IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Бацувачка тема
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бацувачка тема

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 62>
Автор
Порака
rashela Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rashela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 09:23
бакнеж бакнеж бакнеж бакнеж бакнеж бакнежza siteeeeeeeeeeeeeбакнеж
 
 
OPUSHTI SE I UZIVAJ
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 09:29
бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежza site!!!!бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
rashela Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rashela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 09:30
zeznataбакнежбакнежбакнеж
OPUSHTI SE I UZIVAJ
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 09:30
бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 09:37
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежza site!!!!бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж
 
..И ЈАС ТЕБЕ БИ ТЕ бакнежИ големо%20гушкање,АМА МИ СМЕТА ШАМИЈАТА....ДАЈ ТРГНИ ЈА...САМО МАЛКУ...голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 09:57
Originally posted by IQ IQ напиша:



хаха, ова е доброголема%20насмевка

Ај сабајлечки еден туторијал, за оние кои не знаат да се бакнуваатплазење

  1. Moisten your lips. Dry lips do not move well together. Just a light brush of your tongue over your lips will be sufficient to moisten them. In general, use lip balm regularly- you never know when someone will go in for the smooch.
  2. Angle your head. If your mouths meet dead-on, your noses will get in the way, and you will not be able to kiss deeply or smoothly. To avoid this, tilt your head slightly to one side. Make sure you do not both tilt your heads to the same side.
  3. Close your eyes. As you approach for the kiss, look into your partner's eyes, but, once you are close to theirs, close your eyes. It can be a bit of a turnoff to be kissing and going cross-eyed. It is considered rude to have your eyes open during a kiss.
  4. Start with a gentle and soft closed-mouth kiss. The French kiss is an open-mouth kiss, but do not lunge in with your lips agape like you're going to eat them; instead, open your lips very slowly. If you were learning to speak French, you would probably start with the basics, vocabulary and grammar, before trying to write poetry. Well, the French kiss is like the poetry of kissing, and before you can be good at it, you have to master the closed-mouth kiss. Even after you have added French kissing to your romantic repertoire, it is usually better to start a kiss with closed lips.
......

продолжи понатаму ...јас ќе цензурирамнамигнување

 




Изменето од Kali - 07.Февруари.2008 во 10:04
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 09:58
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежza site!!!!бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж
 
..И ЈАС ТЕБЕ БИ ТЕ бакнежИ големо%20гушкање,АМА МИ СМЕТА ШАМИЈАТА....ДАЈ ТРГНИ ЈА...САМО МАЛКУ...голема%20насмевка
 
zagor toa ne e shamija,toa e del od mojata haljina....a i ne e za potrgnuvanjeголема%20насмевка
prekrasna e kakva sto e!среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 13:23
10 na ispitot...zatoa za site ima backi љубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубов diogen ve baknuva siteљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубов
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 13:23
Valerija go baknuva Diogen
Za polozeniot ispit so najvisoka ocenaaaaaaaa
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:25
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

Valerija go baknuva Diogen
Za polozeniot ispit so najvisoka ocenaaaaaaaa

Valerija..da ne ti povtoruvam kolku mi znacese tvojata podrsa pred nekolku dena..zatoa ovaa 10 ti ja posvetuvam tebe големо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:47
Biserna....znaes sto...moze da ti kaam edna apsolutna vistina?....ali da ne se nalutisзбунетост
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:48
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Biserna....znaes sto...moze da ti kaam edna apsolutna vistina?....ali da ne se nalutisзбунетост



... збунетост ... трепкањетрепкање... ??
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:55
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Biserna....znaes sto...moze da ti kaam edna apsolutna vistina?....ali da ne se nalutisзбунетост



... збунетост ... трепкањетрепкање... ??

imam pomalo bratce.....ali da imav sestra ke sakav da gi ima site kvaliteti sto gi imas  ti...ali apsolutno site..do eden....sekogas nasmeana,pozitivna,kosmopolita,altruist,pacifist....pred se covek....Biserna jas sakam da te "posvojam"...sakam da mi bides cyber sestricka големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеpliz среќасреќа


Изменето од diogenskopje - 07.Февруари.2008 во 14:56
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:59
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Biserna....znaes sto...moze da ti kaam edna apsolutna vistina?....ali da ne se nalutisзбунетост



... збунетост ... трепкањетрепкање... ??

imam pomalo bratce.....ali da imav sestra ke sakav da gi ima site kvaliteti sto gi imas  ti...ali apsolutno site..do eden....sekogas nasmeana,pozitivna,kosmopolita,altruist,pacifist....pred se covek....Biserna jas sakam da te "posvojam"...sakam da mi bides cyber sestricka големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеpliz среќасреќа



yeyeye,.... си имам братче.... голема%20насмевкаголема%20насмевка големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање ај сега марш во кафе ќе не караат...... намигнувањеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.