IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Музеј на ОНА?!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Музеј на ОНА?!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 13:39
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

sto tolku mu se sekirate?!........posle nekoe vreme,....ke stane i zakonsko! veke isprobana metoda.смеење


Испробана метода мислиш нешто како Бродец или ова во Арачиново????
Нека си седи мадро Меџити...


Originally posted by fichot fichot напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Па и мислам и дека нема да има музеј....
Чим е под законска заштита музејот, тогаш може само да сонува господинот Шќиптар...
Али ајде да го видам до каде ќе издржи...


Хахахахаха... Ме изнасмеа. Кај си видел бре ти закон да функционира во оваа „држава“?



Па ако немаше закон немаше досега пола администрација да биде уапсена и пола патарина, а и исто така немаше да има Бродец и Арачиново...

Па сега ти види
Brodec i Aracinovo ne se primer za "spreveduvanje na zakonot vo Rm" ,tuku toa bese Albansko-Albanski problem ,a kade Makedonskata policija (vo sorabotka so Kodosot taci i negovite podanici)  dobro ja iskoristi situacijata da demonstrira sila i da se nametne ...
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 13:56
Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Brodec i Aracinovo ne se primer za "spreveduvanje na zakonot vo Rm" ,tuku toa bese Albansko-Albanski problem ,a kade Makedonskata policija (vo sorabotka so Kodosot taci i negovite podanici)  dobro ja iskoristi situacijata da demonstrira sila i da se nametne ...


Samo edno kratko prasanje so tebe:
Kade toa se naogjaat Brodec i Aracinovo, na cija teritorija i koi zakoni vazat za taa teritorija?!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 14:05
Колку беше албанско албански проблем не знам...
Битно е дека ве удрија и со ваши луѓе
А и учествуваа и македонци..
А за кодошот Тачи тоа незнам, само знам дека скоро цело оружје што сте го собирале за да започнете нов конфликт ви го запленија

Офф топик..

Они веќе го сметаат тоа Моира за албанска територија....што мислиш ти...

Изменето од Vladimir88 - 18.Февруари.2008 во 14:06
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 14:07
Jas ocekuvaam da go slusnam mislenjeto i kometarot na Averoes........ne tvoeto Vladimire, tvoeto mi e poznato!

Изменето од moira - 18.Февруари.2008 во 14:08
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 14:08
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па ако немаше закон немаше досега пола администрација да биде уапсена и пола патарина, а и исто така немаше да има Бродец и Арачиново...
Па сега ти види


Па не сега да видам, него веќе скyрчено ми е од гледање да ти кажам право.

Ако мислиш дека било која владејачка гарнитура у државава гледа(ла) подалеку од личниот партиски интерес ондак стварно си ќорав. Се тоа, патарина-матарина и овој мито земал 300евра, 500евра, бродец и слично,се е тоа ситна боранија за да се подлаже народот. Колку инвестиции, и домашни и странски се во корен пресечени или се на „холд“ затоа што инвеститорот не сакал да „придонесе“ за партијата тоа само дали знаеме?

А се ми мириса ко да „симпатизираш“ некого па џабе зборам уствари...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 14:08
Originally posted by moira moira напиша:

Jas ocekuvaam da go slusnam mislenjeto i kometarot na Averoes........ne tvoeto Vladimire, tvoeto mi e poznato!


Штотуку ти дадов одговор, го поштедив него ...


Originally posted by fichot fichot напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па ако немаше закон немаше досега пола администрација да биде уапсена и пола патарина, а и исто така немаше да има Бродец и Арачиново...
Па сега ти види


Па не сега да видам, него веќе скyрчено ми е од гледање да ти кажам право.

Ако мислиш дека било која владејачка гарнитура у државава гледа(ла) подалеку од личниот партиски интерес ондак стварно си ќорав. Се тоа, патарина-матарина и овој мито земал 300евра, 500евра, бродец и слично,се е тоа ситна боранија за да се подлаже народот. Колку инвестиции, и домашни и странски се во корен пресечени или се на „холд“ затоа што инвеститорот не сакал да „придонесе“ за партијата тоа само дали знаеме?

А се ми мириса ко да „симпатизираш“ некого па џабе зборам уствари...


Па види и мене сите ми мирисаат али најмногу мирисаме ние...
Тоа е од рибјиот мозок што го јаде за доручек, ручек, и вечера народов во оваа држава...
Кога незнаеме да се побуниме за ново јадење, ќе го јадеме уште тој специјалитет....РИБЈИ МОЗОК!!
А за тоа што го кажа дека симпатизирам нешто, грешка си, само кажувам што добри работи се случија во државава......

И за да не се замараш со мене во иднина не ме ни цитирај ок?




Изменето од Vladimir88 - 18.Февруари.2008 во 14:16
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 14:10
Ajde da se drzime do temata, prenmogu se odalecivme od nea!!!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 14:11
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Jas ocekuvaam da go slusnam mislenjeto i kometarot na Averoes........ne tvoeto Vladimire, tvoeto mi e poznato!


Штотуку ти дадов одговор, го поштедив него ...



Jas mislam deka bev jasna, i nema potreba da mi odgovaras na prasanje koe voopsto ne se odnesuva na tebe
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 14:30
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

И за да не се замараш со мене во иднина не ме ни цитирај ок?


OK.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 15:12
Originally posted by vd vd напиша:


Законски ќе си биде музејот, ич да не берите гајле среќа




Да законски, само со уцена и примена на сила. Ги знаеме шиптерските законитости. Колку за памтење, сега ние за закон ја земаме БЕСАТА.Си дадовме беса да издржиме додека шиптарското семе не го ....................
задоволствозадоволствозадоволствозадоволствозадоволствозадоволствозадоволствозадоволствозадоволствозадоволство
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
for_macedonia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај for_macedonia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 19:23
abe abdal koj se tie vasi "heroi" da imavte istorija pa da im gradevte muzeii, a sto vaka na kogo ke gradite,na "borci za covekovi prava" nikade vo svetot ne se videlo da se gradat spomenici i muzeii na teroristi i ubici.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 22:44
Originally posted by for_macedonia for_macedonia напиша:

abe abdal koj se tie vasi "heroi" da imavte istorija pa da im gradevte muzeii, a sto vaka na kogo ke gradite,na "borci za covekovi prava" nikade vo svetot ne se videlo da se gradat spomenici i muzeii na teroristi i ubici.




Повторно уфрлен кодош.
Ееее, таќувале- на погрешна адреса тропаш. Ние не сме од тиа кои се продаваат за пари. Кај нас платежно средство е достоинствен и мирен живот. А, на провокатори како тебе им возвраќаме крволочно, доколку посегнеш по оноа кое е за нас свето.
Затоа екстремен елементу, заминиси полека и тивко и не свртувај се. Не се ни обидубај да ги матиш водите бар во МАКЕДОНИЈА.
Ова колку за предупредување.
Не дозволувај да бидеш пример за сите оние кои те врбувале и испратиле со задача која нема решение. Проштевај, има ама тоа чини многу крв.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nikoj Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikoj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 23:02
Ej greshish termini nikade ne postoi terminot (shiptari) tuku Albanci.Kade postoi Kauri a.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 23:05
Originally posted by nikoj nikoj напиша:

Ej greshish termini nikade ne postoi terminot (shiptari) tuku Albanci.Kade postoi Kauri a.




Во недостиг на одговор- реплика, се бара влакно во јајцето.
Кога веќе го најде стави го на ќечето, колку да се сеќаваш на мене.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,625 секунди.