IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Споменик на Александар на плоштад Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Споменик на Александар на плоштад Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 54>
Прашање: Дали сте за изградба на споменикот
Одговор Гласови Статистика
55 [56,12%]
4 [4,08%]
31 [31,63%]
8 [8,16%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 18:41
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

кога трошиш повеќе од колку што имаш,
тоа ќе ти донесе инфлација

јас ептен неќам инфлација - тоа ќе ми донесе проблеми во бизнисот

шпански ли зборувам?????збунетост

...jas koga trosham povekje otkolku shto imam mi ja blokiraat karticata i me gorat so kamata... i posle mazot mi plakja...i mrci... i jas edno vreme se podsopiramголема%20насмевка
...OVIE koga troshat...nie si plakjame...si mrcime...ama niv ne im e gajle... ne se sopiraat...prodolzuvaat so novi troshoci...i novi gluposti...i novi spomenici...reklami... patuvanja... Ovie spomenici shto gi imavme...bea od bronza neli...pa dozvolija da se ukradat...odnesat na otpad...stopat... sega novi kje napravat...ama bogami ovie se masivni... teshko deka nekoj kje gi kradi... изненадување




Изменето од mamamd - 22.Декември.2008 во 18:42
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 18:44
sega kje napravat od kamen ........... za da imaat sto da otkopuvaat голема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 18:50
...Koj crni kamenизненадување...pa neli vo Italija gi lijat... spored cenata ovie ko da se od platinaголема%20насмевка... vlezi...izlezi...caraina natamu...carina navamu...prevoz...eeee plakja narod eksk*rzii ... A mislam deka Aleksandar Makedonski ne odeshe nagore vo pohod neli...E sega barem gi vide i tie teritorii...e toa shto nie go plakjame negovoto "shetanje...изненадување
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 18:52
e sto e sega ? .... koga mozea da go dovleckaat onoj G"ZANFERON od pakistan , kolaj rabota e za italijanski spomenici ... a plus , bi bilo strasno demode da ne e od italija намигнување nie sme neli , moderna drzava смеење

Изменето од miroslav_g8 - 22.Декември.2008 во 18:52
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:13
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Pred da se prezeme bilo kakva aktivnost, navistina bi bilo ubavo da se dade odgovor na slednive prashanja:

1.Dali ova pretstavuva “mudar”, ili “nerazumen”(glupski) poteg??
2.Dali toa ke pridonese “neshto” za nash*te esencijalni potrebi??
3.Dali mozhe da mi nanese shteta mene, ili na nekoj drug???
4.Koja e vkupnata cena, koja morame da ja plakjame za realiziranje na isplaniranoto???
5.Dali sme spremni I podgotveni da ja platime cenata, I prifakjame posledicite???

Pa bujrum, ako mislite deka mozhe da se odgovori pozitivno na bilo koe od prashanjava,,,,neka povelat so izgradba na “spomenici”....stvarno bi mi bila chest da sum drzhavjanka na zemja kade shto na sekoj metar, kilometar, se postaveni spomenici(umetnichki objekti),,,heheeeeej toa dokazhuva deka sme visoko civilizirano-emancipirano opshtestvo...ili pak mozhebi kazhuva neshto drugo??!!!



Ти гледај си го музејот на борците на ОНА што е отворен и не се обидувај на нас Македонците да ни солиш памет, и онака онака гледате само да не уништите.


fhdjfhjfhjfhdfhsdf

...ej shto si pishal zhiti sve ne mozhev da te razberam...
mislam imash redeno bukvi, no sodrzhinata na tvojot post znachi tokmu ova...."gfgjgfkjgfkgjfkgjfk"....

...koga ke pishe na temata "iskluchivo VLADIMIR ima pravo da replicira", togash jas nema da pishuvam, no se dodeka temata e otvorena za site, jas ke prodolzham mirno, tivko i bez galama da komentiram po neshto.

Neshto protiv??!!!!
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:17
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Pred da se prezeme bilo kakva aktivnost, navistina bi bilo ubavo da se dade odgovor na slednive prashanja:

1.Dali ova pretstavuva “mudar”, ili “nerazumen”(glupski) poteg??
2.Dali toa ke pridonese “neshto” za nash*te esencijalni potrebi??
3.Dali mozhe da mi nanese shteta mene, ili na nekoj drug???
4.Koja e vkupnata cena, koja morame da ja plakjame za realiziranje na isplaniranoto???
5.Dali sme spremni I podgotveni da ja platime cenata, I prifakjame posledicite???

Pa bujrum, ako mislite deka mozhe da se odgovori pozitivno na bilo koe od prashanjava,,,,neka povelat so izgradba na “spomenici”....stvarno bi mi bila chest da sum drzhavjanka na zemja kade shto na sekoj metar, kilometar, se postaveni spomenici(umetnichki objekti),,,heheeeeej toa dokazhuva deka sme visoko civilizirano-emancipirano opshtestvo...ili pak mozhebi kazhuva neshto drugo??!!!



Ти гледај си го музејот на борците на ОНА што е отворен и не се обидувај на нас Македонците да ни солиш памет, и онака онака гледате само да не уништите.


fhdjfhjfhjfhdfhsdf

...ej shto si pishal zhiti sve ne mozhev da te razberam...
mislam imash redeno bukvi, no sodrzhinata na tvojot post znachi tokmu ova...."gfgjgfkjgfkgjfkgjfk"....

...koga ke pishe na temata "iskluchivo VLADIMIR ima pravo da replicira", togash jas nema da pishuvam, no se dodeka temata e otvorena za site, jas ke prodolzham mirno, tivko i bez galama da komentiram po neshto.

Neshto protiv??!!!!


Имам, како и секој Македонец, не се обидувај да ни солиш памет....реков гледај си го музејот што го отвори вашиот водач и постави ги овие прашања прво на него не на нас...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:20
... a da si diskutirame na temata... i da gi ostavime onie politicarite da se karaat tie... da ne odime obratno...nie se karame za niv...a tie od mili po mili...shto naumija se si napravija...a nas ne raskaraa ...za da ne gledame shto pravat...големо%20гушкање
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:22
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... a da si diskutirame na temata... i da gi ostavime onie politicarite da se karaat tie... da ne odime obratno...nie se karame za niv...a tie od mili po mili...shto naumija se si napravija...a nas ne raskaraa ...za da ne gledame shto pravat...големо%20гушкање


Искрено речено немам ништо против тоа што коментира на темата, само мразам кога некој соли памет, а не ги поставува истите овие прашања кога станува збор за нејзиниот народ, баш она има најмалку право да ги поставува тие прашање а и незнам они па од кога почнаа да се секираат за државава па па па, до вчера се правеа пред цел свет кутри мали хрчки, сега се со Македонците, мачкање очи само де.

Изменето од Vladimir88 - 22.Декември.2008 во 19:22
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:27
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Искрено речено немам ништо против тоа што коментира на темата, само мразам кога некој соли памет, а не ги поставува истите овие прашања кога станува збор за нејзиниот народ, баш она има најмалку право да ги поставува тие прашање а и незнам они па од кога почнаа да се секираат за државава па па па, до вчера се правеа пред цел свет кутри мали хрчки, сега се со Македонците, мачкање очи само де.

....a zoshto mislish deka ne sum gi postavila ovie prashanja koga stanuva zbor za mojot narod??!!!
...sum gi postavila,a i zamisli...duri i sum gi odgovorila...
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:29
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Искрено речено немам ништо против тоа што коментира на темата, само мразам кога некој соли памет, а не ги поставува истите овие прашања кога станува збор за нејзиниот народ, баш она има најмалку право да ги поставува тие прашање а и незнам они па од кога почнаа да се секираат за државава па па па, до вчера се правеа пред цел свет кутри мали хрчки, сега се со Македонците, мачкање очи само де.

....a zoshto mislish deka ne sum gi postavila ovie prashanja koga stanuva zbor za mojot narod??!!!
...sum gi postavila,a i zamisli...duri i sum gi odgovorila...


Извини али не ти верувам, сите вие викате дека ги поставувате тие прашања, ама на крај испаѓа поставувате прашања за тоа кога ќе бидне споменикот на Ахмети и на Та Чивша (Тачи)
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:32
licno smetam deka sekoj treba da si pravi spomenik onamu kaj sto saka i komu saka ......... pa sto ..... demokracija голема%20насмевка ... ionaka samo pogranicnite , demarkacioni kamenja ne se pocituvaat pa zatoa i popusto se postavuvaat голема%20насмевка

Изменето од miroslav_g8 - 22.Декември.2008 во 19:33
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:40


Лично мислам дека ако се изгради споменикот на Александар Македонски, дека Македонците ќе имаат корист од тоа, ќе ги продолжиме протестите во Gayreece од неколку месеци, на 1 година....има да дојде до степен и живи да се запалат а и ништо чудно да гледаме Чаушеску сценарио во Gayreece во скоро време.

Изменето од Анастеа - 27.Јули.2010 во 12:40
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:41
NE CRKNI MAGARE DO ZELENA TREVA ...... ILI , NADAJ SE k*rE NA PIJANO P**E голема%20насмевка
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 19:43
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

NE CRKNI MAGARE DO ZELENA TREVA ...... ILI , NADAJ SE k*rE NA PIJANO P**E голема%20насмевка



We will see about that my young padavan :), али како што гледам работиве во Грција не стивнуваат туку се се поупорни и поупорни да падне Караманлис а замисли го тоа...Скопје успеа да дигне споменик на Александар Македонски, а тоа е резултат пр. на лошата политика на Караманлис, тоа ќе го има по сите весници аууу тогаш како ќе гори...

Изменето од Vladimir88 - 22.Декември.2008 во 19:44
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.