IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - МИТИНГ за ИМЕТО Македонско!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МИТИНГ за ИМЕТО Македонско!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 24>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 19:48
vo red.... navistina ... mitingot bese super голема%20насмевкаsamo , moe mislenje e deka takvi mitinzi treba da se odrzuvaat niz cela makedonija ... ne samo vo skopje i solun голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 19:49
Abe ludje vcera bese dovolen dokaz deka samite mozeme SAMITE nie MAKEDONCI ostavite gi komsiite za kafe i takvi raboti inaku za kuca sreduvanje samite mozeme znaeme i umeeme MITINGOT KAKO GENERALNA PROBA toa go dokaza..
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 19:51
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

vo red.... navistina ... mitingot bese super голема%20насмевкаsamo , moe mislenje e deka takvi mitinzi treba da se odrzuvaat niz cela makedonija ... ne samo vo skopje i solun голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка


Se soglasuvam ihhhh kako bi ubavo bilo vo sekoj grad niz Makedonija da se slucuva ovaa...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 19:55

na primer sekade kade sto ima makedonski iselenici i slicno ... niz site evropski metropoli ... pa ako treba i pred sedisteto na ON i EU збунетост збунетост збунетост

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 19:58
Miting DA
Nasilstvo NE
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:01
nasilstvo kade ? pred EU i ON ? ... ti znaes li kolku se skapi domatite збунетост збунетост збунетост
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:11
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a zosto osmanliite nikogas ne ne narekuvale makedonci tuku DZAURI ? ... a na primer , znaes li koj se najdobri sosedi ? ... makedonija so turcija , bosna , slovenija i hrvatska .... srbija so grcija .... grcija so srbija .... turcija so makedonija .... bugarija so hrvatska i ungarija .... albanija so kosovo голема%20насмевка i bosna i slovenija i hrvatska .... hrvatska so ceska i slovacka голема%20насмевкаголема%20насмевка zosto taka збунетост збунетост збунетост



Зошто сега да имам нешто против османлиите кога ми даваат поддршка огромна против грците, и ми ја признаваат нацијата и уставното име. и нивниот архив многу им помогна на македонските историчари против бугарите и србите а и грците???

Значи они се решиле да одат напред......а не како нашиве комшии кои се уште заглавени во калта која беше направена од нивните пропаганданисти.........



Изменето од Vladimir88 - 28.Февруари.2008 во 20:13
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:13
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

nasilstvo kade ? pred EU i ON ? ... ti znaes li kolku se skapi domatite збунетост збунетост збунетост
bla bla bla
teba da se koristi cvrst stav i mnogu akal za da se zacuva ona shto pretcite ni go ostavile.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:14
a - haaa .... a znaci , rusite i srbite sto ne priznaa kako narod i drzava pod ustavno ime toa ne e vo red збунетостзбунетостзбунетост ... a sto se odnesuva do arhivite na osmanliite , tie imale evidencija za asker i danok голема%20насмевка големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:15
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaci , kolku sto razbiram , nie sme im luti na site ? големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање


Не...
Само на нашите комшии....кои викаат дека Македонија била бугарска, српска, грчка и на албанците кои викаат дека западниот дел бил албански а ние дека сме биле бугари.....

А во Хрватска тешко дека мнозинството мисли за нас дека сме бугари.........


Абе, има ли тема у коja да не ни мешаш бе Владе...Врати се у темата...



Ве мешам......зошто сте гниди дволични...пред некој ден го гледав Димитров во емисијата на Ефтов приметив дека тој од се срце ги мрзи македонците...........
Ама Ефтов му ја еба мајката на Димитров.....

Како и да е сакам да кажам..
Тешко на Бугарија со такви професори, идиоти

Изменето од Vladimir88 - 28.Февруари.2008 во 20:15
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:19
Originally posted by moira moira напиша:

Vrakajte se na temata!


srcush.....mala sala...pz
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:19
eh tesko nam .... ima li nekoj da ne saka збунетост збунетост збунетост osven nie samite голема%20насмевка i zosto e toa taka  збунетост збунетост збунетост
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:26
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

eh tesko nam .... ima li nekoj da ne saka збунетост збунетост збунетост osven nie samite голема%20насмевка i zosto e toa taka збунетост збунетост збунетост


Има
како нема.....
Веќе ти спомнав погоре....

Изменето од Vladimir88 - 28.Февруари.2008 во 20:26
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:27
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a - haaa .... a znaci , rusite i srbite sto ne priznaa kako narod i drzava pod ustavno ime toa ne e vo red збунетостзбунетостзбунетост ... a sto se odnesuva do arhivite na osmanliite , tie imale evidencija za asker i danok голема%20насмевка големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање


А зошто тие Руси и Срби не ми ја признаат црквата ????

И зошто таа српска црква шири пропаганда во Србија за Македонија и вика дека ние сме јужни срби??

И зошто Русија еднаш не интервенира тука во одбрана на Македонија, а знае дека ние сме во право????

И зошто Русија сега неодамна рече дека не била задоволна со одлуката на Јелцин кога не признал под уставното име во 1992 година, и рече дека ако се постигне договор помеѓу Грција и Македонија, дека ќе го повлечат признавањето на Македонија под уставното име и ќе не признаат под новото име??

Зошто ??


Изменето од Vladimir88 - 28.Февруари.2008 во 20:28
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.