IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Груевски и ВМРО-ДПМНЕ пред тотален колапс?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Груевски и ВМРО-ДПМНЕ пред тотален колапс?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 14:02
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by Boogie Boogie напиша:

И јас тоа си мислам - абе да пушти Кољо малку СДСМ да наебе азбунетост
Нема можност за избор за попуштање Сам се аплетка во сопствената мрежа. А, можеше од позиција на премиер мирно да си седи и да си ја работи премиерската работа. Ама сега враќање нема. Сега може лесно да се случи да бидегубитник.


Tokmu taka,onoj shto gleda na dolgi stazi vekje go znae tekot na nastanite,no za onie kratkovidite ...nastavak sledi
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 15:23
Originally posted by renatax renatax напиша:


Tokmu taka,onoj shto gleda na dolgi stazi vekje go znae tekot na nastanite,no za onie kratkovidite ...nastavak sledi
Уште (нам) да ни кажеше..каде и кај кого си бил на преглед ...кај офтамолог де?
И да (ни) дефинираше..краткоглед си..или долгоглед..а?.
Иако..чинам дека и пред тоа ...(си) го знам (однапред) одговорот
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 15:42
Kje odam malku nadvor od temata isto kako i ''novaceto'' nad mene imajkji vo obzir za negovata zagrizhenost vo vrska so mojot vid Pa vaka drag chlenu,so mojov vid e sve vo najdobar red,bidi spokoen od taa strana ,no sega mene nova rabota me zagrizhuva kaj tebe...mojot post ostavil tolku golema traga kaj tebe ,shto celiot tvoj post go posveti tokmu na mene,pritoa obrakjajki mi se vo mashko lice Da se pretstavam,jas sum Renata uzivaj vo praznikot i ne se grizhi za moeto zdravje
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 16:45

....Јас си мислев дека г-дин Г.... бил во колапс ,....но сватив дека македонските граѓани се тотално избезумени,... или можеби во зблуда,... не дека се толку неписмени!?,...но наесен кога ќе пукне ликвидноста на македонската држава, ....дали тогаш граѓаните пак ќе ја бараат довербата од едноумието на г-дин Г.... тогаш ниту Исус не би можел да ни помогне,... можеби грците ќе не признаат дека сме „македонци“!...сега му е мајката ,....напред во нова економска преродба!....ОСТВАРУВАМЕ,....патишта, споменици, патриотизм, референдум, идентитет на референдум,.....пари,...пари,.....пари,... прогрес....

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 17:07
Originally posted by renatax renatax напиша:

Kje odam malku nadvor od temata isto kako i ''novaceto'' nad mene imajkji vo obzir za negovata zagrizhenost vo vrska so mojot vid Pa vaka drag chlenu,so mojov vid e sve vo najdobar red,bidi spokoen od taa strana ,no sega mene nova rabota me zagrizhuva kaj tebe...mojot post ostavil tolku golema traga kaj tebe ,shto celiot tvoj post go posveti tokmu na mene,pritoa obrakjajki mi se vo mashko lice Da se pretstavam,jas sum Renata uzivaj vo praznikot i ne se grizhi za moeto zdravje
Читајќи (ти) го (од)говорот..и да ти признаам..здивнав..знаеејќи дека (сега нели) се е во ред со твоето здравје..
 
пс
Дубоко се извинуем..за погрешката на полот..секако твој..иако не беше нигде (посебно) нагласен!!
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 17:44
Originally posted by novace novace напиша:

Божееее!
Ти (си) ги КРСТИШ (а некрстени се)..а тие (си) прдат и понатаму..како ауспухот на нивниот омилен и скапан „стојадин„..

Едно им збориш..а тие (сеуште) си ШТРАКААТ..како радилица на омиленото им ЈУГО..кое ...даде БОг и го (с)нема (Алелуја) од нашите паркинзи..

Пет поред изборни пораки (порази) по ред во низ , за да разберат дека не се поскаувани во Македонија..а тие уште и (си) сонуваат планови!!!

Кој ли закржлавен ум и разум (ако) го поседуваат!!!

намигнување



Жал ми е што ќе те разочарам "novace". Иако не не посакувате, ние и понатаму ќе бидеме тука. А тоа за стојадинот и за југото....   Можеби немаме сите "тато", како некој, па да ни купи директно Голф или Мерцедес. Само како тргна вашево Премиерче, се прашувам дали до крајов на годинава ќе можеме да си дозволиме и ФИЌО (барем за разлика од тебе се гордеам да кажам дека сум имал и фиќо и стоеден и југо) . Само поради тие како тебе мислам дека на крај сите ќе завршиме со еден БУКЕФАЛ пред зграда
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 20:28
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by renatax renatax напиша:

Kje odam malku nadvor od temata isto kako i ''novaceto'' nad mene imajkji vo obzir za negovata zagrizhenost vo vrska so mojot vid Pa vaka drag chlenu,so mojov vid e sve vo najdobar red,bidi spokoen od taa strana ,no sega mene nova rabota me zagrizhuva kaj tebe...mojot post ostavil tolku golema traga kaj tebe ,shto celiot tvoj post go posveti tokmu na mene,pritoa obrakjajki mi se vo mashko lice Da se pretstavam,jas sum Renata uzivaj vo praznikot i ne se grizhi za moeto zdravje


Читајќи (ти) го (од)говорот..и да ти признаам..здивнав..знаеејќи дека (сега нели) се е во ред со твоето здравје..
 

пс


Дубоко се извинуем..за погрешката на полот..секако твој..иако не беше нигде (посебно) нагласен!!

намигнување

Prifateno e ''izvinuvanjeto''iako e so ironija kazano...golemite lugje umeat da prostuvaat i pak kje povtoram na oftalmolog ne sum ''bil'' kako shto velish ti,''kratkovid'' ne sum skraja da e,ali da ja zanemarime formata na obrakjanje mozebi se raboti za obichna pechatna greshka,pa ljugje sme greshime
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 21:52
Originally posted by dras dras напиша:

....Јас си мислев дека г-дин Г.... бил во колапс ,....но сватив дека македонските граѓани се тотално избезумени,... или можеби во зблуда,... не дека се толку неписмени!?,...но наесен кога ќе пукне ликвидноста на македонската држава, ....дали тогаш граѓаните пак ќе ја бараат довербата од едноумието на г-дин Г.... тогаш ниту Исус не би можел да ни помогне,... можеби грците ќе не признаат дека сме „македонци“!...сега му е мајката ,....напред во нова економска преродба!....ОСТВАРУВАМЕ,....патишта, споменици, патриотизм, референдум, идентитет на референдум,.....пари,...пари,.....пари,... прогрес....

Македонската држава е НОН-СТОП пред некаков си банкрот..и стално е ..од  некои во вакво очекување за брз пад...како и „тие„ што се нишаат кај (скоро) секој овен...
во  непрекинато очекување од „загрижените„ ...секој миг и да (му) „паднат„ ...
И ...ова е вака стално од 1990 година наваму..одкога „најмудрите„ ..(сами) СИ ЈА „превземаа„ тежината врз своите (во повеќето случаи) рурални плеќи..за судбината на Државата на Македонците...сега (од истите тие) и претворена во неква си ..досега непозната на тие кои држат дека се токмо со/во умот...„заедница„ од колективитети...
 
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 22:04
Владеењето на Груевски се совпадна со светската економска криза. Денеска слушам на вести дека задолжувањето со обврзици спровел и Никола Поповски кога СДСМ била на власт. Значи методите с етие, секоја влада гледа да направи нешто но очигледно дека многу работи не зависат од нас како земја.
проблемите на владеачката гарнитура можеби ќе почнат сега кога на многумина им удрија изборите во глава.
Денешниот пример со потрошените 1 000 евра од џеб за печење бик зборуваат нешто за нашиот менталитет. Сите апели на Груевски за штедење се прекршуваат токму од оние кои на негово име добија власт.
Никако да с еразмисли з аподарување во хумани цели, во подарување на сиромашнитага
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 22:22
Originally posted by anastea anastea напиша:

газење%20од%20смеење

Да бе, читајќи низ темава, нешто навистина е чудно... во државата Македонија...
Изборните порази и нокаути се трансформираат во огроооооомни победи за Македонија...
Од друга страна победи на неколку последователни избори да ти значеле колапс...збунетост
Наравоучение: колку погубитнички резултати, толку подобар имиџ за партијатаглупчо
politicarite kako Gruevski pagjaat odednas ... i site opstini da gi dobiese toj sepak ke padne ... jas go sakam toa i daj boze da se sluci sto poskoro ... no za zall , postoi i moznosta so sebe da ja vllece i cellata drzava ... toa e zagrizuvacko ...  
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 22:25
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Владеењето на Груевски се совпадна со светската економска криза. Денеска слушам на вести дека задолжувањето со обврзици спровел и Никола Поповски кога СДСМ била на власт. Значи методите с етие, секоја влада гледа да направи нешто но очигледно дека многу работи не зависат од нас како земја.
проблемите на владеачката гарнитура можеби ќе почнат сега кога на многумина им удрија изборите во глава.
Денешниот пример со потрошените 1 000 евра од џеб за печење бик зборуваат нешто за нашиот менталитет. Сите апели на Груевски за штедење се прекршуваат токму од оние кои на негово име добија власт.
Никако да с еразмисли з аподарување во хумани цели, во подарување на сиромашнитага
Кризата е (најповеќе) западна..ама сепак најсиромашните земји и народи ..сигурно ќе го платат цехот (како и секојпат) на крајот.
Е сега тоа што Груевски превзел обврски..тоа е (само) негов проблем..оти ќе се соочи со дадените (однапред) ветувања..запишани таксативно во неговото книжуле..викано и Преродба.
Оправдувањата може да ги признае само електоратот..пред Избори..а тие се после (чинам) 3 години.
Најлошото кај нас е што ..резервната опција ни е млитава и безидејна...однапред самоосудена на пропаст..оти е (пред)водена од докажани во се (под сомнение дека не се) македонци..секако мерено според кажаното..а за стореното..си има квалификувани истражители за тоа..
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.