IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали некогаш сте биле на опера?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали некогаш сте биле на опера?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Прашање: Dali nekogas ste bile na opera?
Одговор Гласови Статистика
27 [57,45%]
9 [19,15%]
8 [17,02%]
3 [6,38%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали некогаш сте биле на опера?
    Испратена: 24.Ноември.2005 во 23:35
eap toa e odgovorete i pisete ako ste bile na koja i kako ste si pominale a ako ne zdravje da otidete oti propustate golema rabota

Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 16:07
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 00:07
Abe sum bil na opera od sto morav zasto preku skolo idevme (se rabotese za ocena) Ama uste na pevata pauza si otidov
NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
Grim Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 00:55

Сум бил неколку пати на опера ама повеќе ми се допаѓа балет. Неможам да ги разберам што зборат и многу се гласни.

Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 18:25
e pa jas kaj so si odam na opra imat prevod nad scenata i gi razbiram.prvata opera mi bese neso ko parodija na sevilskiot berber,makedonska verzija od dimitrie buzarovski.ne me bendisa premnogu,ama prva si e prva.i togas vsusnost sfativ deka tose proeski imat mnogu golemi glasovni sposobnosti.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 19:38
ne obozavam bas operi, ednas bev i ne sum bas bas voodusevena
Точачиња.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 19:50
E Carnation lesno ti e tebe koga prozorot od sobata ti gleda pravo vo Opera Nationala Bucuresti neli? Ama priznaj ovde navistina vide sto e vistinska opera so site nisani jas sum prosto vooduseven Koga ideme pak a?
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 16:35
ne bev do sea...ama bi sakal da odam......
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 17:01
КАРМИНА БУРАНА МНТ (СУМ ЈА ГЛЕДАЛА И ВО БУГАРИЈА АМА НЕ СЕ СПОРЕДУВА) НЕЗАБОРАВНО ЧУВСТВО, ТОПЛО ЈА ПРЕПОРАЧУВАМ.....АХ...МОРНИЦИ МИ ПОМИНУВААТ САМО КОГА ЌЕ ПОМИСЛАМ НА ТОА.....
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 17:31
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

E Carnation lesno ti e tebe koga prozorot od sobata ti gleda pravo vo Opera Nationala Bucuresti neli? Ama priznaj ovde navistina vide sto e vistinska opera so site nisani jas sum prosto vooduseven Koga ideme pak a?

od sekogas sakav da odam na opera i na bilo koja manifestacija povrzana so klasicna muzika.imav dosta sansi za to poso sum od ohrid ama bev ogranicen zs tamu se so se desavat se desavat vo leto,a znajs kako e,mladost ludost i leto.pa i nemav bas vreme da recam.ne e vazno.dojdov ovde i stvarno sum mnogu prijatno iznenaden.ko ke odam na opera isto ko  da odam na kafe kaj komsiine
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 18:09
Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

prvata opera na koja sum bila bese" Karmen " i mn mi se dopadna a podocna od skolo ne nosea na majskite operskai veceri  i taka gledavme nekolku operi ali ne mi teknuvaat u momentov koj vazno sum bila na opera i mn mi se sviga

  Epa daj rakata petka da ti pisam

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 22:28

sum bila ama kako mala, i znam samo deka sum bila a poima nemam na so sum bila ... a sega mnogu sakam da odam.....ama nema kade....:)

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 22:55

Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

odi na majski operski veceri ........:)))naprolet!! super e ......

ZAKON E (najdobrata SUTKA tamu se pravi )

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 21:15
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

sum bila ama kako mala, i znam samo deka sum bila a poima nemam na so sum bila ... a sega mnogu sakam da odam.....ama nema kade....:)


ti rekov jas romaija e zakon ti ne me vervese
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 23:53
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

sum bila ama kako mala, i znam samo deka sum bila a poima nemam na so sum bila ... a sega mnogu sakam da odam.....ama nema kade....:)


ti rekov jas romaija e zakon ti ne me vervese

da be da....ti si ojs tamu na operi i trista cuda.....ako ako...kje vidis....za 4 godini (neceli) i jas tamu kje se zapisam    ati be? ti ko bese kolku mene so praese a??????slucajno dan odese na operi....:))) i sega so mi se puvas....muabetov demek - jas sum vo romanija.....a ti si tamu....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.