IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Србија ја поддржува Грција во спорот за името
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Србија ја поддржува Грција во спорот за името

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Србија ја поддржува Грција во спорот за името
    Испратена: 19.Ноември.2009 во 11:28
Ocekuvan poteg na Srpskite vlasti
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 11:34
не ми е јасно што требаше да очекуваме ? ......... дека србија ќе ги заостри своите односи со грција во однос нашиот спор со нив а ќе заборави и ќе се помири со признавањето на косово од наша страна ? .......... има ли трунка разум во таквите очекувања збунетост
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 11:39
Srbija mora sto posokoro da si ja prifati realnata slika na balkanot ne e toa sto bese pred nekolku godini se e vece smeneto pa zatoa sto poskoro da se opameti Srbija tolku podobro za nea
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 11:43
Каде ,албанесо си го прочитал тоа нешто?Може ли линк?
Кон врв
tanas_1902 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas_1902 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 11:47
Србите си гледат тевните интереси ! Мислам нормална реакциа предвид Македонската позициа за Косово! Единствениот добар сосед на Македониа беа србите па сега и теа се извартеа !
Груевски го е знаел ова пред да доди во Софиа таа недела мислам си аз! Вака кажува на србите като не може со вас ке одам при бугарите!
Инак србската подршка за Грциа нема никакво значение освен опомена дека нема вечни приатели!
Кон врв
tanas_1902 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas_1902 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 11:48
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 11:50
Originally posted by емил емил напиша:

Каде ,албанесо си го прочитал тоа нешто?Може ли линк?

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116469
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 12:01
Остајте Албанија и Бугарија, темата е за Србија.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 12:03
Иначе за србија-ништо не очекувано,тие си се сакаат многу со грците од секогаш-ние од друга страна никогаш не сме им биле пријатели нити пак ќе им бидеме...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 12:04
Ne znam zasto ni treba priatelstvo so Srbija taa ne e ni vo Nato ni vo EU a i nikogas nema da vleze ako ne ja priznae nezavisnosta na R.Kosovo

Изменето од aLbaneso - 19.Ноември.2009 во 12:06
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 12:06
Јас не знам зошто воопшто ни треба пријателство?Треба да бараме пријатели во големите светски играчи а не во клошариве околу кој се исти како нас...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 12:07
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Јас не знам зошто воопшто ни треба пријателство?Треба да бараме пријатели во големите светски играчи а не во клошариве околу кој се исти како нас...

Tocno taka
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 12:08
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Ne znam zasto ni treba priatelstvo so Srbija taa ne e ni vo Nato ni vo EU a i nikogas nema da vleze ako ne ja priznae nezavisnosta na R.Kosovo

Точно!Истото важи и за албанија-нити во еу е нити во нато-зошто ни се како пријатели?Косоварите да не ги коментирам поголема мизерија од нас се(што е многу тешко да се достигне)
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
tanas_1902 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas_1902 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 12:31
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Иначе за србија-ништо не очекувано,тие си се сакаат многу со грците од секогаш-ние од друга страна никогаш не сме им биле пријатели нити пак ќе им бидеме...

Таа позициа на србите значи дека не ви го признават идентитетот и името на држвата! А инак уж го признават!? Кое е верното ????
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.