IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 17>
Автор
Порака
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 11:40
igi vrti fildzanot ke ti gledam koj veruva vo ovie raboti
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 18:18
Еј,ајде ќе се зезаме,ќе замислиме дека сме пиеле кафе и сме го свртеле и ќе си гледаме еден на друг па кој погоди погоди
Љубов и само љубов
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 02:15
Dak jas svojot fildzan veke go prevrtiv ,kazvaj so ima Samo cekaj da se poisusi malku da ne mi rasturis kupceto so pari
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 02:23
Не заборавај желба да стиснеш...голема%20насмевка
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 17:39
Originally posted by galenaa galenaa напиша:

Dak jas svojot fildzan veke go prevrtiv ,kazvaj so ima Samo cekaj da se poisusi malku da ne mi rasturis kupceto so pari


Хахаха,епа ајде да пробам
Немој да преземаш нешто за што во потполност не си сигурна,
неможеш да мамиш,сакаш на среќа да ти успее(се однесува за
некоја работа поврзано со престиж)За таа работа се чувствуваш дека некои луѓе ти свртеле грб,се чувствуваш осамено,изневерено,не се како што си замислувала,но причекај некое извесно време,се ќе си дојде на свое место.
Околу финансии(хахаха тоа највеќе ќе те интересира)не гледај друг кој што има,неможеме сите да имаме што и другите.Не се нервирај,и навистина се немаш многу подновено во гардероба,но и таа што ја имаш е повеќе од солидна.Понекогаш мислиш дека ти е доволно и онаа што го имаш,барем имаш да се почестиш со друштво...те очекува приатна дружба,убав поминат ден.Инаку монотонијата те убива...не си мрзелива личност,но овој период ти одговара излегавање.
Љубов,романтична личност,препоптентна,никогаш не ги покажуваш своите вистински чувства,страв за да не бидеш повредена,понекогаш мислат дека си ладна личност,но не е така,ти и премногу имаш љубов во себе,едноставно неумат,незнаат како да досегнат до тебе.

Бреј што се изнакажав во еден талог од кафе.
   
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 14:36
Еј,па каде си galenaa,филџанот скоро ќе се исуши,камен ќе се стори за желбата
Љубов и само љубов
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 19:47
ај и мене... еве шмрк шмрк...

и што виде.... змеј...
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 23:06
BisernA,ти не си змеј,ти си пеперутка нежна,мила,срамежлива по природа.Нестрплива,не злонамерна,но љубоморна,но никогаш не си злобна,не си зло памтило,осветољубива да.
Љубов и само љубов
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 15:56
хахаха... не сум баш љубоморна... сепак фала дак...
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 18:10
Па можеби и не го најдов вистинскиот збор за „љубоморна„
по би се рекло(знам за себе,но не наоѓам збор да се искажам пред друг)не си завидлива,но понекогаш си несвидливка(особено ако мислиш дека некој не заслужува да биде пофален,или да се обрнува на банални работи)но и тоа испари не држиш при срце,доста си воочлива,всушност и кога си воочива сепак бираш зборови некого да не навредиш или повредиш.Некако си оригинална,доста креативна,имаш интересни предлози.

Ништо,ништо повели и друг пат
Љубов и само љубов
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 18:46
Ednas koga bev pomala ``gledav`` na kafe na eden decko sto mnogu mi se bendisuvase i sto se znaev za nego,so namera deka ke go fatam...normalno mu kazuvav deka plava licnost e mnogu zatreskana vo nego(za mene zboruvav)i celata negova istorija mu ja kazav,majka mu i majka mi se prijatelki pa taka se znaev za nego...Deckoto se isplasi od mene i jas go dobiv epitetot VESTERKA
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 18:55
Слатка мала вештерка
Љубов и само љубов
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 19:01
Originally posted by Дак Дак напиша:

Слатка мала вештерка

Fala fala
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 19:03
јас се извинувам... Дак да не се знаеме случајно ???

да не одам офтопик... секогаш кога ми гледа некој на кафе,... редовно ми кажува... имаш тежини... а еднаш со другарките се глупиравме демек ќе гледаме... ама не го истресовме талогот убаво... и еднава и вика на другава ( на празен филџан со залепен талог од страна ) многу тајни криеш... ептен многу...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.