IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Велигденски денови на комедија „ПРЕДВРЕМЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Велигденски денови на комедија „ПРЕДВРЕМЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Велигденски денови на комедија „ПРЕДВРЕМЕ
    Испратена: 11.Април.2008 во 00:12
Време е македонските граѓани да се запрашаат кому во предходните две години му го доверија мандатот да ги преставува? Зошто ако веќе ја има власта во раце и толкава подршка од платените рејтинг кампањи бара нови избори, толку ли е тешко бремето на смобитноста на Македонската државе, да мора да бега од одговорноста? Кој тоа ја кочи иницијативата на Владата за НАТО и ЕУ агендата?
Се плашам да комедијата не заврши трагично за македонските граѓани!......
Ќе мора да ја напуштам изравната ТВ програма од театарот во македонскиот „ПАРЛАМЕНТ“..... а баш ми беше интересна глумата на првиот парламентарец,.... не знаев дека му легаат улогите на „дворски забавувач“....Утре мора обичниот човек поштено да си го заработи скапиот леб, затоа почитувани форумџии да ме извините што само ќе ја иницирам темата,........
И на крај, нека има предвремени избори но наесен кога ќе се соберат плодовите од макотрпната работа на политичките изабраници од овој состав, па тогаш македонските граѓани нека му го доверат идниот мандат на најзаслужниот........
Добра забава на членовите на ДПМНЕ во новоотворените изборни штабови, веројатно таму со голем интерес ја следат комедијата од „МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ“
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 00:21
Neka gi zgazaat !!!!samo toa im treba...opozicja da ne saka izbori llelelelele abe kade go ima toa ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 00:59
Originally posted by dras dras напиша:

Време е македонските граѓани да се запрашаат кому во предходните две години му го доверија мандатот да ги преставува? Зошто ако веќе ја има власта во раце и толкава подршка од платените рејтинг кампањи бара нови избори, толку ли е тешко бремето на смобитноста на Македонската државе, да мора да бега од одговорноста? Кој тоа ја кочи иницијативата на Владата за НАТО и ЕУ агендата?
Се плашам да комедијата не заврши трагично за македонските граѓани!......
Ќе мора да ја напуштам изравната ТВ програма од театарот во македонскиот „ПАРЛАМЕНТ“..... а баш ми беше интересна глумата на првиот парламентарец,.... не знаев дека му легаат улогите на „дворски забавувач“....Утре мора обичниот човек поштено да си го заработи скапиот леб, затоа почитувани форумџии да ме извините што само ќе ја иницирам темата,........
И на крај, нека има предвремени избори но наесен кога ќе се соберат плодовите од макотрпната работа на политичките изабраници од овој состав, па тогаш македонските граѓани нека му го доверат идниот мандат на најзаслужниот........
Добра забава на членовите на ДПМНЕ во новоотворените изборни штабови, веројатно таму со голем интерес ја следат комедијата од „МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ“


Јас искрено речено сум против да има предвремени избори..
Треба прво работите со Грција да се средат па после нека има предвремени избори..
НО..

ВМРО-ДПМНЕ за едно нешто имаат право..
Овие од СДСМ цело време ја кочат работата на владата.
2000 амандмани за секоја работа што сака да ја направи владата..
Седниците се хаос секој ден благодарение на СДСМ и нивните сателити ДУИ ,ЛДП...
Мислам ајде луѓе да бидеме реални...
Неможе да се работи, за тоа имаат право
Како и да е треба прво да се реши работава за името со Грција па после да се оди на предвремени избори

Изменето од Vladimir88 - 11.Април.2008 во 01:03
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 07:32
Видам дека нема коментари веројатно не ви се допаднала комедијата од македонскиот парламент, или пак собирате сили за изборниот циркус.
Незнам зошто мора да се чека двонеделна дебата, „НЕКА ПОЧНАТ ИЗБОРИТЕ!?“, што ни значи подршката која за чудо првпат во историјата ни ја понуди некоја од светските велесили!.....
Но дали имаат сила протагонистите од парламентот да го стиснат копчето (ЗА), па како ќе живеат кога ќе ги изгубат привилегиита и не заработените плати за пратници..... само ме чуди која ја кочи работата дали тие што ја изгласаа одлуката на нивниот Извршен Комитет уште пред да заседава Собранието.
Пратеничката функција не е ниту за ученици ниту за студенти, тие секако се определиле да се прво наобразуваат а потоа се води политика......
И на крај останува да виси прашањето, дали институциете на државата се спремни да изведат легални и легитимни предвремени избори во склад со зконите кои сами ги донесоа..... колку што знам од припремите досега секако се утврдени само избирачките одбори и тоа ако ме служи добро помнењето отприлако пред 2-3 месеци.
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 07:36
Заборавив, веројатно владеачката партија секако малку  одработила  на финансирање на кампањата верувајте за кампањи се потреби многу пари,....., но зошто секогаш мора да ги платат грѓаните.....
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 11:05
Originally posted by dras dras напиша:

Заборавив, веројатно владеачката партија секако малку  одработила  на финансирање на кампањата верувајте за кампањи се потреби многу пари,....., но зошто секогаш мора да ги платат грѓаните.....
 
Како да не ти веруваме..бе!!!!
Еве кажи каде да ти пратам прилог за „поддршка„ на твојава опција..која просто кажано ме фрапира..
И колку???
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 11:10
ako gledavte vcera sitel.....mozda i na komunjarite im tekna stoe prikaznata, i ako bev protiv izbroi.....sega odime do kraj

Изменето од LouWeed - 11.Април.2008 во 11:10
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 11:11
Originally posted by dras dras напиша:

Кој тоа ја кочи иницијативата на Владата за НАТО и ЕУ агендата?


lapacite....sino-zutite
Кон врв
svoeglav2008 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svoeglav2008 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 01:48
da apsolutno ja kocat sino-zutite celata rabota na vladata ,zatoa se povikuva mak narod da izleze i da ne se plasi deka nema da vleze vo NATO i EU kade istoriski pripagame i realno zasluzuvame....da glasa za aktuelnoto rakovodstvo za da se prodolzi so RAbota i samo rabota....


pozzz
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 08:46
Против предвремени избори сум а и нема ни да излезам да гласам...искрено периодов само мислам баш на тоа какви бои за јајца да земам ..немам време да му ја мислам ни на Груевски ни на никој . Гледам тој па мисли на мене...што има да мислам јас кога никој не мисли на македонскиот народ од нив..затоа се викаат државни дадилки ...мада јас појке би рекла дека тоа се луѓе кои сакаат Македонија да ја направат една голема масовна гробница.
П.С. не барам никој да се сложи со мене :)


Изменето од blueprayer - 16.Април.2008 во 08:47
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 09:23
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Против предвремени избори сум а и нема ни да излезам да гласам...искрено периодов само мислам баш на тоа какви бои за јајца да земам ..немам време да му ја мислам ни на Груевски ни на никој . Гледам тој па мисли на мене...што има да мислам јас кога никој не мисли на македонскиот народ од нив..затоа се викаат државни дадилки ...мада јас појке би рекла дека тоа се луѓе кои сакаат Македонија да ја направат една голема масовна гробница.
П.С. не барам никој да се сложи со мене :)


zar ne mu pomagas so ovoj cin na B.C. i vo krajna linija na Grcija?

Idese na protesti, a sega ovde bitkata ke im ja prepustis so belo znamence...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 09:54
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Против предвремени избори сум а и нема ни да излезам да гласам...искрено периодов само мислам баш на тоа какви бои за јајца да земам ..немам време да му ја мислам ни на Груевски ни на никој . Гледам тој па мисли на мене...што има да мислам јас кога никој не мисли на македонскиот народ од нив..затоа се викаат државни дадилки ...мада јас појке би рекла дека тоа се луѓе кои сакаат Македонија да ја направат една голема масовна гробница.
П.С. не барам никој да се сложи со мене :)


blueplayer, sto se mislis za jajcata, se znae crvena boja so zolto sonce.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 10:02
Originally posted by dras dras напиша:

Видам дека нема коментари веројатно не ви се допаднала комедијата од македонскиот парламент, или пак собирате сили за изборниот циркус.
Незнам зошто мора да се чека двонеделна дебата, „НЕКА ПОЧНАТ ИЗБОРИТЕ!?“, што ни значи подршката која за чудо првпат во историјата ни ја понуди некоја од светските велесили!.....

Но дали имаат сила протагонистите од парламентот да го стиснат копчето (ЗА), па како ќе живеат кога ќе ги изгубат привилегиита и не заработените плати за пратници..... само ме чуди која ја кочи работата дали тие што ја изгласаа одлуката на нивниот Извршен Комитет уште пред да заседава Собранието.

Пратеничката функција не е ниту за ученици ниту за студенти, тие секако се определиле да се прво наобразуваат а потоа се води политика......

И на крај останува да виси прашањето, дали институциете на државата се спремни да изведат легални и легитимни предвремени избори во склад со зконите кои сами ги донесоа..... колку што знам од припремите досега секако се утврдени само избирачките одбори и тоа ако ме служи добро помнењето отприлако пред 2-3 месеци.


Slusaj druze, komentari ima ima i odgovori na tvoite prikaski, tipicni za luge so komunjarski svakanja, na MAKEDONIJA ne i se potrebni veke raskazuvaci na prikaski i luge so harizma koi 16 godini go lazea ovoj narod, na MAKEDONIA i se potrebni luge koi rabotat.
Mislam deka ne si dosleden da gi komentiram tvoite tekstovi koi gi povtaras kako papagal, najmnogu zatoa sto nitu na edno moe prasanje ne odgovori, sto vprocem e tipicno i za tvoite predpostaveni.
Podobro e mesto da kritikuvate, da kazuvate sto toa vie dobro napravivte ili da davate kritiki podkrepeni so dokazi, a ne samo prazni muabeti i vrtenje vo krug toj film MAKEDONECOT go gledase 16 godini, za zal nekoj uste ne go svatil.
Eve ke bidam fer i ke ti odgovoram na edno prasanje i ke cekam kontra odgovor.

Toa sto Gruevski odi na izbori ne e beganje od odgovornost tuku baranje na uste pogolema odgovornost a toa e apsolutno mnozinstvo so sto bi se sprecile site opstrukcii vo rabotata na sobranieto.A zosto tvojata partija e edinstvena opozicija vo svetot koja bega od izbori ,e toa zaprasaj se sam.

Изменето од kultuzin - 16.Април.2008 во 10:08
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 10:04
sdsm smeta deka vladata na gruevski e najdobrata do sega.

kako poinaku da se objasni nivnata namera da go ostavat na vlast???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.