IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Риба или Месо?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Риба или Месо?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Риба или Месо?
    Испратена: 21.Февруари.2007 во 21:24
znaci , sekoj neka si pishe sto poveke preferira da jade

morksa ili recna riba, riba vo konzerva ili sekakov vid na meso ???


sega znam ke recete i ribata e meso, ama me interesira sto poveke vie adete

eve mene na primer poveke mi e vkusno da jadam riba so lemon, nekako specijalitetote so riba gi obozavam, ne deka ne jadam i meso, normalno si jadam meso posebno koga jadam pastrmajlija Big%20smile

aj sega vie ste na red da mi kazete sto jadeteBig%20smile
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 21:45


JAS SUM KRVNA GRUPA NULTA... ILI OLD...

I KAKO TAKOV SUM MESOZDER ...

NO SEPAK SAKAM POLESNA HRANA ...

I BI IZBRAL RIBA ZA VECERVA ..

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 22:00
Riba , riba i smao RIBA bez razlika dali e morska ili rechna.A konzervirana samo tuna.Koga veke sum kaj tunata e togas ja dodavam vo mesanata zelena salata, a vo nea i mali mocareli, maslinki i varena pcenka.Mislam deka ova e mojot naj omilen rucek, salata sveza so tuna i paketce malo kreker.

Potoa polnetata riba koja ima nedelno na mojata trpeza i morskata salata kako brz rucek koga taka receno sum vo frka.

Znaci pred mesoto ja stavam RIBATA
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 22:10
lele maja, mi se prijade riba momentalno otkako go procitav tvojot postSmileSmile  gotovo pocnaa i ligi da mi tecatEmbarrassedEmbarrassed

inaku i jas jadam riba, ama koga sum u frka jadam makaroni so tuna, nekako toa mi e najomilenoSmile
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 22:16
Koga e riba vo prasanje iako veke e pokasno sepak ne bi odbila ni jas.
Testeninite , makaronite so tuna e edno moe omileno jadenje kako i oriz prigotven so rakcinja.

Se zavisi od nas kolku ja sakame ribata.Zosto ima mnogumina koi velat im smetal samiot miris na istata.No dolgiot zivot na mediteranskite lugje ja nosi tajnata bash vo morskata ishrana.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 22:27
sa, i ne samo toa, velat ribata bila dobra za vidot 
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 02:23
kakva riba be...nema sansa...samo meso...e tuka nemozam da se najadam posebno pilesko i svinskoSmile
respect my authoritaaa
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 08:05
И двете ги јадам и обожавам..
Рибата си има повеќе значение и поомилено ми е од месото , но си ги јадам и двете..Без разлика какви се..
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 09:09
ne sakam riba, edinstveno skusa i haringa na skara i sitni ripcinja, ne sum ni nekoj ljubitel na meso, gi jadam site vrsti na mesa i najveke go sakam na skara.

Кон врв
TOSHO Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TOSHO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 09:15
Meso se razbira ... no obavezno riba 2 pati vo nedelata, osobeno losos za zdravo srce ... 
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 14:57
Јадам риба.... Јадам и месо... Ама месо многу ретко... Повеќе сакам риба Tongue Ама многу се нервирам ога има ситни коски и неможам да ги извадам....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 20:32
jas sakam da dodadam deka jadam pisleski stek, lele toa mama ko naprave so kompiri i salata i pileski stek, lele kako da sum na maj nekade, prekrasno , mnjam, mnam, mmmmmTongueTongueTongueTongue


a koga odam kaj baba mi na rucok, jademe kokoshka i oriz...mmmm i toa e mnogu ubavo, pogotovo u kombinacija so salata od zelka sto dedo mi ja prave kako za celo seloLOLLOLLOL
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 20:50
Riba , riba i samo RIBA bez razlika dali e morska ili rechna.A konzervirana samo tuna.Koga veke sum kaj tunata e togas ja dodavam vo makaroni ili spageti. Mene mnogu me zafrkavaat bidejki ponekogas mozam da recam "Fish is my Drugs". Mnogu sakam riba

Znaci pred mesoto ja stavam RIBATA
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 22:01
Bravo emush i ti kako mene , riba i samo riba
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.