IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - МИТИНГ за ИМЕТО Македонско!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МИТИНГ за ИМЕТО Македонско!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 24>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:29

a zosto sekogas i samo kaj drugite gi barame greskite збунетост збунетост збунетост

Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:34
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a zosto sekogas i samo kaj drugite gi barame greskite збунетост збунетост збунетост



А што и има Македонија на Србија и на Русија згрешено??
И помогнавме на Србија во 1999 година, границата им беше отворена имаа санкции од цел свет, беше ставена под изолација...
Им ја опремивме пола ЈНА.....во војната.....
Цел живот ние им помагаме а они цел живот водат дволична
политика спрема нас.....

Што и има згрешено Македонија на Србија и Русија??
Што не го признаваме рускиот и српскиот народ??
Шириме пропаганда против српскиот и рускиот народ, викаме дека се македонци...
Не им ја признаваме црквата..??
Што ја тука неразбирам..??






Изменето од Vladimir88 - 28.Февруари.2008 во 20:37
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:46
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaci , kolku sto razbiram , nie sme im luti na site ? големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање


Не...
Само на нашите комшии....кои викаат дека Македонија била бугарска, српска, грчка и на албанците кои викаат дека западниот дел бил албански а ние дека сме биле бугари.....

А во Хрватска тешко дека мнозинството мисли за нас дека сме бугари.........


Абе, има ли тема у коja да не ни мешаш бе Владе...Врати се у темата...



Ве мешам......зошто сте гниди дволични...пред некој ден го гледав Димитров во емисијата на Ефтов приметив дека тој од се срце ги мрзи македонците...........
Ама Ефтов му ја еба мајката на Димитров.....

Како и да е сакам да кажам..
Тешко на Бугарија со такви професори, идиоти


Димитров никогаш не е бил професор. И доцент не е бил..Идиот си е, ама на грчки това е приватно лице...

Изменето од ntg2003 - 28.Февруари.2008 во 20:46
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:52
Добро јас не зборам на грчки..
Зборам на македонски....

А што е Димитров.......???

Што е Прванов???
Што е Каракачанов??
Што е Јорданов???
Што е оној сопственикот на бугарскиот весник Фокус???

Еве сега ќе ти кажам...
Сите овие имаат различни професии тоа добро, но заедно работеле за
Бугарските тајни служби...
А Прванов и Димитров се колеги, професори.....

Изменето од Vladimir88 - 28.Февруари.2008 во 20:52
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 21:08
И ај да се вратиме на темата...


http://www.youtube.com/watch?v=tkMZUCA92zM


http://www.youtube.com/watch?v=GaSpFwMDJxU


http://www.youtube.com/watch?v=bj3FkSjPCnw


http://www.youtube.com/watch?v=hjYw2ak0FA4


http://www.youtube.com/watch?v=C0Q6nWxLg_o



Изменето од Vladimir88 - 28.Февруари.2008 во 21:09
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 21:10
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a zosto sekogas i samo kaj drugite gi barame greskite збунетост збунетост збунетост



А што и има Македонија на Србија и на Русија згрешено??
И помогнавме на Србија во 1999 година, границата им беше отворена имаа санкции од цел свет, беше ставена под изолација...
Им ја опремивме пола ЈНА.....во војната.....
Цел живот ние им помагаме а они цел живот водат дволична
политика спрема нас.....

Што и има згрешено Македонија на Србија и Русија??
Што не го признаваме рускиот и српскиот народ??
Шириме пропаганда против српскиот и рускиот народ, викаме дека се македонци...
Не им ја признаваме црквата..??
Што ја тука неразбирам..??




 
плачење
плачење
плачење
плачење
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 21:20

Posleden pat predupreduvam.....diskusiite da se vodat na zadadenata tema, ponatamu site postovi koi ne se odnesuvaat na temata ke gi brisam bez izvestuvanje i bez opomeni!

Ne mora postojano site temi da odat vo pogresna diiskusija i da se gubi poentata.

Za diskusii koi obrabotuvaat druga problematika ima temi i povelete diskutirajte, a za ona sto sakate da diskutirate, dokolku nema tema, znaete sto treba da napravite.....Pozdrav


Изменето од moira - 28.Февруари.2008 во 21:21
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 23:06
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

vo red.... navistina ... mitingot bese super голема%20насмевкаsamo , moe mislenje e deka takvi mitinzi treba da se odrzuvaat niz cela makedonija ... ne samo vo skopje i solun голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка




Помасовни и во исто време низ државата.
Само така митинзите ќе бидат успшни, а и политичките партиии нема да обвинуват меѓусебно.


,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 23:54
Originally posted by moira moira напиша:

Sega koga se smiri burata od emocii, mozam da vi kazam deka navistina bese prekrasno i zalam.....onie koi bea spreceni da prisustvuvaat od bilo koja pricina, sto ne mozea da go spodelat so nas ovoj velicestven i dostoinstven mig... mig, koga iljadnici grla vo eden glas go izvikuvaa naseto sveto ime MAKEDONIJA i ja peea navivackata himna zaedno so nasiot angel....navistina prekrasen i dostoinstven protest, nabien so emocii i ljubov kon nasata zemja Makedonska.....mozam da kazam deka do sega vo Makedonija nemalo ovakov protest, na koi site bea gordi Makedonci, sploteni vo edna ljubov, ljubov kon tatkovinata, kon svetata zemja Makedoska i kon sonceto Makedonsko! Pokazavme deka mozeme i morame da kazeme NE.....ne na odzemanjeto na identitetot, ne za odzemanjeto na istorijata, ne na predavstvoto....


Изменето од super babicka - 29.Февруари.2008 во 03:39
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 23:59
Konecno, povtorno na temata големо%20гушкање

ЏОН БИТОВ ПОРАЧУВА ДА НЕ ПОПУШТАМЕ НА ПРИТИСОЦИТЕ


Државниот врв да не потклекнува на притисоците за промена на уставното име. Писмо со ваква порака до претседателот и до премиерот испратил, Џон Битов, еден од најголемите канадски бизнисмени и поранешен советник на претседателот Глигоров. Битов им пишува на Црвенковски и на Груевски дека е загрижен од односот на поранешниот министер за надворешни работи Денко Малевски, кој се обидувал да влијае врз нив.
- Малевски вели дека мораме да им попуштиме на Грците за прашањето со нашето име. Ова не е опција. Ние се боревме и успеавме во најголем дел од нашиот пат. Сега мораме да стасаме до финишот и да им дозволиме на Македонците да живеат под името кое граѓаните го избрале - стои во писмото од Џон Битов.
Тој на државниот врв им порачува дека луѓе како поранешниот министер за надворешни работи не смеат да го одземат она на што најмногу се гордее македонската нација. Битов кој е поранешен советник на претстедателот Глигоров, во писмото открива како Малевски се однесувал во моментите на македонската независност.
- Јас бев присутен кога г. Малевски вложуваше навистина големи напори за да го убеди претседателот, мене и останатите дека не треба да продолжиме со нашата независност. Тој тогаш ни кажа дека никогаш не можеме да постигнеме вистинска независност, но и покрај неговите тврдења, ние успеавме - им пишува Џон Битов на премиерот Груевски и на претседателот Црвенковски.

 Znaci ovoj Denko Maleski, e stvarno prodadeno kopile,i toa i den denes go dokazuva, treba da mu se odzeme drzavjanstvoto i da se izbrka na Medzitlija, da visi i moli za azil vo Grcija...
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 00:08
konecno da stasam do nekoj sto gi pocustvuval istite emocii na mitingot,na edno mesto tolku ljubov kon nasata Makedonija,izrazena so pesna ,ubavi poraki so jasna misla za identitetot nas,za jazikot,za rodnata grutka-druga nemame.pozdrav    za moira a na diogenskopje str.13 ke mu ogovoram koga ke gi procitam   site postovi do kraj


P.S. porakava e za Moira

Изменето од super babicka - 29.Февруари.2008 во 00:27
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 00:19
Da te potsetam : po pozdravnoto pismo upateno do gragjanite Toni procita edna od poubavite/site mu se prekrasni/ pesni posvetena na svojata zemja Makedonija   od Akademikot nas drag i cenet g-din RADOVAN PAVLOVSKI

p.s. porakata e za vladimir88    

Изменето од super babicka - 29.Февруари.2008 во 00:25
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 02:06
Pocituvan diogenskopje,
sega da ti kazam nekoj zbor i odgovor na tvojata zabeleska na mojot vpecatok od mitingot od snosti i tvojot komentar .
Prvo nesto sto ne znaes za mene:
-humanosta e del od mene od kako znam za sebe sto ke rece cel zivot,pomagam i dobro me znaat /tie sto treba/ i na tie sto im tre*am
-apoliticna sum od sekogas
-rodoljubec na svojata zemja
-majka na dve intelektualki/etablirani vo svoite profesii
-realizirana vo sekoj pogled /drustven,semeen i t d/
-prijatel na mladi lugje;peaci,glumci,lekari,pravnici,mladi nevraboteni....
stari,iznemosteni.samohrani majki,bezdomnici
-podrzuvac na site napredni idei za dobroto na site nas i da redam uste ke izleze neskromno.
Ve obozuvam Vas na forumov citajki umni misli na mladi lugje sto me pravi srekna/a toa go pravam do kasno vo nokta a preku den imam tolku obvrski...
Srekna sum sto vecerva procitav tolku impresii od mitingot tokmu od vas koi razmisluvavte dali da odite ili ne na plostadot pela ,za site zaedno ja ispeeme nasata himna,da se slusne glasot na narodot deka imeto,jazikot i identitetot ne go davame po nikakva cena i ucena.Mladosta,nasmevkite na licata,znaminjata,mi bea kako milion zvezdi na neboto a bea tuka do mene na zemjata.
Prasuvas sto sme napravile nie? Mislis na postarite? Se ona sto barase vremeto   od nas a bevme mladi.Gradenje avtopati,akcii,rascistuvanje na urnatinite po zemjotresot,sadenje na drvca po Vodno,niknuvanje na fabriki,skoli,fakulteti....
A moite svircinja,gumenata truba,moeto znamence/istoto znamence se veese i na koncertot na nasiot Simon Trpcevski na koncertot vo London i bev najsreknata vo salata pokraj Temza .../ ke svirkaat i ke se vee uste dolgo ama samo za ubavi raboti ,za mojata zemja,-ako sum ziva i zdrava .
Gledaj gi pozitivno rabotite,mislite neka ti bidat dobronamerni za da ni se slucuvaat ubavi nesta.Za da bides sreken!Edinstveniot si ti sto nemas stav kon ova slucuvanje no ti prostuvam i te sakam pozdravce od super babicka.Zalam sto ne se znaeme bi posakal da si vo moeto golemo drustvo a go socinuvaat MLADI,UMNI I POZNATI.Kasno e imaj ubav son.

Изменето од super babicka - 29.Февруари.2008 во 02:10
Кон врв
ela83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ela83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 02:37
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Ти се скрши срцето..
Сирот ти, ќе треба и цуцла да ти купиме
ne mi odgovori koj e jordan piperkata....ilgleda ne znaes...ajde mars na wikipedia i procitaj za NAS...se slozuvam so neonic deka mi se povrakja od mesanje partisk0 - novinarski - gomnajrii kade sto nema mesto...zboruvame za identitetot na nekoi golemi makedonci i nivno slobodno tolkuvanje od strana na laici kako Milenko i Mihajlovski koi nemat gram mozok http://en.wikipedia.org/wiki/Macedonia_(region)

Нема јас што да ти одговорам на тебе, на идиот што тврди дека Сонцето од Кутлеш и Лавот(а лавот е македонски симбол инаку од антиката) дека биле ВМРО-вски симболи ,тоа говори за личноста колку знае историја, а со таквите не се замарам, бугарите знаат дека сонцето од Кутлеш дека не е ВМРО-вски симбол, ти, македонец незнаеш, тоа говори каква личност си значи нема потреба со такви како тебе да разговарам за историја... или со еден збор ти си ДРВО за историја(не дека јас знам којзнае колку ама да тврдам дека сонцето и лавот биле Вмровски симболи тоа е за смеење)
Сакаш ли цуцла да ти купам????

Не ми одговори

П.С.
Инаку ВМРО-вскиот лав е лавот на Филип 2 ...

Тој симбол е од антиката...значи ВМРО-го превземала лавот на Филип 2 и не е ВМРО-вски симбол


Владимир што се змараш со павлаката де кога сите комуњарчиња сметаат дека Македонија ја создал Тито и дека македонската држава постои од 45 па нава му.
Mолчењето е злато:))))
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.