IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕДАВСТВОТО на братот, снимено на лента
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕДАВСТВОТО на братот, снимено на лента

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
Автор
Порака
Ивона02 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ивона02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 01:44
ti kazaa novite snimki, idi vidi si gi
jas povece nemam sto da kazam
i nemam namera da spamiram
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 02:03
Znaci pak dojde na moeto, od prethodnite postovi, deka vistinata ne e takva kako sto nekoj saka da ja pretstavi. Naj bitnoto e toa sto 90 % od lugjeto vednas go pretstavija kako predavnik. A sega ke pocnat da se vrtat, pa bilo vaka, pa bilo taka. Sto da ti kazam, tipicno Makedonce, bez mozok za razmisluvanje ili logicko rasuduvanje. Bitno e masata kako ke te povede a ne kako treba da bide. EEEEjjjjj uste kolku ke si patime od svoja glava.






Изменето од Анастеа - 04.Декември.2009 во 02:11
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 13:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:



.....

Чудо едно, ама јас имам впечаток дека некако секогаш некој ни помага да си ги ’’најдеме предавниците’’
 нашите безбедносни сили некако слабо си ја вршат работата. При толку агенции кои се грижат за безбедноста на државата ние информациите ги добиваме од ’’сигурни извори блиски до соседите’’збунетост

[/QUOTE]
I pak sama sebe se prasuvam istoto. Od stranci doznavame sega za svedocenjeto na Johan Trculovskiзбунетост
Epten mnogu ni " pomagaat sosedite da si uvideme kolku sme predavnici". Tolkava sekiracija da ne zgresimeзбунетост
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 18:25
Според сознанијата на Сител телевизија работите не се онакви какви што се прикажани последниве денови, односно
Љубе монтира снимки за да се прикаже како партиот за Љуботен
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 18:58
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Според сознанијата на Сител телевизија работите не се онакви какви што се прикажани последниве денови, односно Љубе монтира снимки за да се прикаже како партиот за Љуботен

А според моите последни сознанија некој го мести Љубе
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 19:03
Јавноста е поделена во поглед на ова ситуација, едните сметаат дека ова се политички пресметки, други дека наведеното е вистина.збунетост
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 19:04
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Јавноста е поделена во поглед на ова ситуација, едните сметаат дека ова се политички пресметки, други дека наведеното е вистина.збунетост

Ќе следи нешто ново деновиве
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 19:09
Чудно ми е што никој не дискутира за авторотзбунетост, од каде му материјали?збунетост Како дошол до нив кога се државна тајна?збунетост
Или дефинитивно во Македонија нема државни тајни?
Како и да е Љубе е на слобода, а Јохан во Хаг и нему ова не му помага! Да почекаа да излезеше и Јохан па потоа нека расчистуваа сметкилутина
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 19:27
Sega Sitel se naogja vo edna provalija, nekoj i Latas da go ispali so pogresni informacii, pa sea ne znae kako da se izvadi. Namesto da kaze javno deka se izvinuva za klevetite koi gi ima izneseno protiv Ljube, deka mu podmetnale neprovereni informacii, tie uste poveke se zaglibuvaat vo sopstvenite montiranja.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 19:47
Но информацијата не е кажана само на Сител, таа ја имаше во сите дневни весници и на сите електронски медиуми.  Најпрво ја имаше на интернет од каде сите ја преземаа.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 21:57
No koj bese najrevnosen vo prenesuvanjeto na informaciite??? Ima nacin kako se prenesuva edna informacija. Se osekja koga nesto se natura a koga se prenesuva na normalen nacin. Vo sekoj slucaj, pak ke povtoram. Tie snimki se mnogu odamna. Mozele do sega da gi objavat milion pati uste dodeka Ljube bese vo Hag. Zosto duri sega toa go pravat.? Poradi toa sto clenstvoto na partijata e dlaboko razocarano od dosegasnite postapki na premierot. Najgolem broj od glasovite koi gi dobi Ljube se od razocaranite clenovi i simpatizeri na VMRO, kade sto i jas pripagjam. A najpovekje mi preci nacinot na koj lugjeto od vodstvoto na VMRO se drznaa da go diskreditiraat Ljube koj im odnese mnogu glasovi na poslednite izbori. Po kukavicka rabota ne mozea da izmislat. Narodot go lazat so evtini trikovi, a i sto e najcudno, ovie kako edvaj da cekaat nekogo da go raspnat na krst, tek taka, davejki se vo sopstvenata nemok da gi popravat rabotite.
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 22:02
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Но информацијата не е кажана само на Сител, таа ја имаше во сите дневни весници и на сите електронски медиуми.  Најпрво ја имаше на интернет од каде сите ја преземаа.


На You Tube има секакви снимки, од насилство па до хумор, на крајот и на изјави/предавства или чист “христијански“ став на искреност (барем така религијата вели, не лажи...)

Да е само Љубе Бошковски единствениот политичар, ПОЛИТИЧАР = ЛАЖГО, кој го заведува народот во постигнување на свои одредени цели, добро би било, ке го посочевме прстот единствено кон него но тука многумина политичари се како “БРАТОТ“ но тоа не е за јавноста која и така пресудува “од ракав“....

Се прашувам, не кој го поставил, туку зошто нашите “професионални новинари“ (интернет новинари) истрчаа да објават снимки на интернет кога е добро познато дека Бошковски има давано изјави за во Хаг???? Нека се “потрудат“ да ја најдат снимката новинарчињата (кутрите тие), која не е тајна (доказ You Tube) и нека ја објават јавно и целосно што се има изјавено Бошковски а не само дел со “кратенки“ за Македонската јавност .... ехххх, наши новинарчиња, добро е да си дел од web светот ...



Изменето од Buggyman - 04.Декември.2009 во 22:03
Homo homini lupus est...
Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 22:46
Добро, подржувачи на Љубе, дали е стандардна процедура обвинетиот сам да чита документи? Дури и на некој грозен српско-хрватски, им ги излижа убаво га****** на тоа хрватитите, ццц...

Изменето од Анастеа - 04.Декември.2009 во 23:53
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 23:49
Originally posted by Момче Македонче Момче Македонче напиша:

Добро, подржувачи на Љубе, дали е стандардна процедура обвинетиот сам да чита документи? Дури и на некој грозен српско-хрватски, им ги излижа убаво газенцата на тоа хрватитите, ццц...


Najdobro ke ti bide da gi pogledas snimkite uste ednas, a posle da zboruvas. Prasuvas zosto Ljube go cita dokumentot? Pa izgledaj gi site snimki ubavo i detalno i ke slusnes deka bidejki nemalo preveduvac od makedonski na hrvatski, zatoa obvinitelkata mu nalozila na Ljube da go procita dokumentot, bidejki covekot ziveel i vo Hrvatska i razbiral i hrvatski. Kraj na prikaznata, kraj na montiranata prikazna od strana na Grujovci, kraj na nivnata eftina fora. Mnogu mi e milo sto konecno se rasvetli situacijata, a istovremeno i mi e zal sto Gruevski prodolzuva da si igra so covecki sudbini, ali jbg...toa izgleda mu premina vo navika. Drug pat neka izmisli nekoe poubedlivo scenario, zasto ovie eftini finti narodot mnogu lesno gi prepoznava.

Изменето од Анастеа - 04.Декември.2009 во 23:53
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.