IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Црвенковски барa ТВ дуел со Груевски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црвенковски барa ТВ дуел со Груевски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 12:22
Дали е илузорно или не може да знаеме само доколку се соочат и ги спротивстават секој своите аргументи, адути и ораторски способности, кои сеуште имаат волшебна моќ кај дел народот  намигнување
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 12:32

ТВ дуелот не е кој кого ќе надзбори туку ШТО ЌЕ СЕ КАЖЕ И ИЗНЕСЕ како обвинување за она што е ветено а не е исполнето  и колку аргументирано ќе се побијат тие обвинувања  ........ очигледно е дека неприфаќањето на ТВ соочување пред лицето на граѓаните од страна на ОНОЈ кој знае дека обвинувањата ќе бидат на место и  со солидни аргументи е само потврда дека досега НЕ Е СРАБОТЕНО ама баш НИШТО од ветеното и дека за севкупната економска , политичка и меѓуетничка КАТАСТРОФА е виновен ТОЈ и само ТОЈ кој се најде разапнат помеѓу ЛАГИТЕ и можностите .........



Изменето од МАРШАЛ - 19.Март.2010 во 12:32
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 13:00
Во врска со „барателов„ за ДУЕЛ..во кој вели дека САКА(Л)  дуел пред  ТВ публика..вчера нели (повторно) се јави Јанко.... водителот.од ТВ НОВА..каде одново повтори дека повеќе време го бара „барателов„ овдепосочен како гостин во ЈАВНА ТВ емеисија..за да ОДГОВАРА пред публика составена САМО од Македонски граѓани.голема%20насмевка
Дали (и) „овој„ ЦВИКА..та нема толку храброст..барем учтиво да му објасни..ЗАШТО не (му) доаѓа во емисијата..пред Македонскиот Аудиториум???.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 13:15
Originally posted by novace novace напиша:

Во врска со „барателов„ за ДУЕЛ..во кој вели дека САКА(Л)  дуел пред  ТВ публика..вчера нели (повторно) се јави Јанко.... водителот.од ТВ НОВА..каде одново повтори дека повеќе време го бара „барателов„ овдепосочен како гостин во ЈАВНА ТВ емеисија..за да ОДГОВАРА пред публика составена САМО од Македонски граѓани.голема%20насмевка
Дали (и) „овој„ ЦВИКА..та нема толку храброст..барем учтиво да му објасни..ЗАШТО не (му) доаѓа во емисијата..пред Македонскиот Аудиториум???.
намигнување


Колкав е тој аудиториум македонски на таа ТВ станица? да ме извиниш ама јас не сум чул за таа телевизија..Можеби е многу Нова? Што знам...
А кој е тој Јанко? Судија,  Кадија? Дај објасни ми те молам
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 16:04
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:


Колкав е тој аудиториум македонски на таа ТВ станица? да ме извиниш ама јас не сум чул за таа телевизија..Можеби е многу Нова? Што знам...
А кој е тој Јанко? Судија,  Кадија? Дај објасни ми те молам
 
Според мене (најверојатно) е мал...а за нивната гледаност најдобро е да се обратиш кај овластена Агенција за мерење на гледаност (ако ја има) за да се информираш исправно...и ако ме прашуваш ....за да видиш дали вреди да дојдете..хехе
Јас не работам таму..односно сум ...само гледач (и) нивни..хахаголема%20насмевка
Јанко..веројатно како и на другите ...ќе му даде „порција„ бурек...за да јадат..а потоа гледачите ќе го прашаат..се што сакаат..и се што сака да им каже..среќа А сега нешто ...што ми е во учтива форма...наредено
пс
И ..секако дека очекувам..да му (се) одговори на поканата ЈАВНО испратена од ЛАНИ на Јанко бурекојадачот..од лидерот на нашата Опозиција ...оти ТВ куќата му е легална и призната информативна куќа во Македонија
намигнување


Изменето од novace - 19.Март.2010 во 18:41
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 17:24
......време е да зборуваме дека не требаат дуели,....,кој треба да бега од политичкиот притисок,....зошто властА ја брка опозицијата!,.... па ТАА НЕ Е НА ВЛАСТ!?.....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 18:17
bara duel
a za so bi zborele
so bi rekle so nie ne znaeme
pa nie sme politikomanijska nacija
politika ni e u interes i samo toa go citame i pamtime
bara duel
da dokazat koj e porljav????

e*** ti duel vo koj kje se crnat eden so drug

a ocekuvate deka za beso belo bi razgovarale
ne bre samo za crna crnila

preku niv mi e i bez duel

da im go duelisam da dueldziiteда



Изменето од Анастеа - 19.Март.2010 во 23:02
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 20:46
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:


Колкав е тој аудиториум македонски на таа ТВ станица? да ме извиниш ама јас не сум чул за таа телевизија..Можеби е многу Нова? Што знам...
А кој е тој Јанко? Судија,  Кадија? Дај објасни ми те молам
 
Според мене (најверојатно) е мал...а за нивната гледаност најдобро е да се обратиш кај овластена Агенција за мерење на гледаност (ако ја има) за да се информираш исправно...и ако ме прашуваш ....за да видиш дали вреди да дојдете..хехе
Јас не работам таму..односно сум ...само гледач (и) нивни..хахаголема%20насмевка
Јанко..веројатно како и на другите ...ќе му даде „порција„ бурек...за да јадат..а потоа гледачите ќе го прашаат..се што сакаат..и се што сака да им каже..среќа А сега нешто ...што ми е во учтива форма...наредено
пс
И ..секако дека очекувам..да му (се) одговори на поканата ЈАВНО испратена од ЛАНИ на Јанко бурекојадачот..од лидерот на нашата Опозиција ...оти ТВ куќата му е легална и призната информативна куќа во Македонија
намигнување



Ej ziti se .. koja e taa emisija Jadi Burek i Janko...
Pa neli go gledas kako se ponasa... Koga gostuvase na 2-3 pati Gvujo kaj nego mu se utepa od lizenje i udvaranje. Uste da gi slecese gakjite i da mu se natrtese... A slednata emisija nesto kao ja kritikuva vladata.
Na kraj kraeva koj faktor e Janko za rejting na gledanost vo MK.
Aj da kazes MRTV, A1, Sitel, Kanal 5. Televizii so najgolema gledanost vo MK.. Ama pa Nasa TV... Molim ti se.

Toa ti doagja kako da imaat duel na "Bumbar" na Sitel....


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 00:17
Едниот бара другиот не дава.
Ќи прошетаа градовите и селата и сега сакаат уште и на тв дуел за послем уште со месеци да слушаме за хероите и предавниците.


Абе патриоти од сите страни каде ви се резултатите

Народот бос,гладен и понижен а вие наместо леб коска му врлате за да си ги до извади очите.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 00:29
НОВОСТИ

НИКОЛА ГРУЕВСКИ НЕ САМО ШТО БИЛ СТРАШЛИВЕЦ, ТУКУ БИЛ И ПЛАЧКО

Писмена реакција на прес конференцијата на ВМРО ДПМНЕ


Почитувани,

Никола Груевски не само што бил страшливец, туку бил и плачко.

Не постои поголемо лицемерие од тоа Груевски и ВМРО ДПМНЕ било кого друг да обвинуваат за навреди, обиди за дискредитација и ниско ниво на политичка комуникација.

Цела недела јавноста е сведок на траги-комични настани, транспаренти со вулгарна содржина, обиди за омаловажување, партиски медиумски кампањи, организирање “паркови на транзицијата“ кои на таканаречените жртви на транзицијата-платеници на преродбата им ги пишуваа и смислуваа Груевски, Протоѓер и Ѓорчев.

Аман, господине Груевски, престанете да плачете, престанете да се затскривате зад партиските војници на ВМРО ДПМНЕ, зад Вашите гласноговорници, конечно покажете демократска зрелост и излезете на ТВ Дуел со Црвенковски и ако имате храброст лично кажете му го тоа што ги терате Вашите платеници постојано да го зборуваат.

Соочете се со вистината !     
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 00:43
tv duel
e duel megju dvajca ravnospravni

recimo kandidati za premier
kandidati za selektor na reprezentacija

kaj gledate ravnospravni tuka, eden e premier a drug e sef na nekoja partija za izumiranje, koja ima sansi da pobedi i ako jas licno ne veruvam

taka da e pateticno toa povikuvanje na nekoj duel

da bese boxerski mech aj kje go gledav u edna runda
голема%20насмевка


Изменето од anakin - 20.Март.2010 во 00:55
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 02:54
Toa sto premierot odbiva da izleze na duel so Crvenkovski ukazuva na poveke rabotu. Prvata e deka premierot se plasi! Mozebi ne tolku mnogu od Crvenkovski kolku sto se plasi od samiot sebe. Ke izleze na duel i sto ke kaze? Jas kako tolku prefalen ekonomist, ne napraviv nisto za podobruvanje na ekonomijata, tuku naprotiv ja zgolemiv nevrabotenosta, siromastijata... Cenite sekojdnevno rastat... Vrabotuvanja nema, no zatoa otpustanja ima kolku sakas itn itn. Ova e vistinata koja toj saka vesto da ja sokrie, skrenuvajki go vnimanieto na lugeto kon drugi gluposti! Vtorata rabota zaradi koja Gruevski ne saka da izleze na duel so Crvenkovski e toa sto i samiot Gruevski e svesen deka ne e nisto poaren od Branko, a mozda e i polos. I tretata rabota e toa sto Gruevski znae deka oratorski e mnogu poslab od Branko, so mnogu posiromasen recnik, a i toa vlijae kaj lugeto, i toa mnogu!
Pa zatoa gospodine premiere ako tolku mnogu ste napravile kako sto kazuvate, izlezete na duel i so fakti i dokazi dokazete ni nam graganite, ne na Branko. No za zal gospodine Gruevski vie nisto ne napravivte za ovie nekolku godini na vlast...
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 09:50
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Ej ziti se .. koja e taa emisija Jadi Burek i Janko...
Pa neli go gledas kako se ponasa... Koga gostuvase na 2-3 pati Gvujo kaj nego mu se utepa od lizenje i udvaranje. Uste da gi slecese gakjite i da mu se natrtese... A slednata emisija nesto kao ja kritikuva vladata.
Na kraj kraeva koj faktor e Janko za rejting na gledanost vo MK.
Aj da kazes MRTV, A1, Sitel, Kanal 5. Televizii so najgolema gledanost vo MK.. Ama pa Nasa TV... Molim ti se.

Toa ti doagja kako da imaat duel na "Bumbar" na Sitel....
Искрено кажано овде..јас воопшто и не го гледам..оти немам време за тоа..повремено да..иако и нема нешто задоволително таму да се видиголема%20насмевка.
пс
Ама..тука ...со една штик-проба овде...се обидов ...а и и дознав ...дека ете тој си бил во право велеејки..ДЕКА СТАЛНО И СИТЕ ГО ГЛЕДААТ...ама се срамуваат (јавно) да го тоа признаат..хаха.
Значи ...сите овде гледаат ...а малкумина признаваат..и според тоа ....рејтингот му бил завиден бре??.
намигнување
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 10:51
Богами на Јанко може да му ''позавиди'' целата новинарска фела,му нема рамен за невролошки  испади  со неистомислениците ...најверојатно заради тоа му расте рејтингот за гледаноста.збунетост
А што се однесува на дуелот,впрочем тука сме да изнесеме мислење  на  таа тема,соочувањето би било пожелно да се случи,не заради  надмудрување меѓусебно,туку да ни образложи на нас  граѓаните  господинот Премиер кои е придобивките од неговото владеење и да каже во што се разликува од претходната влада,а  Црвенковски да се произнесе што тој би направил доколку бидат следниве избори  во полза на неговата партија.
Не го разбирам одбегнувањето на дуелов доколку некој несака да биде фатен во контрадикторност на своите скапо платени реклами.


Изменето од renatax - 20.Март.2010 во 10:59
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.