IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - МИТИНГ за ИМЕТО Македонско!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МИТИНГ за ИМЕТО Македонско!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 24>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:25
Багс дека сум модератор нема да речам нешто ама знаеш што мислам нели?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:26
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Mada stvarno ne mi e jasno zasto se motaat so carsavi da ne e toa nekoj fetish mozebi aj ce molcam...navistina
 
Се плашиме од Темпларитегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:28
Ve molam bez navredi, diskutirajte na temata!!!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:30
Originally posted by moira moira напиша:

Ve molam bez navredi, diskutirajte na temata!!!
 
Па опомени ги тие што навредуваат.
Не не ставај сите во ист кош.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:40
Palestinec ne se nerviraj be eve jas idam vo kos a ti nemoj ...zibrisi suze mala mojaaaaaaaaaaaaaa...moira ako sum vo kos abe i vo kontejner me stavaj samo nemoj vo ist so ovoj palestinec mnogu place a jas sum po pesna...the man who sold the world....nema labavo si sedam vo kos i si peam...

Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:46
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:48
Јас се уште се воздржувам да ти одговорам така како што заслужуваш......
 
Последен пат те опоменувам.... Подолжиш ли,ќе го јадеш калапот со се мастрафот. Не те спасуваат ни Јовановци ни Темплари ни Масони ни Модератори ни Модераторки.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:49
Во Скопје протест против промена на уставното име

Под мотото „Македонија, македонски, Македонци“ вечерва на плоштадот „Пела“ во Скопје се одржа мирен собир против промената на уставното име на Република Македонија и за заштита на македонскиот национален и културен идентитет.

Протестот почна со интонирање на македонската државна химна. Пред насобраните граѓани се обратија студенти - членови на „Младите знаат“, кои заедно со група интелектуалци беа организатори на собирот.

- Никој не смее да се дрзне да го предаде овој народ, оваа земја, името Македонија. Оваа земја се викала, се вика и ќе се вика Македонија. Оваа генерација нема право да се откажува од вековното име Македонија, беа главните пораки од протестот на плоштадот „Пела“.

На учесниците на собирот им се обратија актерот Тони Михајловски и музичките ѕвезди Тамара Тодевска и Ламбе Алабакоски.

Протестот мина во мирна атмосфера, без никакви инциденти. Поголемиот дел од учесниците носеа македонски државни знамиња и транспаренти за зачувување на уставното име.

Причина за собирот, како што велат организаторите се „досегашните поразителни резултати од преговорите со Метју Нимиц“. Според нив, нема ништо порадикално од обидот за преговарање за промена на идентитетот на една нација.

Тие се  оградија од какви било провокации и евентуални уфрлени провокатори кои би сакале да го сменат карактерот на собирот. Посочија дека одговорноста за можни инциденти ќе ја понесат политичарите кои го иницирале прашањето и го наметнале проблемот.

Министерството за внатрешни работи ги презеде сите потребни мерки. Засилно полициско обезбедување имаше пред Канцеларијата за врски на Грција во Скопје. Како превентива забрането беше одвивањето на сообраќајот на улицата пред Канцеларијата.

Апел за одржување мирен и достоинствен протест, без насилства и инциденти упатија Македонската православна црква и политичките партии.

Сличен собир во организација на „Младите знаат“ беше одржан и минатата недела во Скопје. Сенка на мирниот протест на плоштадот „Македонија“ тогаш фрлија дел од учесниците кои предизвикаа инциденти пред  грчката амбасада во Скопје.

Полицијата спречи млади луѓе во намера да протестираат пред грчката амбасада

Група млади луѓе по завршувањето на собирот на плоштадот „Пела“ се упатиле кон грчката Канцеларија за врски во Скопје.

Откако биле спречени во намерата  од полицијата заминале кон пазарчето „Буњаковец“ на улица „Партизански одреди“, каде што предизвикале инцидент. Како што јави Т.В. „Сител“ повреден бил фоторепортер на весникот „Вечер“. Запалени биле и неколку контејнери.

Протестот под мотото „Македонија, македонски, Македонци“ што се одржа вечерва на плоштадот „Пела“ во Скопје мина во мирна атмосфера и без инциденти .



BRAVO DECHKI!!!!!! аплауз   ZNACHI MU ODOLEAVTE NA DUSHMANOT!!!!  кулголемо%20гушкање
 
A znae li nekoj kolkava beshe brojnosta (vo priblizna brojka)???? збунетост
 
 
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 01:54
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Јас се уште се воздржувам да ти одговорам така како што заслужуваш......
 

Последен пат те опоменувам.... Подолжиш ли,ќе го јадеш калапот со се мастрафот. Не те спасуваат ни Јовановци ни Темплари ни Масони ни Модератори ни Модераторки.


Ne se nerviraj vidi kolku prekrasni sliki ima od plostadot e sto si na kraj srce, aj jas sega ce glumam uplasen i ce te ignoriram...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 02:13
Ama celiot protest izgledal dostoinstveno!!!  среќа љубов
 
Od slikite na bluepreyer bi ja izdvoil ovaa spored mene srceparatelna;
 


A ovaa kako spektakularna;
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 02:17
Slikata so devojceto e ...nemam zborovi...slikata kazuva se...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 02:18
Originally posted by borec borec напиша:

Ama celiot protest izgledal dostoinstveno!!!  среќа љубов
 
Od slikite na bluepreyer bi ja izdvoil ovaa spored mene srceparatelna;
 


A ovaa kako spektakularna;

 Vidi go clipceto koe go postirav od youtube, tuka na ovaa tema....15 strana


Изменето од Neonic - 28.Февруари.2008 во 02:19
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 02:36
Sega koga se smiri burata od emocii, mozam da vi kazam deka navistina bese prekrasno i zalam.....onie koi bea spreceni da prisustvuvaat od bilo koja pricina, sto ne mozea da go spodelat so nas ovoj velicestven i dostoinstven mig... mig, koga iljadnici grla vo eden glas go izvikuvaa naseto sveto ime MAKEDONIJA i ja peea navivackata himna zaedno so nasiot angel....navistina prekrasen i dostoinstven protest, nabien so emocii i ljubov kon nasata zemja Makedonska.....mozam da kazam deka do sega vo Makedonija nemalo ovakov protest, na koi site bea gordi Makedonci, sploteni vo edna ljubov, ljubov kon tatkovinata, kon svetata zemja Makedoska i kon sonceto Makedonsko! Pokazavme deka mozeme i morame da kazeme NE.....ne na odzemanjeto na identitetot, ne za odzemanjeto na istorijata, ne na predavstvoto....

Изменето од moira - 28.Февруари.2008 во 02:39
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 03:00
Originally posted by moira moira напиша:

Sega koga se smiri burata od emocii, mozam da vi kazam deka navistina bese prekrasno i zalam.....onie koi bea spreceni da prisustvuvaat od bilo koja pricina, sto ne mozea da go spodelat so nas ovoj velicestven i dostoinstven mig... mig, koga iljadnici grla vo eden glas go izvikuvaa naseto sveto ime MAKEDONIJA i ja peea navivackata himna zaedno so nasiot angel....navistina prekrasen i dostoinstven protest, nabien so emocii i ljubov kon nasata zemja Makedonska.....mozam da kazam deka do sega vo Makedonija nemalo ovakov protest, na koi site bea gordi Makedonci, sploteni vo edna ljubov, ljubov kon tatkovinata, kon svetata zemja Makedoska i kon sonceto Makedonsko! Pokazavme deka mozeme i morame da kazeme NE.....ne na odzemanjeto na identitetot, ne za odzemanjeto na istorijata, ne na predavstvoto....


i jas da ti kazam edna takva ubavina, edni emocii prekrasni edno ubavo ubavo ubavo ...ne mozam da ti kazam kolku bese ubavo....edno bevme site ....bravos makedonci vaka se brani imaeto ama i prezimeto...ne sum znael deka tolku mnogu podgotveni lugje imame da izlezat nadvor od tatkovinata i da ne pretstavat, da ne odbranat od dusmanite koi se nadvisnale i se ke ni odzemat....kako na primer 7000 godini mak. pismenost stvarno e za pocit...ne sum znael se do vecerva...blagodaram za se.....pozdravголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.