IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - За хомосексуализмот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За хомосексуализмот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: За хомосексуализмот
    Испратена: 13.Јуни.2009 во 11:39
Ве молам за вашиот став, за вашето уверување во однос на хомосексуализмот.

Дали хомосексуализмот треба да се култивира и поддржува од страна на родителите и опшеството?

Дали родителите што - плашејќи се од погрешен сексуален развој на своите најмили -   се трудат децата да ги заштитат од истиот, прават голема грешка?

Поздрав до сите





Изменето од spiros - 13.Јуни.2009 во 22:51
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 12:50
Ке ја оставам темава да видиме како ќе оди, иако судбината на истата ми изгледа многу извесна, со оглед на тоа што верските книги се децидни по однос на ова прашање.

Повелете...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 12:59
хомосексуализам и лезбејство голема%20насмевка чоколада и тоблероне, човек и жена, сок и фанта, мастика и орбит...
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:08
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

хомосексуализам и лезбејство  ...]


Што вели твоето верско убедување за тоа?

Треба ли да се култивира?


Изменето од spiros - 13.Јуни.2009 во 13:08
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:16
Ако се на светов е божја творба,тогаш и Чомосексуалците и Лезбајките се направени од бог.
 
Ако е тоа грешно,значи и дека самиот бог погрешил.
 
Мене така ми иде овазбунетостзбунетостзбунетостзбунетост
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:20

Која е разликата меѓу хомосексуализам и лезбејство? збунетостЗарем лезбејството не спаѓа исто така во хомосексуализам? Зошто е посебно истакнато во насловот на темата?

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:24
Ок Евангелос,грешка нека било ќе се преправи тоа.
Се мисли маж со маж и жена со жена,поентата ја разбираме сите.
 
Туку дали некој ќе ми одговори на постот предходен?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:29
Ако одиме по таа логика, тогаш следува дека ништо не е грешно на овој свет бидејќи нели Бог создал се. Следува дека не е грешно и ако си убиец, крадец, лажго и сл. бидејќи нели сите овие се создадени од Бог.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:34
Мене Евангелос така ми оди.
А ако е така значи дека бог е лош,нема милост и му е гајле за нас.
Или пак втората варијанта е дека не постои.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:39
Или пак можеби нешто трето, но од каде би можеле да знаеме ние ако Тој не ни го објави тоа.
За да не забегаме од темава, прочитај: Ако Бог постои, зошто допушта зло и страдање?


Изменето од EvAngelos - 13.Јуни.2009 во 13:43
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:43
Срце си Евангелос жими сеголемо%20гушкање
Ајде бидејќине добив одговор да не бидам оф топикголемо%20гушкање
 
И хомосексуалците се како прво Луѓе и нека си прават што сакаат.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
izvoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 700
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај izvoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 16:16
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ако се на светов е божја творба,тогаш и Чомосексуалците и Лезбајките се направени од бог.
 

Ако е тоа грешно,значи и дека самиот бог погрешил.

 

Мене така ми иде овазбунетостзбунетостзбунетостзбунетост



22 Зборувајќи дека се мудри, станаа безумни, 23 и ја заменија славата на нераспадливиот Бог со слика слична на распадлив човек, на птици, на четвороножни животни, и на лазачи. 24 Затоа Бог ги предаде, според желбите на нивните срца, на нечистотата, така што сами да ги обесчестат своите тела; 25 нив, кои Божјата вистина ја заменија со лага, и му се поклонуваа и служеа на созданието место на Создателот, Кој е благословен довека, Амин! 26 Затоа Бог ги предаде на срамни страсти: нивните жени го заменија природното општење со неприродно; 27 мажите, исто така, го оставија природното општење со жена и се распалија со сладострасност еден кон друг, правејќи - мажи со мажи - срамни работи, добивајќи заслужена плата во себе за својата заблуда.

                           Римјани 1 22-27





Изменето од izvoren - 13.Јуни.2009 во 16:21
Исус и рече: „Нeли ти реков дека ќе ја видиш Божјата слава, ако веруваш?”
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 16:19
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Која е разликата меѓу хомосексуализам и лезбејство? збунетостЗарем лезбејството не спаѓа исто така во хомосексуализам? Зошто е посебно истакнато во насловот на темата?

bolji da se vika pederstvo i lezjbejstvo ili samo homoseksualizam. zaso u vtorovo spagjat i dvete
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 17:09
Originally posted by spiros spiros напиша:

Ве молам за вашиот став, за вашето уверување во однос на хомосексуализмот и лезбејството.

Дали хомосексуализмот и лезбејството треба да се култивира и поддржува од страна на родителите и опшеството?

Дали родителите што - плашејќи се од погрешен сексуален развој на своите најмили -   се трудат децата да ги заштитат од истиот, прават голема грешка?

Поздрав до сите

Abe da ne ste ludi?!!1
Pa da se KULTIVIRA- PA SITE DECA DA NI BIDAT PEDERI-CI
Boze sacuvaj.
Spored mene tie se lugje so psihicki narusuvanja- iako site zboruvaat deka toa e nesto drugo. Pa toa ne go pravat ni zivotnite, a sto nie treba da se vo podolno nivo.Ajde bre ne gledajte mnogu televizija.





Изменето од maria_magdalena - 13.Јуни.2009 во 18:42
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.