IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Пробната матура неуспешна!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пробната матура неуспешна!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пробната матура неуспешна!!
    Испратена: 04.Февруари.2008 во 16:56
Eve konecno docekavme po 3 meseci skoro da gi slusneme i oficijalnite rezultati za toa kako pominala drzavnata matura,iako raka na srce odprilika site znaevme deka ke bide neuspesna..ne samo poradi toa sto polovina od maturantite ne gi pisuvaa testovite,tuku i nemaa povtoreno niso od prethodnite godini.Ama fakt e deka ovie maturanti t.e ovaa generacija ne e dovolno spremna,da ja polaga maturata..(ne deka se ovie maturanti nesposobni da naucat,ama koj moze da nauci 5 predmeti za 20 dena,da bideme realni?? i plus ako ve izvestile u 5 za 12 so se vika?)Niso porazlicno nema da bide ni so maturata so ke se polaga od maj..pak ke bide neuspesna..ednostavno znam..a taa od biroto za razvoj se smeska ironicno i tvrdi ona deka ke bide podobro..e bas da vidam
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 17:12
sto treba da se iskomentira sea?
toa e...ima zakon za polaganje drzavna matura.......zakon kako zakon,mora da se primeni.
e,sega dali e uspesna ili ne,koj go boli uvo za toa?
ke si sednat doma ucenicite i ke si naucat,drugo nema.
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 17:24
Тоа докажува колку неписмени генерации надоаѓаат. Образовниот систем се опустоши. Кој вика дека ни требаат европски стандарди? Вистинско образование беше старото образование!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 17:34
Не греши душа! Генерациите се добри, нешто треба да се менува во системот. Не може секоја нова генерација да се третира како заморче!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
len4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај len4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:06
Ме интересира дали некаде мозе да се најдат зада4ите од пробната матура по математика?
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:35
60% не положиле матура. Супер резултат. Да не сакаат тие во министерството сите да положат. Па, луѓе, пробна матура полагаа скоро сите ученици! Зарем секој што ќе заврши средно треба да оди на факултет? А кој ќе работи на машините? Кој ќе ја обработува земјата?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:40
....СИГУРНО МОЖЕШ НЕКАДЕ ДА ГИ КУПИШ..АКО СЕГА ГИ НЕМА,ВО ПРИПРЕМА СЕ...!(ЗА ТЕСТОВИТЕ)
....НИ ПОСЛЕДНИТЕ 10..НИ НАРЕДНИТЕ НАЈМАЛКУ 3 ГЕНЕРАЦИИ,НЕ СЕ ВО МОЖНОСТ ДА ЈА ПОЛОЖАТ УСПЕШНО МАТУРАТА!ТОЛКУ ИМ Е ..ЗНАЕЊЕТО!!!!ТРЕБА УЧЕЊЕ...ОБРАЗОВАНИЕТО НЕ Е ЗАЕБАНЦИЈА!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:49
Originally posted by zagor zagor напиша:

   ....СИГУРНО МОЖЕШ НЕКАДЕ ДА ГИ КУПИШ..АКО СЕГА ГИ НЕМА,ВО ПРИПРЕМА СЕ...!(ЗА ТЕСТОВИТЕ)
....НИ ПОСЛЕДНИТЕ 10..НИ НАРЕДНИТЕ НАЈМАЛКУ 3 ГЕНЕРАЦИИ,НЕ СЕ ВО МОЖНОСТ ДА ЈА ПОЛОЖАТ УСПЕШНО МАТУРАТА!ТОЛКУ ИМ Е ..ЗНАЕЊЕТО!!!!ТРЕБА УЧЕЊЕ...ОБРАЗОВАНИЕТО НЕ Е ЗАЕБАНЦИЈА!!!


АБЕ, ЛЕСНО ДА РЕКЛАМИРАШ, АМА АЈ ДА ТЕ ВИДАМ ДА ГИ НАПРАВЕШ, РАЗБИРАШ!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:58
ne mi ejasno zasto vikate deka nema sansi da ja polozat maturata?
ja gi vidov pilot-maturite i ne s edo tolku teski.....
posebno matematika,se e po formula...samo napisi ja formulata i tolku....dva cekori imaat zadacite
 
angliski isto taka prelesno-
a za makedonski da ne zboram
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:02
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

ne mi ejasno zasto vikate deka nema sansi da ja polozat maturata?
ja gi vidov pilot-maturite i ne s edo tolku teski.....

posebno matematika,se e po formula...samo napisi ja formulata i tolku....dva cekori imaat zadacite

 

angliski isto taka prelesno-

a za makedonski da ne zboram


..ЗАТОА ШТО ИМА МНОГУ ШТО ВРСКА НЕМААТ!!!ЕТЕ ЗАТОА....ПА ТИ ВЕРУВАШ ДЕКА ИМА УЧЕНИЦИ ШТО ЗАВРШИЛЕ ССС И СО КАЛКУЛАТОР ГИ СОБИРААТ 16+18..? СЕКИОЈА ЧЕСТ НА ПОЕДИНЦИ..АМА ГРОТО СЕ ТАПА!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:08
ЗАГОРЧЕ, ПРЕМНОГУ СЕ РЕВОЛТИРАШ... АКО НЕ ЗНААТ ДА СОБИРААТ НЕ МОРА ДА ПОЛАГААТ МАТЕМАТИКА.ИХИИИИ,ИМА ЕДЕН КУП ДРУГИ ПРЕДМЕТИ.И НЕ Е ФЕР ДА СЕ ЗБОРУВА ТАКА ЗА ЦЕЛА ЕДНА ГЕНЕРАЦИЈА.ЕВЕ, 40% ЈА ПОЛОЖИЛЕ ПРОБНАТА МАТУРА. ТИЕ ШТО НЕ ПОЛОЖИЛЕ СИ СЕ ЗНААТ.НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ИСПИТ НЕМА ДА СЕ ПРИЈАВАТ. ЗНАЧИ ПРОЦЕНТОТ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОГОЛЕМ... ЕВЕ, СЕ ОБЛОЖУВАМ ВО 70% на положена Државна матура во јуни...Прифаќаш?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:12
ТУКА НЕКОЈ КАЖА ДЕКА ПРАШАЊАТА БИЛЕ МНОГУ ЛЕСНИ(ИЗГЛЕДА ПОЛЕСНИ ОД ПРИМЕРОТ 16+18...)ТАКА ДА НЕ СЕ СОМНЕВАМ ВО УШТЕ ПОГОЛЕМ ПРОЦЕНТ ОД 70%...!НО ШТО СО ТОА...ПРОБЛЕМОТ НА КВАЛИТЕТНИ КАДРИ ОСТАНУВА...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:18
Ееее по малце и намерно е неуспешнанамигнување
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:28
Originally posted by zagor zagor напиша:

ТУКА НЕКОЈ КАЖА ДЕКА ПРАШАЊАТА БИЛЕ МНОГУ ЛЕСНИ(ИЗГЛЕДА ПОЛЕСНИ ОД ПРИМЕРОТ 16+18...)ТАКА ДА НЕ СЕ СОМНЕВАМ ВО УШТЕ ПОГОЛЕМ ПРОЦЕНТ ОД 70%...!НО ШТО СО ТОА...ПРОБЛЕМОТ НА КВАЛИТЕТНИ КАДРИ ОСТАНУВА...


Не верувај дека се што лета се јаде. Верувај му само на тоа што ќе го видиш. Останувам на ставот дека 40% и не е толку мал успех ако се земе предвид дека одѕивот беше нереално голем и дека полагаа и ученици кои реално ниту на сон не би се пријавиле за полагање Државна матура.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.