IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Купи - Продај
  Активни теми Активни теми RSS - 52mm WideANGLE Lens FOR NIKON D40
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

52mm WideANGLE Lens FOR NIKON D40

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: 52mm WideANGLE Lens FOR NIKON D40
    Испратена: 30.Септември.2010 во 21:22
dobar den :)

me interesira dali ova go ima kaj nas ili edinstvena opcija e ebay ?

52mm WideANGLE Lens FOR NIKON D40



Изменето од TafTabiT - 30.Септември.2010 во 21:23
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 12:55
Другарче, провери си во Веро во капиштец, во фото студиото.
Има разни конвертори од Cokin, сосема се ОК со квалитетот.
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 14:18
Zosto za D40. Moze da bide za bilo sto, samo potrebno e da ima 52mm navoj za da moze da se zasrafi na bilo koj 52mm objektiv. Vidi vo Pnaterfax mislam deka imaa edno vreme, samo ne znam dali bea 52mm ili 49mm
Кон врв
predrag_v Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај predrag_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 18:15
Vnimavaj na koj objektiv ke go naddavash konvertorot. Ako e nekoj kit objektiv so plasticen navoj, ja zgolemuvash skoro duplo tezinata na objektvot i pritisokot koj toj go trpi, pa lesno moze da se skrsi navojot. Samiot navoj se menuva ama 40Evra pa ti vidi.
Za vinjetiranjeto, refleksiite, flare, aberacii i vooopsto gubenjeto na optickiot kvalitet da ne zborime.
Moj sovet - Cuvaj pari za real thing
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 23:23
Originally posted by predrag_v predrag_v напиша:

Vnimavaj na koj objektiv ke go naddavash konvertorot. Ako e nekoj kit objektiv so plasticen navoj, ja zgolemuvash skoro duplo tezinata na objektvot i pritisokot koj toj go trpi, pa lesno moze da se skrsi navojot. Samiot navoj se menuva ama 40Evra pa ti vidi.
Za vinjetiranjeto, refleksiite, flare, aberacii i vooopsto gubenjeto na optickiot kvalitet da ne zborime.
Moj sovet - Cuvaj pari za real thing


_______________________________________________________

ubav sovet prijatelce .... i jas sum za toa ama ..... zdravje eden den :)) sega cisto za experimentiranje
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 23:24
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Другарче, провери си во Веро во капиштец, во фото студиото.
Има разни конвертори од Cokin, сосема се ОК со квалитетот.


Fala za preporakata Aleksandar , ke pominam denovive vo Vero da vidam sto ima
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
rDimitar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rDimitar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 00:06
Zdravo jas imam wide i zum dodatok za 52mm objektiv istiot kako sto go imas na slikata so opcija za makro dokolku si zainteresiran pisi mi pa ke se dogovorime

Изменето од rDimitar - 06.Октомври.2010 во 00:17
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2010 во 21:45
Originally posted by rDimitar rDimitar напиша:

Zdravo jas imam wide i zum dodatok za 52mm objektiv istiot kako sto go imas na slikata so opcija za makro dokolku si zainteresiran pisi mi pa ke se dogovorime


__________________________________________________________
ako si od skopje javi mi se da se vidime i da se dogovorime :) 070226282
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,139 секунди.