IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали верувате дека се љуби само еднаш!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали верувате дека се љуби само еднаш!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали верувате дека се љуби само еднаш!!!
    Испратена: 28.Мај.2007 во 10:36
Искрено да ви кажам неможев да проверам дали има тема како оваа и поправете ме ако има . . . Ако не ќе ве прашам дали мислите дека во животот еднаш се љуби вистински . . . Јас мислам дека еднаш лудо љубев и дека пак така да се заљубам ке треба чудо . . . Барем засега тоа не е можно ама можда во иднина . . . Поточно сакам да чујам дали никој после тулку голема љубов пак успеал да се заљуби . . . QuestionQuestionQuestion
STRUGA
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 19:12
Tuturutka, mislam deka si premnogu mlad za prestanes da se nadevas deka povtorno ludo ke se vljubis.
Iskreno, mislam deka covek moze da ljubi poveke od ednas. Vsusnost toj sekojdnevno ljubi i ja pokazuva taa ljubov.
Da ljubis nekogo so seto svoe bitie, veruvam deka moze poveke od ednas, zatoa sto sekogas nekogo ke ljubis na poseben nacin. ne moze ljubovta sto ja cuvstvuvas kon edna licnost, da bide istata ljubov sto ke ja cuvstvuvas kon druga. sekoja ljubov e sama za sebe.
Sum ljubela nekogo, i znam deka povtorno ke ljubam nekogo.
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 21:22
Pa se nadevam deka e taka . . . Naprotiv od toa sto go kaza i jas mislam deka ke sakam no toa nema da bide ona sto go sakam i ocekuvam . . . Inace pak jas si ljubam ama toa e druga ljubov . . . Sega primer sum se zblizal so drustvoto poveke od porano i duri cudno mi e kolku me razbiraat oddelni clenovi koi porano ne mozev da zamislam deka tolku mnogu bi se grizele za nekoj izguben slucaj kako jas . . . Inaku takov sum i si priznavam . . . Ne verojatna podrska no sepak mnogu sum principielen i ne znam do kade taka . . . Sleepy Sleepy Sleepy
STRUGA
Кон врв
wilson Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wilson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 23:06
Верувам дека човек повеке пати може да се вљуби,но да сака и љуби вистински може само еднаш!

Good Luck
Кон врв
SINO Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SINO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 23:33
Tuturutka,

Ama ti kako stvarno da si go odbra imeto bas onaka vistinski.
Nemoj da si tuturutka i da mislis deka samo ednas se ljubi.
Ako taka mislis ili si premlad ili si pregulup ili imas problem so odenje napred.


NE se ljubi samo ednas!

Veruvaj!
Ce vidis!
Sekogas e razlicno i sekogas e podednakvo ubavo.
Trikot e vo toa da bides mnogu, mnogu iskren prvo kon sebe si pa posle kon onie koi gi ljubis.
I, da .... NE ljubi nikogas nekoja koja ne ja sakas.

Znaes?!?

Изменето од SINO - 29.Мај.2007 во 23:39
Нешто сум збесната деновиве
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 23:58
posto mene do sea samo ednas me udri grom, sumljam deka e taka.....ali koj znae iam use vreme za da najdam pak nekoe nevreme....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 00:02
ne be 17 e LIMIT
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 00:22
Originally posted by tuturutka tuturutka напиша:

Искрено да ви кажам неможев да проверам дали има тема како оваа и поправете ме ако има . . . Ако не ќе ве прашам дали мислите дека во животот еднаш се љуби вистински . . . Јас мислам дека еднаш лудо љубев и дека пак така да се заљубам ке треба чудо . . . Барем засега тоа не е можно ама можда во иднина . . . Поточно сакам да чујам дали никој после тулку голема љубов пак успеал да се заљуби . . . QuestionQuestionQuestion

Neznam ,seuste sum mlada i samo ednas se zaljubiv i seuste go sakam,a site mi velat deka vtor pat srce ne treperi.
Just love
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 01:03
Originally posted by sandrica sandrica напиша:

Originally posted by tuturutka tuturutka напиша:

Искрено да ви кажам неможев да проверам дали има тема како оваа и поправете ме ако има . . . Ако не ќе ве прашам дали мислите дека во животот еднаш се љуби вистински . . . Јас мислам дека еднаш лудо љубев и дека пак така да се заљубам ке треба чудо . . . Барем засега тоа не е можно ама можда во иднина . . . Поточно сакам да чујам дали никој после тулку голема љубов пак успеал да се заљуби . . . QuestionQuestionQuestion

Neznam ,seuste sum mlada i samo ednas se zaljubiv i seuste go sakam,a site mi velat deka vtor pat srce ne treperi.
 
I jas sakav istoto da go kazam . . . Mnogu mi e cudno sto ne mozam da se zaljubam . . . Barem ne onaka kako sto mislam deka treba . . .
STRUGA
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 01:26
samo ednash se ,...zivee,....se drugo moze i da se povtori,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
John Lennon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај John Lennon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 01:40
Nema vrska deka samo ednas se ljubi...Sekoj so svoe mislenje ali ako imat ednas ljubeno do sega,neznam dali ke go imat istoto mislenje posle vtoriot pat
 Tongue
Flower Power
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 09:17

Ljubovta koja zavrsila znaci ne bila vistinskata(stom zavrsila)Za vistinska ljubov potrebno e dvajcata da sakaat i da se trudat za da uspeat, da ostanat zaedno itn.

DA MOZNO E DA NI SE SLUCI POVTORNO DA SE ZALJUBIME I DURI DA NI BIDE POUBAVO OD KOGA I DA E
 
 
(samo treba da dozvolime da ni se sluci)
 
Da se opustime i sirum da gi otvorime racete - kojznae,mozebi taa e onaa vistinskata.......................................
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 09:41
Можеби . . . LOLWink
STRUGA
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 11:31
Originally posted by brza brza напиша:

samo ednash se ,...zivee,....se drugo moze i da se povtori,..



hahahahah LOLLOLLOL

a jas da si kazam iskreno, do sega se nemam vljubeno onaka ludo vo nikoj, onie bivsite od sozaluvanje sum bila so niv i od zelba za sex

 se nadevam deka eden den ce se vljubam , samo koj li ke bide zrtvata ?LOLLOLLOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.