IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Омилени бендови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилени бендови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Омилени бендови
    Испратена: 05.Февруари.2006 во 13:36
среќа

 



Изменето од Alekta - 09.Септември.2007 во 12:56
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 14:27
омилен бенд...многу јасно rhapsody...а исто така ги обожавам mcfly,helloweeн,lost horizon( последниве два ги слушам кратко , али ги обожавам)...the rasmus,apocalyptica...све изнабројав и комерцијала и рок и метал...али то е ...омилени ми се овие...
Точачиња.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 14:41
ufffffff........mnogu gi ima.......
ama da kazam tie sto mi ostavija najgolem vpecatok....


ACDC
KYUSS
MONSTERMAGNET
HELLACOPTERS
SO MUCH HATE
SLAYER
METALLICA


poslednive dve grupi...mislam se razbira starite raboti od niv!!
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 16:15

Omileni bendovi imam mnogu SUM41,Tokio Hotel,McFly,Blue,Backstreet boys....

Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 19:43

 

 

RISE AGAINST!!!!

Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 19:52

А покрај овој ФАНТАСТИЧЕН БЕНД има и други

Rise Against         

SOAD        

Pennywise

CAtch 22        

Distemper      

2 Sides

Not Enough               

Nofx        

Denny te chuva

i drugi... epten drugi



Изменето од Maro
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 02:47

ај да почнам

LED ZEPPELIN-како убедливо најјак бенд на сите времиња и пионери на hard rock и metalot

DREAM THEATER,SYMPHONY X,THERION,SYSTEM OF A DOWN,IRON MAIDEN,SLAYER,METALLICA, и да не ги заборам THE DOORS.

дефинитивно имам забораено некој па зато ќе се навратам со нови бендој после малиот блок реклами

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 21:19

Koga kje poglednam nazad kon mladosta mi burna,koga kje gi izbrojam tulite deceniski na plekjite zid izidani, go gledam patot moj muzicki mojata evolucija od buntoven roker do vistinski ljubitel na muzikata.

Kako da pocnam i so da kazam, mnogu stilovi mnogu grupi,  pa aj na brzinka nesto vakvo

 

BLUES, praistorijata na denesnata muzika, muzika koja do denes nonstop ja prerabotuva sekoja generacija "mladi kopiljaci" za da stanat slavni dodeka nivnite vistinski avtori i izveduvaci umrele odamna siromasni i zaboraveni, Blues od 20setite i 30setite Jon Spencer, Skip James, Blind Willie Johnson, Spivy, kako i "pobogatite brakja Hooker, B.B. King, Muddy,

 

JAZZ, Armstrong, Elle Fitzgerald, Miles Davis, Sony Stitt, Coltrain, Parker

 

ROCK Ovde ima premnogu ova me e HIHLIGHT narocno raniot rock 60setite, 70desetite Beatles, Rolling Stones, The Platters, WHO, T-Rex, Skynard Lynard, Jethro Tull, Stepenwolf, Rear Earth, Joplin, Kinks, Kingsmann, Yardbirds, The Monkeys, The James gang, The band, Cream, Frank Zappa, Black sabbath, (poradi Ozzy natepav coek vo mojata mladost neskrotliva - prosti mi), Nazareth, pa nesto zestoko vo 80desetite Iron Maiden, Venom, Tigers of PanTang, Judas,... ne mozam da se setam na site, a da The black Crowes, Mule,

 

FUNK/SOUL Edvin Star, Labelle, Commodores, Temtations,

 

PUNK Sex pistols, Exploited, Clash Stranglers (so baraat ovie vo pankot?)

 

OSTANATO

JAPONSKA  ROCK SCENA -  Aikaryu, Sambomaster, Tokyo Jihen

TURSKA ROK SCENA (60setite) Cem Karaca, Apaslari, (ponovi) Divan

Cajuni, muzika toku cudna a toku ednostavna i ubava

Ovde kje go stavam i Tom Waits oti ne mozi da mu se najdi mesto na toj geni cija muzika postojano mi go zaplisnuva mozokot, Susana Baca, Etta James,

 

KLASIKA - Pachelbel, Albinoni, Wagner, Mozart, Dvorzak, Gershvin, Orff, Mendelsonn, Ludvig, ... recisi se osven mozebi Debisi....

 

Uh be znaef deka ne treba da se nafakjam da pisam ovde ..... ne kazav ni polovina ali ajde sinkir go interesira ova nekoj

Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 20:59
ТАРАТУР И СУПЕРХИКС
NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 20:43

heheheh, SOUTH PARK - omilen bend hahahaha, u petokot bese zakon u ESCAPE, inace kazav omilen bend RISE AGAINST, 2 SIDES, NOT ENOGUH i da ne gi nabrojuvam.....

Кон врв
Cho^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cho^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 18:43
Tokio hotel!Najslatki se,a imaat i kul pesni
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2006 во 02:24
Uh ne e eden:U2, Coldplay,Travis,Franz Ferdinand,Darkness,Scissor Sisters,Snow Patrol,Green Day,Oasis,Streophonics.....kazav mnogu se
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Freya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Freya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2006 во 03:18
Вајтснејк Дрим Театар....
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2006 во 18:47
dobar izbor,samo jas bi gi dodal uste led zeppelin i mnogu drugi da ne pocvamTongueBig smileBig smileBig smile
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.