’s race car, performs on the new tyres. In addition, the team will be running development items in preparation for the debut of their 2007 car early next year.

Following this week’s three-day test, Honda will be conducting a further six days of testing before the Christmas break - at Jerez from December 6-8 and 13-15.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 23:46
CATALUNYA: ZAPOČELA TESTIRANJA

Prvi put nakon finala sezone u Brazilu, F1 bolidi su ponovno izašli na stazu. Na prvom danu testiranja u Španjolskoj, na stazi Catalunya, pojavilo se devet timova - Ferrari, McLaren, BMW Sauber, Honda, Williams, Renault, Super Aguri, Toro Rosso i Red Bull Racing - i ukupno 16 vozača.

Najbrže vrijeme od 1 minute i 17.160 sekundi postavio je Felipe Massa u Ferrariju, nakon kojeg slijedi McLarenov test vozač, Pedro de la Rosa, s oko tri desetinke zaostatka. Uz Španjolca, za britansku momčad testirao je aktualni GP2 prvak, Lewis Hamilton, koji je postavio šesto najbrže vrijeme.
Lewis je u jutarnjim satima izazvao crvenu zastavu, kada se njegov MP4-21 bolid zaustavio na stazi zbog problema s motorom.

Treći najbrži bio je Luca Badoer, nakon kojeg slijede Nick Heidfeld i Rubens Barrichello. Nešto niže u poretku, točnije na 11. mjestu, završio je Anthony Davidson. Bivši test vozač Honda Racing F1 tima, odnosno novi vozač Super Agurija, danas je debitirao s novom momčadi. Iako je za vodećim Massom zaostajao oko dvije sekunde, Britancu nije trebalo dugo vremena da se navikne na novi bolid, koji je, zapravo, minimalno modificirana verzija ovogodišnjeg Hondinog RA106 bolida, a kojeg će Super Aguri najvjerojatnije koristiti iduće sezone.

Mark Webber je danas, također, debitirao sa svojom novom momčadi - Red Bull Racingom. Australac je tokom dana odvezao ukupno 45 krugova i plasirao se na 15. mjesto s dvije desetinke prednosti u odnosu na momčadskog kolegu, Davida Coultharda.


1. F. Massa - Ferrari - 1:17:160 - 52 kruga
2. P. de la Rosa - McLaren-Mercedes - 1:17:455 - 68 krugova
3. L. Badoer - Ferrari - 1:17:555 - 74 kruga
4. N. Heidfeld - BMW Sauber - 1:17:651 - 62 kruga
5. R. Barrichello - Honda - 1:17:932 - 82 kruga
6. L. Hamilton - McLaren-Mercedes - 1:18:239 - 63 kruga
7. R. Kubica - BMW Sauber - 1:18:519 - 46 krugova
8. J. Rossiter - Honda - 1:18:678 - 85 krugova
9. A. Wurz - Williams-Toyota - 1:18:691 - 94 kruga
10. N. Piquet - Renault - 1:18:852 - 93 kruga
11. A. Davidson - Aguri-Honda - 1:19:112 - 93 kruga
12. H. Kovalainen - Renault - 1:19:187 - 93 kruga
13. V. Liuzzi - STR-Cosworth - 1:19:216 - 78 krugova
14. S. Speed - STR-Cosworth - 1:19:380 - 66 krugova
15. M. Webber - Red Bull-Ferrari - 1:19:439 - 45 krugova
16. D. Coulthard - Red Bull-Ferrari - 1:19:692 - 75 krugova

28.11.2006
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 23:47
HAKKINEN ZA VOLANOM McLARENA?

U posljednje vrijeme mogli smo čuti brojne glasine koja su govorile o mogućem povratku Mike Hakkinena u McLaren. Dvostruki svjetski prvak je otvoreno rekao kako bi volio na bilo koji način pomoći svojoj bivšoj momčadi, a neki smatraju kako su njegovi posjeti McLarenovom tehnološkom centru u Wokingu, vožnje u simulatoru i prisutnost na testiranjima u Španjolskoj dovoljno jake indicije da je Finac na putu da se vrati u kokpit F1 bolida.

"To su samo glasine," rekao je Hakkinen španjolskim novinama Marca. "Moj cilj je još uvijek utrkivanje u DTM-u, ali ako me McLaren zamoli za pomoć, učinit ću to s velikim zadovoljstvom."

Upravitelj McLarena, Ron Dennis, prošlog je tjedna izjavio kako traže načine na koje bi mogli uključiti Hakkinena u momčad. Jedan od prijedloga jest da Mika radi na razvoju novih komponenti i drugim razvojnim programima.

"S velikom odlučnošću želi shvatiti način na koji može i ne može doprinijeti našem programu," rekao je Dennis. "Proveo je velik broj sati u simulatoru. U početku ga je zanimala realnost iskustva, kako se ponaša bolid i kako izgleda vožnja Grand Prixa pomoću napredne simulacijske tehnologije, no sada smo mu spremni pružiti još veću podršku."

28.11.2006
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 09:19

Јас многу го сакав кога беше актуелен . Сега од оваа дистанца некако...искрено не би сакал да го видам во Мекларен ...како возач мислам..Сепак гласам за млада крв ...

Сепак и ова со Хамилтон ми ствара прашалници ...како ке биде што ке биде ке биде ли ок ...:)...се надевам ДА ! :)


Изменето од Delfin - 29.Ноември.2006 во 09:21
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.