IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Би го изневериле ли партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Би го изневериле ли партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 42>
Автор
Порака
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 21:45

1. nishto ne e zabraneto. bilo zabraneto ne drugo mesto

2. ako ne si ja sakash zivotnata partnerkata ili partnerot ne  i/mu  go unishtuvaj zivotot lazejki i davajki lazna slika za vrskata koja ve povrzuva.
3. ako sakash da izneveruvash pocni od sebe, taka poveke ke naucish za izneveruvanjeto(sepak zivotot e shkolo neli?)  
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 22:28
porano voopsto ne rasmisluvav za toa gi varav deckovcite bez sram i griza na sovest ama sega nekako takavi misli ne mi pominuvaat niz glava i veke ne mozam da se osudam da mu napravm toa na moeto srcence
Кон врв
Мече Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2006
Локација: Marshall Islands
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мече Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 23:10
Никако тоа не би си го дозволил- и никогаш не би се довел во искушение
Мирна вода брег рони
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 20:54
E mece mece,  nikogas ne veli nikogas....
covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 22:31

Originally posted by Мече Мече напиша:

Никако тоа не би си го дозволил- и никогаш не би се довел во искушение


А и да се доведе човек во искушение, зашто некогаш околностите се такви, сепак би имала доволно сила да му одолеам на искушението...
Кон врв
Мече Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2006
Локација: Marshall Islands
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мече Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 23:21
Се согласувам со Јулија- но доколку со личноста ми е прекрасно тогаш искушението ќе изостане независно од околностите, а доколку дозволиш да се доведеш во искушение значи нешто не е во ред со врската-бараш нешто повеќе
Мирна вода брег рони
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 13:56
Сите жени бараат повеќе и ниеден маж што и да направи, не може да ја задоволи жената до крај (тука не мислам само сексуално )
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:05
ahhhhhhaahahhaha , sega nemojte tolku teski filozofii jebi ga
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:21
eeee hektor....ima jule pravo do nekade....zenive ti se ziva belja........
tuka nekade....
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:23
Originally posted by natalija natalija напиша:

Dali bi go izneverile partnerot ako vi se ukaze prilika?
 
ne gi procitav site ama ....vaka mi vrti umov...verojatno site ke kazat deka ne bi izneverile ...a sto tocno bi napravile ....pretpostavuvam deka golem broj  i sami ne mozat da si odgovorat Smile
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 14:25
Ne znam jas ne sum takov tip, da izneveram. Ako recam deka sum vo vrska toa e taka i samo toj sto e so mene postoi i nikoj drug. Sekogas gledam da si stojam na zborot i toa dosega mi uspevase.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 21:38
Nisto ne e zabranetoto ovosje. Taka sto ako bi go izneverila toa bi bilo ako toj e poubav, podobar vo krevet i samo ako me saka poveke od decko mi
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 13:44

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Ne znam jas ne sum takov tip, da izneveram. Ako recam deka sum vo vrska toa e taka i samo toj sto e so mene postoi i nikoj drug. Sekogas gledam da si stojam na zborot i toa dosega mi uspevase.

prodolzi takaBig smile


Изменето од kokolo - 21.Јуни.2006 во 14:49
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 14:06
NESAKAM DA PORED MENE IMAM COVEK KOJ MOZE DA GO IMAAT USTE MILION PORED MENE,,,EDNOSTAVNO TAKVIOT COVEK NE ZASLUZUVA DA IMA NISTO OD MENE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.