IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Србија ја поддржува Грција во спорот за името
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Србија ја поддржува Грција во спорот за името

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Автор
Порака
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 13:03
A vas site vi se prijateli
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 13:18
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Муабетот тука нека заврши.За историја знаете каде се дискутира, тука задржете се на актуелните политички случувања, во контекст на темата.

Segasniot tok na diskusijata e mnogu vazen za naslovot na topikot.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 13:27
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Муабетот тука нека заврши.За историја знаете каде се дискутира, тука задржете се на актуелните политички случувања, во контекст на темата.

Segasniot tok na diskusijata e mnogu vazen za naslovot na topikot.


Тука се дискутира за актуелна политика, за историски дебати како што вие почнавте имате соодветен подфорум.
Не игнорирајте опомени, премногу забегавте во историја.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 13:41
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Abe imali nekoj sosed da ne vi smeta A??? Pondreakot se chudel shto smrdi se vrtel se chudel a ono g**** mu smrdel celo vreme!!! Znaete?-Ili superiornoto makedonche pak e vo pravo za neshto~,,~


По мое мислење - не НИ сметаат соседите, смета нивното негирање, присвојување и мешање во најважните прашања поврзани со Македонија.

Зарем треба да ги поздравуваме ваквите изјави, како оваа на Јеремиќ и да викаме амин?!

Или не сме во право - за името конкретно?збунетост
Што е тоа што ти смрди кај “супериорното македонче“, кога веќе правиш таква компарација?!



Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 07:11
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:


~,,~Abe imali nekoj sosed da ne vi smeta A??? Pondreakot se chudel shto smrdi se vrtel se chudel a ono g**** mu smrdel celo vreme!!! Znaete?-Ili superiornoto makedonche pak e vo pravo za neshto~,,~
По мое мислење - не НИ сметаат соседите, смета нивното негирање, присвојување и мешање во најважните прашања поврзани со Македонија.Зарем треба да ги поздравуваме ваквите изјави, како оваа на Јеремиќ и да викаме амин?!Или не сме во право - за името конкретно?збунетостШто е тоа што ти смрди кај “супериорното македонче“, кога веќе правиш таква компарација?!

Poveke od se mi smeta sto nie samite si se negirame skoro vo sekoja oblast.
Taka da ic ne mi e cudno nekoj drug koga go pravi toa.
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 11:44
~,,~ Ima li eden sosed da ne vi smeta i delite sozhivot so nego? vo posledno vreme ja igrate i peperevkata na Kosovo republika i stoite mirno!!!
a.grcite vi ja prisvojuvaat istorijata!
b.bugarite vi smetaat oti se bugari i oni vi kradat istorija !
c.srbite pak vi se krivi i gi mrazite oti se ok. so grcite !
-A za Albanija i Kosovo koi vojna vodea po zemjata ne smeete da im zhugnete im klechute so podviena opashka ?
- abe ccccc... neli e sramota so site da se raspravate be nemate li trunka respekt,sram i perde - bruka do bruka redite~,,~
i tie shto ve pochituvaa najpovece i shto vi dadoa se i shto im dodadovte zaprshka vo mandhata za kosovo sega vi smetaat shto ne lobiraat kaj grcite !!! A za shto da ve poddrzhat? Ima li razlog? kako gi ispochituvavme nie ?
-Mu dozvolivme na nato da ja koristi mkd za logistika koga gi bonbardirashe!
-Nie nepriznaeni go priznavme Kosovo! i da ne redam ushte ce redam do sabajle ovie dva fakta na Bruka koja im ja nanesovme se dovolni!!! ~,,~

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 13:37
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Poveke od se mi smeta sto nie samite si se negirame skoro vo sekoja oblast.
Taka da ic ne mi e cudno nekoj drug koga go pravi toa.



Во право си, а еве и потврда за твојот коментар:


Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~ Ima li eden sosed da ne vi smeta i delite sozhivot so nego? vo posledno vreme ja igrate i peperevkata na Kosovo republika i stoite mirno!!!
a.grcite vi ja prisvojuvaat istorijata!
b.bugarite vi smetaat oti se bugari i oni vi kradat istorija !
c.srbite pak vi se krivi i gi mrazite oti se ok. so grcite !
-A za Albanija i Kosovo koi vojna vodea po zemjata ne smeete da im zhugnete im klechute so podviena opashka ?

- abe ccccc... neli e sramota so site da se raspravate be nemate li trunka respekt,sram i perde - bruka do bruka redite~,,~
i tie shto ve pochituvaa najpovece i shto vi dadoa se...


Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 13:46
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~ Ima li eden sosed da ne vi smeta i delite sozhivot so nego? vo posledno vreme ja igrate i peperevkata na Kosovo republika i stoite mirno!!!
a.grcite vi ja prisvojuvaat istorijata!
b.bugarite vi smetaat oti se bugari i oni vi kradat istorija !
c.srbite pak vi se krivi i gi mrazite oti se ok. so grcite !
-A za Albanija i Kosovo koi vojna vodea po zemjata ne smeete da im zhugnete im klechute so podviena opashka ?
- abe ccccc... neli e sramota so site da se raspravate be nemate li trunka respekt,sram i perde - bruka do bruka redite~,,~
i tie shto ve pochituvaa najpovece i shto vi dadoa se i shto im dodadovte zaprshka vo mandhata za kosovo sega vi smetaat shto ne lobiraat kaj grcite !!! A za shto da ve poddrzhat? Ima li razlog? kako gi ispochituvavme nie ?
-Mu dozvolivme na nato da ja koristi mkd za logistika koga gi bonbardirashe!
-Nie nepriznaeni go priznavme Kosovo! i da ne redam ushte ce redam do sabajle ovie dva fakta na Bruka koja im ja nanesovme se dovolni!!! ~,,~

 
 
болно но вистинито .........
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 14:06
за да се лутиш некому за нешто , треба да имаш причина ....... а НИЕ , имаме ли причина да се лутиме кога на секој можен начин наместо градење на добрососедски односи им заривме нож во грбот ? ........ кога наместо политика на непризнавање на промена на границите по пат на сила први го признавме токму спротивното ? ........ па сега сакаме некој да ги почитува нашите права и барања ? ........ што ќе сееш , то ќе жнееш ............
 
самокритиката НИКОГАШ не била нешто што не краси .......


Изменето од МАРШАЛ - 30.Ноември.2009 во 14:07
Кон врв
tanas_1902 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas_1902 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 15:22
Ако не бевте признали границата со Косово след година две можеше да се наложи да признаете друга граница тоа пат без земите во западна Македониа!
Мислам ова беше во ваш интерес ама ако сакате да се самокритикувате си е ваше право!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 22:42
Originally posted by tanas_1902 tanas_1902 напиша:

Ако не бевте признали границата со Косово след година две можеше да се наложи да признаете друга граница тоа пат без земите во западна Македониа!
Мислам ова беше во ваш интерес ама ако сакате да се самокритикувате си е ваше право!

Како што можеш да приметиш и самиот, таа самокритика е својствена само на мали исклучоци кои (според мене) имаат синдром на „национален мазохизам“. Незнам како поинаку да го наречам однесувањето на такви лица кои имаат проблем со сопствениот национален идентитет, кои свршуваат ако некој им ја напаѓа, негира нивната национална припадност, а покрај тоа и самите се склони кон негирање на сопствената нација во има не некои други (етнички, политички, економски ...) цели!

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 23:47
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Ocekuvan poteg na Srpskite vlasti


Roda si se. Shto mozje da ochekuvame drugo?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 00:43
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Како што можеш да приметиш и самиот, таа самокритика е својствена само на мали исклучоци кои (според мене) имаат синдром на „национален мазохизам“. Незнам како поинаку да го наречам однесувањето на такви лица кои имаат проблем со сопствениот национален идентитет, кои свршуваат ако некој им ја напаѓа, негира нивната национална припадност, а покрај тоа и самите се склони кон негирање на сопствената нација во има не некои други (етнички, политички, економски ...) цели!


Те бива за дијагноза!аплауз
Има и еден друг (политички) синдром, познат во политичката теорија... друг пат за него, да не дојде многу сега - а во контекст на темата: комшиите се поддржуваат во нашето негирање, а ние ја фаќаме нивната страна и викаме во “право се бе, треба да не негираат“...!глупирање


Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 09:04
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Ocekuvan poteg na Srpskite vlasti
Roda si se. Shto mozje da ochekuvame drugo?

Pa drugo moze da ocekuvame malku Srbija da se opameti
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.