IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Прилеп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прилеп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 131>
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 12:30
ok!голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 14:58
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
  ЗАВИСИ ЗА КОГО.........среќасреќасреќа........ЗА МЕНЕ....НА ПРИМЕР.....
  ПРИЛЕП........Е ПОСЕБЕН............среќасреќасреќа
 и за менеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
пари да ми даваш не одам да живеам во скопје
 
 
 
btw поздрав блашка.среќа..шараш шараш потемиве али увек ни се враќаш во прилепголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 15:29
Gi sakam ovie Prilepcani kakvi patrioti se alal da im e.
Mi precat samo onie nasilnicite sto pravat problemi i ostavat los vpecatok za gradot.

Inaku nikogas vo Prilep ne sum bil, vikat tapa bilo.
Ama nema da komentiram pred da vidam.

Pozdrav do Prilepcani
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 02:07
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
  ЗАВИСИ ЗА КОГО.........среќасреќасреќа........ЗА МЕНЕ....НА ПРИМЕР.....
  ПРИЛЕП........Е ПОСЕБЕН............среќасреќасреќа
 и за менеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
пари да ми даваш не одам да живеам во скопје
 
 
 
btw поздрав блашка.среќа..шараш шараш потемиве али увек ни се враќаш во прилепголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
  шарам...барам...шарамнамигнување...и пак назад се враќам...среќаголемо%20гушкање
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 02:19
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Gi sakam ovie Prilepcani kakvi patrioti se alal da im e.
Mi precat samo onie nasilnicite sto pravat problemi i ostavat los vpecatok za gradot.

Inaku nikogas vo Prilep ne sum bil, vikat tapa bilo.
Ama nema da komentiram pred da vidam.

Pozdrav do Prilepcani
 
И Прилепчани сакаат гости од страна...појди па види како е ...среќа
а што е ова ...тапа...збунетост
                                                 поздрав и до тебе...големо%20гушкање
                                              
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 08:24
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Gi sakam ovie Prilepcani kakvi patrioti se alal da im e.
Mi precat samo onie nasilnicite sto pravat problemi i ostavat los vpecatok za gradot.

Inaku nikogas vo Prilep ne sum bil, vikat tapa bilo.
Ama nema da komentiram pred da vidam.

Pozdrav do Prilepcani
 
Dobre ni dojde kultuzin....fala za ubavite zborovi, (donekade - dobro sega beshe iskren).  Vo odnos na sredenost i infrastruktura (zgradi, ureden urbanistichki grad) ne moze seushte da se pofali...megutioa KAZI MI KOJ E TOJ SHTO MOZE da se pofali so takvo neshto vo Makedonja...duri ni Skopje i Ohrid nemozat.  A da ne zboruvame KOLKU drugite gradchinja bea zapostavuvani so decenii (ne godini).  A koga stanuva zbor za Prilep....duri i mi se nervira dushava koga ke mi tekne...kolku zaebancii samo se mavaat po niv - de vakvi bile, de takvi bile....a site znaat deka Prilep e srceto na Makedonija (posle Pela i Solun se razbira).  A da ne spomnuvam deka kako shto i spomna, Prilep gi ima dadeno najgolemite patrioti i zrtvi za Makedonija, a shto dobivaat za vozvrat????
 
Majtapi samo......i odvaj kanalizacija im stavija, posle 45 god. ziveejki bez.  Sramota!  изненадување
 
Megutoa sepak, jas veruvam deka Prilep naskoro ke se oporavi...deka ke vlezat pogolemi investicii (ako se bide vo red so bezbednosta vo Makedonija) i deka ke zableska vo pravoto svoe svetlo...KOE PRILEPCHANI GO ZASLUZUVAAT!!!  намигнување  среќа  големо%20гушкање
 
 
 
 
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 10:07
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Gi sakam ovie Prilepcani kakvi patrioti se alal da im e. Mi precat samo onie nasilnicite sto pravat problemi i ostavat los vpecatok za gradot. Inaku nikogas vo Prilep ne sum bil, vikat tapa bilo. Ama nema da komentiram pred da vidam. Pozdrav do Prilepcani


Dobre ni dojde kultuzin....fala za ubavite zborovi, (donekade - dobro sega beshe iskren). Vo odnos na sredenost i infrastruktura (zgradi, ureden urbanistichki grad) ne moze seushte da se pofali...megutioa KAZI MI KOJ E TOJ SHTO MOZE da se pofali so takvo neshto vo Makedonja...duri ni Skopje i Ohrid nemozat. A da ne zboruvame KOLKU drugite gradchinja bea zapostavuvani so decenii (ne godini). A koga stanuva zbor za Prilep....duri i mi se nervira dushava koga ke mi tekne...kolku zaebancii samo se mavaat po niv - de vakvi bile, de takvi bile....a site znaat deka Prilep e srceto na Makedonija (posle Pela i Solun se razbira). A da ne spomnuvam deka kako shto i spomna, Prilep gi ima dadeno najgolemite patrioti i zrtvi za Makedonija, a shto dobivaat za vozvrat????


Majtapi samo......i odvaj kanalizacija im stavija, posle 45 god. ziveejki bez. Sramota! изненадување


Megutoa sepak, jas veruvam deka Prilep naskoro ke se oporavi...deka ke vlezat pogolemi investicii (ako se bide vo red so bezbednosta vo Makedonija) i deka ke zableska vo pravoto svoe svetlo...KOE PRILEPCHANI GO ZASLUZUVAAT!!! намигнување среќа големо%20гушкање







Fala BOREC za pokanata i bidi siguren deka vo slednata prilika ke go posetam Prilep.

So dobar gradonacalnik veruvaj mi deka rabotite moze mnogu brgu da trgnat napred, toa vazi ne samo za Prilep tuku za site gradovi vo Makedonija.

Posetija Strumica koga ke mozes ke vidis na sto mislam iako i tamu ima uste mnogu da se sraboti ,sepak e mnogu ponapred od site drui gradovi vo Makedonija.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 10:09
Originally posted by blashka blashka напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Gi sakam ovie Prilepcani kakvi patrioti se alal da im e. Mi precat samo onie nasilnicite sto pravat problemi i ostavat los vpecatok za gradot. Inaku nikogas vo Prilep ne sum bil, vikat tapa bilo. Ama nema da komentiram pred da vidam. Pozdrav do Prilepcani


И Прилепчани сакаат гости од страна...појди па види како е ...среќа

а што е ова ...тапа...збунетост

                                                 поздрав и до тебе...големо%20гушкање

                                               



sum slusnal deka Prilepcani se gostoprimlivi osobeno ako ne si od Skopje, a jas kako Strumicanec do sega nikade ne sum imal problemi.

TAPA e Strumicki sleng za nesto sto ne e interesno.
Sepak prvo da vidam pa posle ke komentiram.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 13:57
се гледа кои си го сакаат градот,.... темата секогаш им е ,,жешка,, а кај мене во велес,... морам да ги смирувам страстите а во прилеп последен пат бев пред две години,... тогаш бев девојчиште што не се разбира многу многу од убавина,... ама сепак добар град    
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 00:41
 
 
  Сите градови...на свој начин си се добри...убави...
  само во нив...живеат луѓе ...кои се добри...и помалку добри..........
 ..... и според нив....се добива сликата за градот...........
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 01:36
а нашава слика е во најубавите
убавината на Прилеп е што е едноставен мирен се си знаеш што е како е зошто е пола град го знаеш а другата половина лесно можеш да дознаеш ама баш се што сакаш,
во Прилеп може многу убаво да се живее само ако имаш неколку вистниски добри луѓе кои те сакаат   , некој денар во џебот и се е во ред
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 06:37
Originally posted by realna realna напиша:

а нашава слика е во најубавите
убавината на Прилеп е што е едноставен мирен се си знаеш што е како е зошто е пола град го знаеш а другата половина лесно можеш да дознаеш ама баш се што сакаш,
во Прилеп може многу убаво да се живее само ако имаш неколку вистниски добри луѓе кои те сакаат   , некој денар во џебот и се е во ред
 
Navistina e taka.  Prilepchani ne bash mnogu baraat od zivotot.  љубов
 
p.s. Kako ti se dopagja ideata za prochka????  Ne se zafrkavav, ozbilno mislev.  намигнување  Ili mozebi toa odgovara poveke za toa karnevalot koga e???? збунетост
 
 
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 16:02
Pozdrav do site PRILEPCANKI i PRILEPCANI na forumot.
Sto e tradicijata kaj vas,na procka li ima maskembal?
LUGETO STO SUM GI ZAPOZNALA OD PRILEP SEKOGAS BILE LUGE SO DUH,ENTUZIJAZAM I POSEBNA UBAVINA....TAKA SUPER STE
TERAJTE...
SAMO NAPRED PRILEP!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 17:30
Originally posted by Feromona Feromona напиша:

Pozdrav do site PRILEPCANKI i PRILEPCANI na forumot.
Sto e tradicijata kaj vas,na procka li ima maskembal?
LUGETO STO SUM GI ZAPOZNALA OD PRILEP SEKOGAS BILE LUGE SO DUH,ENTUZIJAZAM I POSEBNA UBAVINA....TAKA SUPER STE
TERAJTE...
SAMO NAPRED PRILEP!

Fala na ubavite zborovi Feromona
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 131>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.