IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Какви пози најмногу сакаат жените?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какви пози најмногу сакаат жените?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 15>
Прашање: ODBERI POZICIJA ZA SEX
Одговор Гласови Статистика
39 [48,75%]
1 [1,25%]
0 [0,00%]
20 [25,00%]
7 [8,75%]
5 [6,25%]
5 [6,25%]
3 [3,75%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 17:59
Doktore ... seto ova drzi voda do nekade ... megjutoa sekoja devojka/zena e razlicna ....
 
Doggy pozata bas poradi maksimalnata penetracija kaj nekoi zeni moze da bide i bolna pa ne ja sakaat .... neli?
Mnogu devojki/zeni ne sakaat da bidat dominantni pa pozata odzgora ja izbegnuvaat i ja sakaat misionerskata povekje ...
 
Sekoja zena e posebna .... намигнување
 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 18:02
опаааа сега и доктор станав.... ех камо да бев... намигнување

инаку да во право си... секој индивидуално, но ова го извлеков од мои заклучоци и од разговори со други девојки, со кои сум немал ништо освен разговор... Преовладуваат тие 2 пози кај повеќето... некои сакаат странично легнати со партнерот одпозади, некои сакаат исправено, некои сакаат мисионерска... јас сум за повеќе комбинации... повеќе пози 3-4 пози во текот на еден чин... намигнување

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 18:06
Retko koj na denesno vreme ne kombinira pozi barem 3-4 vo eden cin ..... Najubavo e koga se naiduva na partner so koj mozes da funkcioniras kako sinhroniziran casovnik .... bez zborovi ... A sekoj si ja vrti vodata na svojata vodenica pa si gi mesti sam pozite koi mu se dopagjaat .... голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 18:08
безпотребно е местење како му одговара на едниот партнер... синхронизацијата е сосема добра работа... само треба да си опуштен, а воедно и многу сконцентриран на чинот и партнерот и да го пратиш секој негов чекор... во секој случај има некој што води, но не премногу... среќа
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 18:10
Nitu eden instrument nemoze sam da proizvede muzika .... se e do umesnosta ne sviracot ....
 
Ne postojat losi instrumenti , postojat samo losi sviraci ... намигнување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 18:19
тука си потполно во право... а има "добри" свирачи само на хартија, кои пак се покажуваат како бескорисни... сепак искуството и можноста да ја спроведеш фантазијата во пракса е тоа што те прави "добар" музичар...

намигнување
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 18:24
Zatoa ke si se vodis po onaa staroto komunisticko "Nie vi veruvame ama sepak proveruvame" ... газење%20од%20смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 18:29
е тоа не сум го знаел сеуште... да проверка е ок...да знаеш што се може да очекуваш... намигнување


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2010 во 04:22
пааа.... ...всушност сакам се...ама ова со переков... ...ајде изгледа јас не сум по стручна терминологија
мисионерска...па можеби најмногу ја сакам.. ..препуштање на моментот
кучешката исто така..
ова 69...ама сепак тоа ти е...предигра
кога сум горе(како и да се вика таа поза)..паа..може да ја ставам на трето место...


ама овие другиве...партизанска...ваква...таква...нешто сум скокнала кога ме учеле македонски
а дефинитивно ова со перекот не го разбрав...

Изменето од ma4kica - 29.Мај.2010 во 04:23
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2010 во 04:43
zenite sakaat sekakvi pozi no spored moe iskustvo najpoveke sakat kuceska i klasicna misionerska poza so nivnite najrazlicni varijacii,jas gi sakam i dvete no sepak mala prednost bi i dal na kuceskata, inaku pozata vo koja zenskata e gore vo koja taa dominira se narekuva kralica ova cisto za potsetuvanje na pocituvanata koleska koja nemozese da se seti na imeto na pozata.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 13:52

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 16:43
Отпозади... А каква е таа ирска магарица, од Република Ирска или од Северна Ирска
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 03:11
трепкање
Кон врв
young padawan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 451
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај young padawan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 07:20
mnogu e individualno ali definitivno site zeni ja sakaat pozata `finansiska`,odnosno koga ja seksaat vasata kreditna karticka po grad..site drugi pozi se samo predigra na ovaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.