IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Дајте музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дајте музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дајте музика
    Испратена: 13.Јули.2008 во 00:30
Onie sto se malce povozrasni,sigurno se sekavate na Dajte muzika,za mene edna od najubavite emisii za deca na vremeto..slucajno pred nekoj den naletav na nea vo 11 casot na mtv i mi se navratija ubavi spomeni od emisijata..koga gi vidov site malecki..sara..trajce..oliver..sneska..risto..heehe mislam deka e super rabota so povtorno se reprizira,zaso e stvarno hit za decata,a e interesno i za nas,ne navraka na onie ubavi migovi od detstvoto..tuka kako uspesni detski emisii ke gi nabrojam busava azbuka,do re mi,vtora smena,golemi i mali,i mn.drugiii..kolku vie so zadovolstvo se navrakate na ovie emisii..dali e uavo cuvstvuto koga ke poglednete i za mig se vrakate vo detskite denovi..makar na nekoja minuta..

Ako ja nema,da se izmisli treba,da se napravi edna ulicka tesna..skrieno katce,tainstveno kose,samo za igri za muzika i pesna..Dajte muzika,dajte muzika ovde ne sme na cas..moze da vrevi koj kolku saka kolku go drzi glas..site mi velat de ova ne ona,de vamu ne tamu,de vaka ne taka,ako sme klinci,tuka sme slavni ovdeka vreska koj kolku saka....dajte muzika..... ps.izvinjenje ako ja ima temava stvarno..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 02:22
eeeh da kako mala mnogu gledav "dajte muzika"... i ednash koga peeja edna pesna od Michael Jackson, mislev deka toj stvarno dosol tamu abe detishte shto razbirav togash


deneshnive deca ne gledaat takvi raboti kako nie shto gledavme i duri mislam deka im se glupi, drugo vreme beshe togash...


i bushava azbuka mnogu gledav

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 15:45
eeeeeee stari dobri vreminja i sega bi ja gledal a za deneshnive deca sigurno nema da im bide interesno zasto tie sakaat nesto so poveke tepanje i pukanje
faster then light :D
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 15:48
дајте музика дајте музика овде не сме на час...ма%20ајде
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 18:20
 
 
   И додека ние...како деца...растевме  со ...дајте музика...
   бушавата азбука....во светот на бајките......
 
 
   .....денешниве деца....живеат во ...светот на компјутерите..........
 
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 19:30
Originally posted by IQ IQ напиша:

eeeh da kako mala mnogu gledav "dajte muzika"... i ednash koga peeja edna pesna od Michael Jackson, mislev deka toj stvarno dosol tamu abe detishte shto razbirav togash


deneshnive deca ne gledaat takvi raboti kako nie shto gledavme i duri mislam deka im se glupi, drugo vreme beshe togash...


i bushava azbuka mnogu gledav


hahahaha i ja mislev taka..ama epten im bese uspesno deteto so go imitirase..se bea deca od dramskoto studio na mtv,bas odbrani i talentirani..sea..sekoj vtor se prai glumec..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 19:33
I iskreno mnogu mi e zal sto mnogu od tie deca ne uspeaa ponatamu da izgradat karieri..samo nekoi od niv i se poznati na javnosta kolku tolku..sara,rade pavlov,manekenkata Bojana sto vodese 99..imase mnogu talentirani deca,koi ne gi primija na akademija..a ako se zaprasame zasto??znaeme kako moze da te primat na FDU..ama stvarno mi e zal za tie deca..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 01:29
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

eeeh da kako mala mnogu gledav "dajte muzika"... i ednash koga peeja edna pesna od Michael Jackson, mislev deka toj stvarno dosol tamu abe detishte shto razbirav togash


deneshnive deca ne gledaat takvi raboti kako nie shto gledavme i duri mislam deka im se glupi, drugo vreme beshe togash...


i bushava azbuka mnogu gledav


hahahaha i ja mislev taka..ama epten im bese uspesno deteto so go imitirase..se bea deca od dramskoto studio na mtv,bas odbrani i talentirani..sea..sekoj vtor se prai glumec..




sho e najinteresno "Michael Jackson"ne beshe nitu mashko, tuku devojka go imitirashe a ja dodeka sfativ eheeee, pomina troa vreme

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 15:36
haaahaahaah e i ja dodeka sfativ deka e devojce..sea bas pred nekoj den koga imase si se smeev sama so sebe ko luda..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Nin4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nin4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2008 во 19:57
Дајте музика, Бушава азбука, Азбука на природата, Шарам барам, Весела матеметика... и многу други проекти што ги правеше МТВ (додека имаше пари т.е. собираа претплата) беа многу убави образовни емисии од исклучително значење за децата.
А сега беспари сироти само се повторуваат. Добро е барем имаат документирано голем дел од тие стари проекти, да се потсетиме на убавите времиња
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2008 во 21:52
Stvarno e taka..milo mi e sto gi imaat socuvano,za da mozeme da se pocetime..za mene na najubaviot period od zivotot..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2008 во 00:08
Гледав пред некое време, си се вратив назад во детството Колку ми беа интересни и забавни на времето, ги обожавав
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
misseli4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misseli4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 19:11
Како мала само тоа гледав...
You wanna catch me..? Well kill yor self! We'll meet in hell... I'm going there anyway...     
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 16:41
kako mala mn gi sakav
iako ne zn da zboruvam ubavo gi peev pesnite
i namesto ...kolku go drzi glas...
ja vikav ...kolku go drzi gas...

taa e so da se pravi
i den deneska se smeam na toa
a osobeno sega koga pocnaa da ja davaat povtorno taa emisija
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.