IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика меѓу жена и љубовница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика меѓу жена и љубовница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 46>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 14:42
голема%20насмевкаi ti si segadzija srce голема%20насмевка
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 15:12
Originally posted by aurelianus aurelianus напиша:

A BE DUSHO JAS DOKAZUVAV NA EDEN MAZ CELI 13 G. PA BEV VO ZABLUDA TAKA DA FALA TI NA PONUDATA AMA DOSTA BESE DOKAZUVANJA?????[IMG]




NEZGODNA BROJKA...13!DA POMINELO..KAJ LI KE BESE SEGA!
 
pa mislam deka nigde nema da bev ke tupkav negde vo mesto izgledaразмислување
covek takov se raga i takov umira ne se menja??????? 
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 18:44
Originally posted by bibce bibce напиша:

[QUOTE=aurelianus]
A BE DUSHO JAS DOKAZUVAV NA EDEN MAZ CELI 13 G. PA BEV VO ZABLUDA TAKA DA FALA TI NA PONUDATA AMA DOSTA BESE DOKAZUVANJA?????
 

pa mislam deka nigde nema da bev ke tupkav negde vo mesto izgledaразмислување

covek takov se raga i takov umira ne se menja??????? 




...I TOA STO VIKAS...VAKA E PODOBRO!TOA MI E...DVOR MI E...!!!..SAMO ...PAZI..IMA ZAMKI....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 23:46
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

очигледно пак ќе биде по старото... мажите за мажите, жените за жените.....велиш "se vadi so raznorazni izgovori"......зашто сметаш дека се вади...зашто, на пример, ти не и речеш на жена ти (ако си женет) .........жено од утре една недела јас ќе се грижам комплетно за куќата и за децата, али без да бараш од неа никаква помош....значи да чистиш, да готвиш, да одиш на работа, да ги гледаш децата, дали напишало домашно, па кое те слуша, кое не и си тера по негово и не знаеш што да правиш итн.  се што следи.............не сум во брак, па така да сега може да следи коментар од типот........"е, добро де што и на оваа, не е мажена па ќе ми соли памет, како јас да живеам"......ама, ете има постари членови тука, кои се во брак, па може тие да одговораат посоодветно

зошто го велам ова.......не знам зашто сметаш дека тоа е изговор некаков.......на пример, плаќај 2 месечно на некоја жена да ти чисти дома комплетно, па ќе видиме дали жена ти ќе се жали до толку (сем ако е некоја намќор па ништо не и чини па само бара мана за се).........или ако жена ти оди барем 1 месечно во сауна, каде ќе може да се одмори на мира и да се опушти (зависи колку финансиски тоа може да си дозволи).............е, тогаш ќе видиме дали жената ќе го забатали мажот или не

 






zenata sekogas ke go potcenuva mazot, ma kolku pari i donel, ma kolku i pomagal zosto ljubovta e kako majonez, ima rok na traenje, a potoa e truenje...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:11
zenata sekogas ke go potcenuva mazot, ma kolku pari i donel, ma kolku i pomagal zosto ljubovta e kako majonez, ima rok na traenje, a potoa e truenje...
________________________________________________________________
E zbunet coek, ako e ova od iskustvo-si imas maka!!! Dosega sum cula mnogu sporedbi za ljubovta ama ovaa ne sum ja cula. Onaa bolesta od majonez-trovanjeto mislam se vikase salmonela-ispravete me ako gresam. Se dobivala od losho izmateni zivi jajca. Znaci se se vrti okolu matenjeto na jajcata, zivi predizvikuvaat trovanje, malku podpeceni stanuvaat desert.
Sekoj bira kako ke gi podgotvi, kako ke gi konzumira. Inaku ne nosi samo mazot pari, nosi i zenata.


Изменето од mamamd - 07.Декември.2007 во 14:12
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:17
аплауз za kazanoto mamamd...
uste ke dodavam....dobra zena ne dozvoluva shvalerka....nema potreba od toj "luksuz"задоволство
raka shto dava ne se sushi
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:26
Toa zavisi i od svesnosta na mazot.......moze taa da e super doma vo sekoj pogled, ama toj ako resil, koj ke go spreci?
 
среќа
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:32
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

zenata sekogas ke go potcenuva mazot, ma kolku pari i donel, ma kolku i pomagal zosto ljubovta e kako majonez, ima rok na traenje, a potoa e truenje...
________________________________________________________________
E zbunet coek, ako e ova od iskustvo-si imas maka!!! Dosega sum cula mnogu sporedbi za ljubovta ama ovaa ne sum ja cula. Onaa bolesta od majonez-trovanjeto mislam se vikase salmonela-ispravete me ako gresam. Se dobivala od losho izmateni zivi jajca. Znaci se se vrti okolu matenjeto na jajcata, zivi predizvikuvaat trovanje, malku podpeceni stanuvaat desert.
Sekoj bira kako ke gi podgotvi, kako ke gi konzumira. Inaku ne nosi samo mazot pari, nosi i zenata.



газење%20од%20смеење  . . .a sto ako rabotam kako bracen sovetnik i sum imal premnogu dokazi ? ...a da, dali mozes da se lutis za ona sto ne znaes ?...dali znaes deka e potvrdeno megu naucnite krugovi deka covekot e poligamno sustestvo?...ja gledam vo tvojot iskaz samo demagogija sto ja povtoruvaat ocajnite kako stihotvorba...dobro, ne e loso da zivees vo iluzija, ionaka ziveeme vo svetot na lagata...moras da imas za nesto da se fatis inaku ke ja zagubis iluzijata deka nesto kontroliras vo tvojot zivot... смеење
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:37
A koj ja izmisli monogamijata? Mazite. Pa sega im se cuka od glava....he, he....среќа
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:38
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

A koj ja izmisli monogamijata? Mazite. Pa sega im se cuka od glava....he, he....среќа



аплауз  аплауз  аплауз
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:52
...dali znaes deka e potvrdeno megu naucnite krugovi deka covekot e poligamno sustestvo?...ja gledam vo tvojot iskaz samo demagogija sto ja povtoruvaat ocajnite kako stihotvorba...dobro, ne e loso da zivees vo iluzija, ionaka ziveeme vo svetot na lagata...moras da imas za nesto da se fatis inaku ke ja zagubis iluzijata deka nesto kontroliras vo tvojot zivot... смеење[/QUOTE]


Se soglasuvam so tebe zbunet, prof. po Fizicka antropologija na fakultet ni go kaza istoto, deka covekot e poligamno sustestvo, kolku nie sakame da priznaeme ili ne toa e vistinata, naukata si go dokazala.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 15:04
. . .a sto ako rabotam kako bracen sovetnik i sum imal premnogu dokazi ? ...a da, dali mozes da se lutis za ona sto ne znaes ?...dali znaes deka e potvrdeno megu naucnite krugovi deka covekot e poligamno sustestvo?...ja gledam vo tvojot iskaz samo demagogija sto ja povtoruvaat ocajnite kako stihotvorba...dobro, ne e loso da zivees vo iluzija, ionaka ziveeme vo svetot na lagata...moras da imas za nesto da se fatis inaku ke ja zagubis iluzijata deka nesto kontroliras vo tvojot zivot... смеење
___________________________________________________________________
Ako rabotis kako bracen sovetnik znaes deka ne treba da se generaliziraat rabotite. Inaku jas ne se lutam, tuka na forumov sum da se druzam so luge, da razmenuvam mislenja, da naucam nesto novo. Inaci naukata potvrdila deka covekot e naj svesno sustestvo- a pravi takvi nesvesni raboti
________________________________________________________
Moze nekomu mu izgleda kako demagogija, no ima stihotvorbi sto se pamtat cel zivot. So edno se soglasuvam- ocigledno svesno ziveeme vo svet na laga, na iluzii, inaku kako bi trpele vakvi politicari, rakovoditeli ...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 15:30
 Zaradi sistemot na ureduvanje koj go nema, a se narekuva demokratija kako i upropastenata ekonomija doveduva do toa na mlogu mladi momi da ne im e vazno so kogo ke se razbudat nautro, vazno da e isplatlivo. Ako se podobri standardot zaradi naviknatost na komocija i eventualni slobodni odnesuvanja brakot ke se rasturi kako bebeska zvecka.
 Kako i da e toa se narekuva regresija t.e. vrakanje kon nasita prvobitni koreni zosto sega se suocuvame so alfa mazjaci koi poseduvaat pari i zeni poveke od sto im e potrebno...znaci coporativno odnesuvanje i eden dominant, a koga ke se podobri (ako se podobri )  standardot ke se vrati i matrijahatot t.e. blaga dominacija na majkata kade nikoj nema da oskudeva vo nisto ili rajot na zemjata sto spomenuva Nostardamus.
 Tehnologijata veke ne e zavisna od patrijahatot i zatoa ke otpadne zadno so religijata koi se vo tesna vrska zaradi togasnite potrebi za dominacija.
 Brakovite veke uste sega, vo ovoj ran stadium pocnuvaat da go gubat smisolot, a novite generacii ke go potvrdat kako i veke go potvrduvaat svakanjeto deka brakot stanuva slepo crevo.
I biseksualnosta t.e. homoseksualnosta se dvizat vo progresivna nasoka i samo prasanje na vreme e koga ke go dobijat ramnopravniot status zosto za nas nesvatlivo, no se del od poligamijata...

Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 15:39
Ako mazite ja izmislija monogamijata, togas koj ja izmisli poligamijata kaj arapite? Zenite? ehehe Verojatno arapkine se biseksualni momi среќа

Razlika megju zena i ljubovnica za onoj koj gi ima, e sto zenata go vari gravot, ama ne i kolbasot.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,218 секунди.