IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика меѓу жена и љубовница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика меѓу жена и љубовница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 46>
Автор
Порака
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 15:56
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10669
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:04
Kako i da e toa se narekuva regresija t.e. vrakanje kon nasita prvobitni koreni zosto sega se suocuvame so alfa mazjaci koi poseduvaat pari i zeni poveke od sto im e potrebno...
______________________________________________________________
E so ova epten se soglasuvam" VRAKANJE KON KORENITE" Imam edna golema mana (ne e srceva, ama mnogu sakam da pesacam)-odam po ulica i si se zabavuvam gledajki gi lugeto-profesionalna falinka-I gi posmatram ovie "alfa mazjaci i aj omega zencinja", abe epten si se vratija kon korenjata-Izleguvaat od besna kola i pluk- zalepi shlaem na ulica, pa zgazni si so guci li ke se kondurcinja,vpiva toa kozata sto da ti kazam,  Pa frrr ednata nozdra-frrrr  drugata, pa potkreni si gi (izvinete za izrazot) tashacinjata i na kraj si go pocesuva gazot. A omegata- noze krshat so edni neprilagodeni shtikli po ovie nashi ulici polni so dupki, potegni suknjiceto okolu debelite bedra i paaaf otide skapata hulahopka od nemanikiranite nokti, zavleci bluziceto nad silikoncinjata -Sekoja cest na isklucocite.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:07
Originally posted by T-E-T-E T-E-T-E напиша:

аплауз za kazanoto mamamd...
uste ke dodavam....dobra zena ne dozvoluva shvalerka....nema potreba od toj "luksuz"задоволство
a kakva e taa "DOBRA" zena   moze objasnuvanje?????????
pa normalno koja zena odobruva svalerka?????//
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:09
Da zhive poligamijata! Samo ne znam zoshto sme doshle do monogamija, ako poligamijata bila tolku dobra.Mozhebi brakot kako institucija veke izgubil na svojata texhina, samo ne gledam kako poligamijata ke gi smeni rabotite na podobro. I dali pod toa se podrazbira eden mazh povekje zheni ili obratno? 
always look on the bright side of the life!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:17
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Da zhive poligamijata! Samo ne znam zoshto sme doshle do monogamija, ako poligamijata bila tolku dobra.Mozhebi brakot kako institucija veke izgubil na svojata texhina, samo ne gledam kako poligamijata ke gi smeni rabotite na podobro. I dali pod toa se podrazbira eden mazh povekje zheni ili obratno? 
 
a be blu brakot odamna izgubil na svojata tezina nego toa e sto e
 porano se znaese(porano mislam vo vremeto na nasite majki i tatkovci) eden maz-edna zena a sega ne se znae koj kogo eb*va i koj so kogo se eba*a taka da celo opstestvo ni se skrena????
za zal????????
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:23
Pa jas mozhebi sum od retkite shto mislam deka e za zhal.Ako vekje se vrakjame kon korenite treba da gi izvlecheme najdobrite raboti od tamu a ne ona shto na nekoi bi im odgovaralo. I vaka eden na eden ne mozheme da islezeme na kraj eden so drug, a ne kako poligamni, pa kolku i da e razvieno opshtestvoto i ekonomijata, koga nie vekje sme si razvile i odredeni naviki, prioriteti, potrebi koi poligamijata ne bi gi trpela.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:25

  Vo poligamijata postojat zeni i mazi vo edna grupa taka da decata i ne znaat koj im e vistinskiot roditel, a niti go postavuvaat toa prasanje zosto imaat poveke roditeli i so samoto toa dobivaat i pogolema pomos vo nivnata samorealizacija. Vo grupata se vleguva dokolku ostvarite ljubovna vrska so edniot od grupata i dokolku sakate da ja prodolzite vrskata, a isto taka se izleguva po zelba ili se priklucuvas na druga grupa...

Monogamijata e zapocnata onoj moment koga covekot resil da poseduva, sto znaci brakot e posed, svoina, a potoa sleduvaat idealizacii za da se zacuva posigurno svoinata. I strav : - Ako uste ednas go poglednes, glavata ke ti ja skrsam !...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:27
mozes da poseduvas i vo poligamija. Samo ke poseduvas pogolem broj. намигнување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:35
Originally posted by zbunet zbunet напиша:


  Vo poligamijata postojat zeni i mazi vo edna grupa taka da decata i ne znaat koj im e vistinskiot roditel, a niti go postavuvaat toa prasanje zosto imaat poveke roditeli i so samoto toa dobivaat i pogolema pomos vo nivnata samorealizacija. Vo grupata se vleguva dokolku ostvarite ljubovna vrska so edniot od grupata i dokolku sakate da ja prodolzite vrskata, a isto taka se izleguva po zelba ili se priklucuvas na druga grupa...

Monogamijata e zapocnata onoj moment koga covekot resil da poseduva, sto znaci brakot e posed, svoina, a potoa sleduvaat idealizacii za da se zacuva posigurno svoinata. I strav : - Ako uste ednas go poglednes, glavata ke ti ja skrsam !...
Se nadevam samo deka ne mislish ozbilno deka taka kje ni bide podobro!

Pretpostavuvam ako sega ne si gi ispolnuvame obvrskite, shto tek bi pravele togash, koka sekogash ima nekoj koj mozhe da go pravi toa mesto nas.

A za grupite shto pishuvash, gledash deka sekogash ima nezadovolni, malku im e edna grupa, i ushte i grupite da gi menuvaat, hahahaголема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:46
Decata se srekni sustesva dokolku ziveat vo normalni uslovi i uzivaat vo zivotot. Kako rastat ja gubat ljubovta kon zivotot poradi normite i obvrskite sto mu se nametnuvaat, taa ljubov sekogas ke mu nedostasuva na zreliot covek i zatoa se stvaraat ideali t.e. da ja dostigne srekata koja ja cuvstvuval dodeka bil dete.
Taka e i so idealiziranje na ljubovnicata, zosto zenata kolku i da ja sakal taa t.e. mazot sepak e simbol na ogranicuvackata sila vo brakot. Covekot ne moze da podnese ogranicuvanje, zatoa i zatvorot postoi kako kazna. Znaci toj bracen dokument ja unistuva srekata i koga ke se zemat vo obzir  i procedurite za ponistuvanje na eden brak koi znaat da bidat makotrpni itn.
Dali nekogas ste pocuvstvuvale kako da vi e odzemen del od dusata koga ke potpisete nekoj dokument ?
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:47
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Pa jas mozhebi sum od retkite shto mislam deka e za zhal.Ako vekje se vrakjame kon korenite treba da gi izvlecheme najdobrite raboti od tamu a ne ona shto na nekoi bi im odgovaralo. I vaka eden na eden ne mozheme da islezeme na kraj eden so drug, a ne kako poligamni, pa kolku i da e razvieno opshtestvoto i ekonomijata, koga nie vekje sme si razvile i odredeni naviki, prioriteti, potrebi koi poligamijata ne bi gi trpela.
 
jas te svakam i poddrzuvam potpolno i jas skogas sum bila za toa eden maz-edna zena ama mi se slucija mnogu raboti vo zivotot ne po moja vina
i zatoa velam   сршено%20срцеZA   ZAL   E TOA TAKA?????? 
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:51
Sochuvstvuvam so tvojata bolka, go razbitam tvoeto dvoumenje t. e. raznishana doverba, ama so regresijata za koja zboruvaat ovde, mislam deka nema da se promeni nishto na podobro, ama toa e samo moe mislenje!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 17:00
Zarem e zdrava opsesivna fiksacija kon eden covek, zarem toa ne nalikuva na fanatizam od koj site se grozime. Zosto da ne ti prodolzi srekata, ako partnerot ne e veke so tebe, zosto ostatokot od zivotot da go pomines vo gorcina plukajki po gospod ?
Zamisli na 50 godini ostanes bez partner, zar ne znaes kakov ti sleduva dokolku se resis za drug partner vo ovie uslovi ? Ili ke bide kilav, pijanica, rasturikuki, mrdnat ili impotenten. E toa ti go nudi monogamniot model zosto podobrite priliki ne se naogaat lesno t.e. voopsto i ne se naogaat...
Zivot bez izbor...pa povelete zemete nesto...sepak ste gostin na ovoj svet
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 17:08
Dali dobro te razbrav, ama ti tvrdish deka vo poligamno opshtestvo site bi bile podobri lugje. Zarem ne reche deka i tamu gi odbitaat podobrite i deka ima i takvi shto gi napushtaat grupite bidejki se nezadovolni.Zanachi i vo toj sluchaj mi ostanuva da se molam da bidam vo dobra grupa?, t.e. da mi se padnat dobri partneri, a ako ne e taka, pak doagjame na pochetokot.

Poligamijata ne ni ja garantira srekjata!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.