IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - baram vcerasen "Koha"
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

baram vcerasen "Koha"

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
dejan13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejan13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: baram vcerasen "Koha"
    Испратена: 15.Март.2008 во 22:58
pricina, ova...
http://foto.idividi.com.mk/viewphotos.asp?ID=40919
se uste ne sum videl  pa bi sakal ako go ima nekoj vesnikot od 14.03 da mi kaze, probav preku internet ama ne mozam da se snajdam
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 23:10
Originally posted by dejan13 dejan13 напиша:

pricina, ova...http://foto.idividi.com.mk/viewphotos.asp?ID=40919se uste ne sum videl pa bi sakal ako go ima nekoj vesnikot od 14.03 da mi kaze, probav preku internet ama ne mozam da se snajdam



Кога сме веќе кај КОХА ... Дали ова ви е познато од некаде ???




Изменето од bobicar1 - 16.Март.2008 во 01:58
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 01:51
Nejkev da pisuvam tuka dodeka ne ja 'sredam' rabotata, ili barem dodeka ne vidam nekakov progres, zatoa sto veke se obidov da gi kontaktiram, no stom ne sum samo jas, eve, "da se pofalam":

mojata fotografija na foto.idividi

http://foto.idividi.com.mk/viewphotos.asp?ID=40051

ukradena, istata fotografija vo vesnikot Koha:



Изменето од KoKi - 16.Март.2008 во 01:53
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 02:00
Drzhi ne informirani okolu ovoj sluchaj.
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 07:45
Koki/Bobi, direktno tuzba i udrete mediumska pokrienost na slucajot.
Ce se najde nekoj od vesnicite sto ce saka da napise nesto za ova. nekoj nezavisen sto e spremen da pliva i protiv strujata ako treba (Spic e prv sto mi padja na um).

Vece podolgo se provlekuva ovoj problem, ona sto mislam deka gi poddrzuva
ovie pojavi e "dogovaranjeto vo 4 oci". Se dodeka ne stane javno i dodeka ne se dokaze deka vo MK ne pominuvaat povece vakvi raboti, ce se naodjaat "pametnjakovici" da mislat deka moze da pomine.

Dokolku pak preferirate da izvlecete kakva-takva korist od situacijata toa e drugo prasanje, no toa gi ohrabruva. Imeno, ako "fatite" edna od 4 kradeni fotografii, toa e soodnos sto sekoj izdavac ce go prifati.

Pozdrav, Mire
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
caki99 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај caki99 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 11:05
mire ubavo vikas da se najde nekoj nezavisen vesnik kako spic samo sto i SPIC VERME I KOHA SE OD EDEN SOPSTVENIK
od velija ramkoski ako ne se lazam taka da ostanuva da se obratat do konk*rentskite vesnici
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 11:17
Sorry, za Koha, Vrema i A1 znaev, za Spic ne.

Neise, muabetot mi bese, ne treba da se razgovara, tuku da se tuzi i ogovara голема%20насмевка
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 12:23
:) bobi ja cim go skenirav i ti go prativ znaci go imam toj broj od koha
samo treba da se dogovorime da ti go dadam, mene ne mi e od korist :D
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 13:40
Koha ima vrska so Velija Ramkovski samo so toa sto se pecati vo negovata pecatnica kaj sto se pecati i Vreme i Spic. Ne znam koj se sopstvenicite na Koha. Mislam deka nema da se karaat Spic i Vreme so Koha zaradi vakva rabota намигнување.
Spored mene podobro neka se razgovara so Koha za da koristi od idividi fotografii, a za toa da plakja odreden nadomest. Koga vekje im odgovara da koristat, neka se napravi domakjinski dogovor. ako odbijat, togas prezemete mediumska kampanja protiv.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
dejan13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejan13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 19:17
Jas licno se uste ne sum ja videl fotografijata a bidejki sum od Veles ne mozam da go najdam vesnikot, pa zatoa ja otvoriv temata, ako procita nekoj sto go ima toj broj ili sto moze  da go najde.
A ponatamu sto ke pravam toa naknadno ke razmislam.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 15:35
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ееее ама кој ви кажанамигнување
голема%20насмевка
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 15:40
И јас сум за тоа прво да пробате да направите договор. Мислам дека така можеби подобро ќе си поминете, од судови и такви работи... што знам.
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 16:13
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

И јас сум за тоа прво да пробате да направите договор. Мислам дека така можеби подобро ќе си поминете, од судови и такви работи... што знам.


Problemot e sto taka uste 200 sledni dogovori ce treba da sledat, no dobro, nivni fotografii - nivno pravo.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 16:32
Може и договор, ама со адвокат под рака.голема%20насмевка
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.