IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија vs Југославија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија vs Југославија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:03
е ај сеа секој како сака ќе си толкува што и како било, ако нешто сум погодил, слободно признај, нема да те тепа никој, и пак ќе останеш Југоносталгичар намигнување

ова за мирослав беше


Изменето од zabegan - 27.Јануари.2009 во 20:04
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:03
Не сакаш,ама сепак се,за некој степен подобри,но при дадени ситации исти.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:04


За сите југоносталгичари
УЖИВАЈТЕ!!!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:05
Originally posted by renatax renatax напиша:

Oust veruvaj deka ne e toa samo zaradi moeto poteklo,jas si ja sakam mojava drzava ,ovde sum rodena ,no taguvam za ona vreme koga bevme sploteni vo edna ubava drzava...i nesakam srbite da se stavaat vo isti kosh so bugarite i grcite.
ама зашто повторно збориш за србите, збори за цела Југославија, сега вака испаѓаш, србија ни била најголема закана во Југославија, да не беа другите земји сега ќе бевме покраина на Србија
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:05
Za OUST
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:06
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

е ај сеа секој како сака ќе си толкува што и како било, ако нешто сум погодил, слободно признај, нема да те тепа никој, и пак ќе останеш Југоносталгичар намигнување

ова за мирослав беше
 
ne be birka , nisto ne si pogodil ama veruvaj , bezpolezno e da nekomu se objasnuva nesto koga odnapred ne saka da razbere ..... kje ti kazam samo edno .... nisto povekje od mene ili bilo koj durug na forumov , pa i samite albanci , ne si pogolem Makedonec .... ti samo se obiduvas da se nametnes kako takov .....
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:06
zabegan...eve ne zboram vekje samo kje te i tebe
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:09
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

е ај сеа секој како сака ќе си толкува што и како било, ако нешто сум погодил, слободно признај, нема да те тепа никој, и пак ќе останеш Југоносталгичар намигнување

ова за мирослав беше
 
ne be birka , nisto ne si pogodil ama veruvaj , bezpolezno e da nekomu se objasnuva nesto koga odnapred ne saka da razbere ..... kje ti kazam samo edno .... nisto povekje od mene ili bilo koj durug na forumov , pa i samite albanci , ne si pogolem Makedonec .... ti samo se obiduvas da se nametnes kako takov .....
значи меѓу нас секогаш ќе има несогласување, ако сакаш така темава воопшто не ја бива, или нека ја затворат или нека чмае така безвезе, јас се обидов да имам разбирање за вас, но сепак тешко комуницираме и со вакви теми никаде не стигаме, па така вие сакајте ја Југославија, ние Македонија, и ќе си живееме хепили евер афтер големо%20гушкање
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:11
Originally posted by renatax renatax напиша:

Za OUST


Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:12
Originally posted by renatax renatax напиша:

zabegan...eve ne zboram vekje samo kje te i tebe
големо%20гушкање
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:14

a koj rece deka ne e sakame makedonija ? gledas li deka prodolzuvas so praksata koj ne e so mene , protiv mene e ? .... kakva e taa demokratija koga covek ne smee da spomene edno vreme vo koe se rodil i ziveel , vreme koe daleku poubavo za razlika od ova segasnovo ? ... i da ... se uste mi go dolzis odgovorot za tvojata famozna teza deka kosovskite albanci imale pravo da se samoopredelat ..... zosto togas im go osporuvame istoto pravo na Makedonskite albanci ? ............ odgovori te molam pa da prestanam da vi se mesam vo " patriotskite " cuvstva i posvetenost kon drzavata koja kje e napustite kako i bugarite koga im gi simnaa vizite голема%20насмевка

Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:20


Специјален поздрав до МАРШАЛОТ ајде смири малку хормони
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 20:21
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a koj rece deka ne e sakame makedonija ? gledas li deka prodolzuvas so praksata koj ne e so mene , protiv mene e ? .... kakva e taa demokratija koga covek ne smee da spomene edno vreme vo koe se rodil i ziveel , vreme koe daleku poubavo za razlika od ova segasnovo ? ... i da ... se uste mi go dolzis odgovorot za tvojata famozna teza deka kosovskite albanci imale pravo da se samoopredelat ..... zsto togas im go osporuvame istoto pravo na Makedonskite albanci ? ............ odgovori toe molam pa da prestanam da vi se mesam vo " patriotskite " cuvstva i posvetenost kon drzavata koja kje e napustite kako i bugarite koga im gi simnaa vizite голема%20насмевка

како прво зашто си замислуваш како јас ве обвинувам дека не ја сакате македонија, напишав ли такво нешто негде? НЕ!!!
како второ не сакам да ви го одземам правото на носталгија, само сакам да ви кажам дека нема потреба од такво нешто
како трето ти објаснив зашто!!!


Изменето од zabegan - 27.Јануари.2009 во 20:22
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 13:28
nostalgija e sekogas potrebna!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.