IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 55>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
toni_13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај toni_13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 14:08
Problemot e sleden.koga go startuvam win
po nekoja neodredena sema
mi se gasi monitorot a komp raboti.taka pravi 5,6,...pati i posle raboti kako da nema nikakov problem.drajverite
se ok za grafic, monitorot e ok
ama pocetokot e otrov.?????????????
Кон врв
macedonian1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macedonian1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 00:11
kaj mene problemot bese vo monitorot,
go otvori covek sto poprava televizori i imase nesto otkaceno pa za 1 min go zalepi i veke 3 godini monitorot si raboti bez problem

mozebi toa e problemot ,
Кон врв
macedonian1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macedonian1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 00:14
inaku vcera si kupiv lap top ,i neznam dali voopsto e problem sto koga raboti na adapterot se e ok
a koga e bez nego se pojavuva na kratko plav ekran i se restartira
dali e toa poradi toa sto se uste e nov i baterijata ne e polna ili e toa nekoj problem
aj pisete  pls
Кон врв
LEGOLASS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGOLASS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 00:28
Imam spusteno filmovi od internet sto nemaat prevod i imam spusteno prevodi za niv no ne mozam da gi vmetnam vo filmot. dali znaete nekoja programa sto moze da gi vmetne prevodite vo filmot.. mi treba itno.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 12:24
Кога ти се јавува плав екран и што ти пишува на плавиот екран?

Ако мислиш дека е до батеријата, тогаш наполни ја и пробај пак.

Објасни поубаво и подетално...

Инаку, баш дека е нов не би требало плав екран да се јавуваголема%20насмевка
Кон врв
macedonian1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macedonian1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 12:58
pa toa e del od sekunda sto nemozam da procitam samo se zabelezuva deka se izpisani nekoi bukvi po cel ekran

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 23:58
Originally posted by macedonian1 macedonian1 напиша:

inaku vcera si kupiv lap top ,i neznam dali voopsto e problem sto koga raboti na adapterot se e ok
a koga e bez nego se pojavuva na kratko plav ekran i se restartira
dali e toa poradi toa sto se uste e nov i baterijata ne e polna ili e toa nekoj problem
aj pisete  pls
 
Не е нормално тоа што ти го прави, особено не тоа што се рестартира. Ако имаш гаранција, не се срами, однеси го таму каде што си го купил, нека ти го решат тие проблемот.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
stole Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stole Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 11:25
Имам инсталирано Македонска поддршка на Windows XP.
Дали постои нова верзија, за да ја освежам старата?
ПОЗДРАВ!
Кон врв
stole Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stole Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 11:37
Originally posted by vodkamixx vodkamixx напиша:

Оваа тема ја отварам ако на некој форумџија му треба некоја помош околу некој софтвер, ние останатите форумџии ќе се потрудиме да му помогнеме и да најдеме решение за решавање на проблемот...


Затоа бујрум!



Јас барам помош.
Симнав програм од интернет (900 MB). Со USB го префрлив на мојот компјутер и тука се јави проблемот.
Иконата е VINRAR, но екстензијата е "iso", па не можам да го отворам. Ми бара (iso-13346 "UFD" file system).
Дали тоа е некој програм за распакување на датотеки, или...
ПОМАГАЈТЕ !!!
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 13:05
imas winzip ili winrar?
JOIN THE FAMILY
Кон врв
stole Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stole Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 08:44
Зошто компјутерот блокира ако температурата на процесорот е пониска од +15 степени?
Почнува со старт и запира. Рестарт копчето не реагира, па морам принудно да го исклучам. Ако температурата на процесорот е над +18 степени немам никакви проблеми. Вака работи неколку години.
Дали човекот е создаден од Господ, или Господ е измислен од човекот??
Можеби и двајцата ги создал ѓаволот!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 12:55
па коа симињаш од нет мора да е у рар (ако се работи за повеќе фајлови) среќа иначе усб то да не не е асално инсталирано ?? зашто може и то ада прави фрки понекад...
Кон врв
stole Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stole Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 08:30
Не го отвораше WinRAR,ниту USB-то ми правеше проблем.Работата ја заврши Alkohol 120%, благодарение на совет добиен преку IDIVIDI.
Сепак благодарам за советите.
Дали човекот е создаден од Господ, или Господ е измислен од човекот??
Можеби и двајцата ги создал ѓаволот!
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 13:01
Можеби некој кондензатор во напојувањето е ослабнат, па нема доволно филтрирање на излезниот напон. Пробај со напојување од друг компјутер, па ако е во ред, старото може да се поправи.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,139 секунди.