IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Зависности - коцка, дрога, алкохол
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зависности - коцка, дрога, алкохол

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 00:06
Koga bev mnogu mal se sekavam na edno dete sto obozavase da golta vlakna i stalno gi barase po tepihot
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 09:12
vo borbata protiv zavisnosta morame da svatime deka edni lugje se poranlivi i po4ustvitelni od drugite.nekoi mozat da zemat poveke pati heroin vo zivotot i da ne stanat zavisnici,a drugi veke od samiot po4etok po4nuvaat da pagjaat vo bezsoznanie,vo toj nerealen svet na ubavina....
lugeto ne se isti kon ist "produkt" ....
onie koi imale zavisnosti vo ramkite na semejstvoto treba da bidat vnimatelni so odreduvanjeto na svoite zelbi i strasti zosto istite mozat da stanat mnogu opasni..........
 


Изменето од ZeZnAtA - 01.Март.2008 во 09:44
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 10:28
Многу боли кога ги гледаш децата како се уништуваат, а не можеш ништо да направиш за да промениш нешто и да гои спасиш
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 01:26
јас немам зависност ни цигари ни алкохол ниту пак дрога
а стварно е мн жално што е толку мн распространето особено во Прилеп има многу мали деца кои се тргнати по тој пат
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 01:29
Toj so ne pusi, ne pie i se hrani prirodno, ke si umre zdrav
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 01:37
Ама ќе го умрат оние што пушат,пијат и се дрогираат,посебно ако се негови блиски...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 15:56
...od site muabeti sho gi imam chueno desega i za sho imam ragovarano so mnogu luge okolu toa, znam deka chovek e lesno podlozen na porocite, poradi faktot sho chovekot e socijalno bitie a site poroci se socijalna pojava odnosno porocite se delat so luge drugi...i znam deka chovek od se eventualno moze da se otkaze-od alkohol, droga, k*rvaluk, kleptomania, idolopoklonstvo, itn... megutoa ne sum chul dosega deka nekoj se otkazal od kockata...toa e spored mene najgolemiot i najopasen porok...moj sovet do site e nikogash da ne pochnuvaat so kockanje...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 16:38
АЛКОХОЛОТ И КОЦКАТА МНОГУ ЛЕСНО ГИ ОТКАЖАВ, АМА ЦИГАРИТЕ
МИ ВРЕДАТ ЗА СИТЕ НИВ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 16:44
Ах,тие мои цигари,никако да ме остават
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 18:56
SITE POROCI SE VIKAAT SO EDNO IME -BOLEST.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 23:13
Toj sto nema poroci nema ni prifatliv karakter
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 10:26

алкохолот , дрогата и комарот . некој еднаш рече АЛКОХОЛОТ Е ДРОГА . Сум пробал и дрога во помладите години но никогаш не сум станал зависен . Имав период од животот кога имав проблем со алкохолот и цигарите . Сега веќе подолго време ми е супер , накверојатно со тек на годините како зрееш си развиваш позитивна мисла за себе за разлика од младоста , кога си насилен бурен и бунтовен , сакаш да се докажиш пред другите . За жал некои луѓе цел живот остануваат недокажани ни за себе ни за светот . КОМАРОТ е најсјебаната работа што можи да му се случи на човекот . Знам луѓе што се излечиле успешно од хероин , но за комарџија што се излечил немам слушнато .  Има и стара приказна за тоа . Некој старец имал син во друг град и некој пријател му пратил писмо , син ти почна да пие . Старецот рекол ќе пие - ќе допие . Стасува друго писмо што вели , син ти по к*рви почна да оди . Стариот си рекол ќе оди ќе оди - ќе дооди . Стасало писмо син ти комар почна да игра . Тогаш старецот заплакал знаејќи што го чека син му . Алкохолот ќе пиеш ќе допиеш дрогата е поопасна но може да се спаси чоек , знам еден куп другари од средно што се дрогираа па сега се ок. ама за комарот нема спас брате , се додекна нозете му одат до длабока старос че појде на поста да ги сврти заровите или да ја осети картата во раце ... тхе енд

во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 10:32
во секој случај овие работи се измислени да му го подобрат животот на човекот , комарот алкохолот и дрогата се за забава , но човекот е тип кој што цело време сака да му е забавно . Вклучително овие три работи се извор на целата несреќа на светот . Замислете како би бил светот кога би ги немало овие три гомна . Светот би бил доблестен и морален.
Го сретнал ѓаолот некој чоек и ѓаолот му рекол да  одбери една од  трите работи оти ќе го раскинел. а тоа биле : да се опие , да му ја еби жената на пријателот или да го убие пријателот . човекот се замислил и размислил дека најубаво е да се опие со ѓаволот. Откако се опил му ја ебал жената на пријателот . Пријателот разбрал , отишол на кавга и човекот го убил . Епилог на приказнава мислам не е потребен.
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 18:07
I CIJANIDOT E OTROV KAKO I DROGATA AMA NIKOJ NE GO PIET!!!
car's freack
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.