IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - што се случува со фото идивиди?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

што се случува со фото идивиди?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 20>
Автор
Порака
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 20:46
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Patem, najgolemiot broj raboti koi ne ni se dopagjaat i koi gi gledame kako problemi vsushnost se od psiholoshka priroda. A toa e neshto sto nema nikogash drastichno da se promeni ili da se iskoreni. Lugjeto sekogash ke go imaat svoeto ego... zatoa ke sakaat nivnite fotografii da bidat sto podobro bodirani, zatoa ke sakaat da dobivaat sto poveke petki, a poradi toa isto taka ke davaat sto poveke petki na drugite, ke izbegnuvaat od vistinski kritichki komentari, ke delat nasmevki i epiteti "super" i "zakon", ke falat za da bidat faleni, ke sakaat da gi vidat svoite sliki sto povisoko na Top listata i t.n.

Seto toa e "normalno" i ke postoieshe duri i ako sajtov beshe privaten i ako se plakjashe chlanirina za nego.

Razbrav deka lugjeto doagjaat tuka pred se za da se pochuvstvuvaat ubavo, a ne postojano da se soochuvaat so realnosta. Duri tie bi se slozhile da ja trampaat i onaa malu ostanata realnost za potpolno 100% uzhivanje. Togash bi bile duri ushte posrekni i poredovni na ovie strani.

I onie koi ne se chuvstvuvaat srekni i zadovolni, kolku sto bi sakale da bidat, se osekjaat tokmu taka zatoa sto ne im se dopagja kako nekoi chlenovi so nikakvi ili mediokritetski fotografii se bodirani isto ili poveke od niv. Povtorno se vrtime okolu istata rabota, no sega vtorive imaat "podobar argument" zoshto ne im se dopagja sajtov.

Se se vrti okolu nasheto ego. Ako go odstranime, ke sorabotuvame edinstveno od zhelbata da gi razmenuvame svoite iskustva i nemashe voopshto da ne interesira nikakvo rangiranje na nichija fotografija. Togash nemashe da gledame nitu vo svojot, a nitu pak vo tugjiot bodoven balans.Togash nemashe voopshto da ne interesira nitu boduvanjeto, kako neshto kompletno deplasirano i nepotrebno. Togash ke uzhivavme vo slikite i ke zboruvavme za niv kako neshto sto e sozdadeno samo za uzhivanje i umetnichka konteplacija na zhivotot, a ne kako nekakov natprevar vo koj ke se "dokazhi" koj e podobar i posposoben fotograf.

Togash ednostavno nemashe da gi pravime ovie muabeti. Mozhebi edinstveno ke razmisluvavme kako tehnichki da go napravime prezentiranjeto na slikite pokvalitetno i kako da privlecheme poveke fotografi megju nash*te redovi.


аплаузаплауз
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 22:40
Ja poveke mislam deka sajtov e natigo-dajmigo bodovi, odamna i ja zboram za ova rabota deka lugeto ednostavno se kukavici i ne mozat da svatat za sto vsusnost e sajtot otvoren, i porano sum najavuval deka nekoi sliki koi ne deka nemaat veze so samata slika, tuku ne ni lici na slika ( ne sakam so ova nikogo da navredam ) i nezasluzeno se pojavuva na top fotki ili pak najkomentirani itn.. so toa korisnicite na nekoj nacin se diskriminirani ili pak spored moeto da kazam OSIROMASENI , posto sekogas koga na istite luge im davas, davas , i davas (bodovi)  oni stanuvaat bogati, t.e im se kacuva rejtingot MISLEJKI DEKA SVE ZNAE a ne pominalo nitu 2 meseci sto go koristi idividi,ostaj sto MISLEJKI DEKA SVE ZNAE ( NISTO NE ZNAE ) duri i ti dava um deka on e podobar od tebe, i se poveke i poveke misli deka SPORED NEGOVATA IDEJA negovite sliki se najbaranite na sajtot, dodusa ima nekoi fotografi koi nivnite sliki ne deka se ubavi tuku stvarno se preubavi i mi e drago koga gi gledam na prva strana ,nekoi drugi pak ke vidat nekoja tipka i u nekoj nacin ke ja smenke ( ako i dade 5 boda ) demek..
Boduvanjeto sto ne e FER ne e fer, nitu pak ke bide fer ,jas ne sum nitu za boduvanje nitu pak protiv, sepak mislam deka slikite sekogas treba da se pratat anonimni ( no sepak ke ima natigo dajmigo na msn ova ona moja tvoja itn ) i ubavo kaza nekoj na sekoi 3 dena da se prati po 1na, taka poveke ke ima covek vreme da gi sledi site fotki i da gi komentira ili pak boduva, no sepak nema da bide fer boduvanjeto ,ednostavno naj fer ke bide koga ke nema boduvanje , no i bez toa ne cini zatoa sum vozdrzan za temava BODUVANJE  .

Uste edna zabeleska sepak sajtov poveke e MAKEDONSKI od kolku na site sto ziveat vo makedonija , ponekogas se custvuvam diskriminiran , mozebi ne direktno ,no sepak postoi taa indirektnata varijanta.

Mnogu luge sto gi znam gi postuvam ,nemam protiv nikogo nisto , ednostavno ja sakam fotografijata kako i site vas ,pa zosto da ne go spodelime toa zaedno ,vo MS sum sretnal dosta luge sto stvarno sakaat da ti pomognat ,da te naucat nesto novo , mnogu sum blagodaren za tie licnosti, no sepak ima i takvi sto samo saka da zeme nesto od tebe
(egoisti) ,no toa sto go znae go krie mislejki deka ti ke stanes podobar od nego/nea , ednostavno sakaat oni sekogas da bidat najdobri , vo edna Izlozba nikoj nema da ja gleda najboduvanata veruvajte site ke ja gledaat taa najubavata fotografija , zatoa treba da gi cenime i nie nasite dobri fotografi , dobri fotografii , da bideme sekoj "poseben na svoj nacin " ,da sozdademe nesto unikatno ,kreativno ...da ne preteruvam  mozebi nesto sto kazav tuka ne se sovpaga so temava ,no sepak e moja zabeleska.

Ako nesto sum zgresil nekoj neka me ispravi ,site  gresime ,i treba da ucime ne samo od nasite greski tuku i od tugite greski.

Pozdrav do site.



Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 22:42
  • imeno Zoran!  jas ova go zboruvam uste koga gi zapalivte na klada Aneta M. i klonovite, ova e mojot posleden obid i toa edinstveno zatoa shto se iznenadiv deka nekolku luge, so nisto ne isprovocirani, vo MS izjavija slicni stavovi...obid da go vratam dostoinstvoto na ovaa komuna za koja mislev deka vredi da se boram...
  • Ime no Zoran!- site zaedno!. Vo nieden moment  ne se izzemav sebesi od odovornost, ama imav i doblest da si gi kazam neshtata javno i da si gi priznaam glupostite
  • imeno Zoran!, fala bogu se soglasivme deka se problemite od vnatreshna priroda, (inace psiholog sum po profesija i rabotam so luge)...ego tripovi i bedni moljakanja za poencinja...
  • shto ke se sluci-vremeto ke pokaze... imalo li kvalitet i resursi ili ne...
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 00:06
Originally posted by сашо сашо напиша:

super Mire

ne mi odgovori na toa zosto mi se sipash, ne znam od kade gnevot nitu pak cinizmot. Ne razbiram sto znaci toa so licata - ednina/mnozina ni pogorniot post, ni vo tvojot. Jas ne negiram deka sum daval nikavi komentari, naprotiv, i pogore spomnav deka narocito vo posledno vreme i mene me ubiva rezigniranosta i jas davam bzvz komentari. I za promena imam lice toa da go kazam javno. Moram da ti kazam deka mi e smeshno sto se obiduvas da me citiras i da me "fakas", toa sto si go "citiral" ima edno ime-vadenje od kontekst. I tie komentari vleguvaat vo onaa kategorija-deka i jas sum si ja naucil lekcijata, ne sekogas imam energija i vreme da mi se sipe nekoj zatoa shto sum kazal javno sto mislam za nekoja fotografija. Kolki i da e moeto mislenje plod na neznaenje ili glupost, moja licna... No. Kako i da e.  I da ne nemam nikakov pridones be, imam pravo da go kazam moeto dozivuvanje !!! i tolku! Dosta so toa koj ima kolku napraveno. Smeshni ste. Begate od sustinata! Sushtinata NE E vo tehnickite promeni, barem temata sto ja pocnav ne e za toa. Tvojata agresija i cinizam ne me navreduvaat, ama ne vodat nikade. Moze da se iskarame jas i ti i pak seto ova da go svedeme na licno nivo i za dzabe sme potrosile vreme/energija/resursi. Nemam NISTO licno protiv tebe Mire-NAPROTIV, i ne sakam toa da go unishtam. ama ke kazam deka svesta od koja nastanal nekoj problem ne moze da najde nacin da go resi, treba promena na svesta. Ne begajte od odgovornost, ne e do dupli akaunti, ne e do ne znam kakvi useri. Vo nas e problemot. Koj ima usi neka cue.

I ne, ne go pravam ova za da tepam vreme. Nemam visok vreme. Resiv da go storam ova posle dolgo dumanje. Se dvoumev i iskreno ocekuvav vakva reakcija. Iskreno - mi e zal.  Ako taka vi izgleda, ok. Hvala na site i izvinete shto ve voznemiriv. Nema da gnjavam veke. Taka i si mislev, ama kako sto gledate ima i drugi luge koi go mislat istoto. Ako znaete da procenite simptomi-ke gi vidite.
Uste ednas ve povikuvam, dajte da komunicirame bez licni niski suetni doskocici. Pokazete deka ovoj forum/sajt ima zosto da se borime za nego. Jas seuste se nadevam deka ima.
pozdrav do site i izvinete ako so neshto sum ve voznemiril/navredil/povredil....
b good



Mnozinite i edninite bea nameneti za Dimi. Ne pisav za kogo ... ne pisa ni toj. Ne e ni bitno.

Agresaivnost i sipuvanje ... nikako!
Zamor ... DA!

Kako ne sfacas, sto ima tuka komplicirano za da se sfati.
Psihologijata na ludjeto nemozes da ja smenis so zboruvanje Saso. Pa na ednostaven nacin ti kazav, ili nauci kako da vladees so masovna hipnoza, ili zaboravi muabetenje.

Eve ti prosto kazano i poprosto nemoze da bide:

Za vo "nasevo selo" da sprovedes kompletno ne pristrasno ocenuvanje i komentiranje, potrebna e kompletna anonimnost na objavuvacot i na bodovite.

Za da moze da se vovede kompletna anonimnost pri objavuvanjeto i boduvanjeto, potrebno e da se resi problemot na dupli accounti i ajvani sto postiraat kradeni fotografii.

Za da se resi problemot na ajvanite i accountite e neophodno da se najdat tehnicki resenija za istoto.

So toa sto ti, jas i uste 10-15 "eminentni" iminja (navodnicite se znak za koj ne onadi ... ) bi resile i sveceno se zakolneme deka ce boduvame po pravdina i deka ce komentirame po pravda i "to the best of our knowledge" ... NEMA NISTO DA SE SMENI!

Razmisli malku i ce sfatis deka neophodno e tehnicko kanaliziranje na opstata svest.
Sakas kvaliteten komentar ... vovedi ocenuvanje na komentari!
Ti izgleda deka gi boli uvo za ocenkite na nivnite komentari ... vovedi kazni i nagradi.

Kazi mi sto ti ocekuvase od ova se sto go napisa?
Eve seuste ne razbiram sto sakas od nas, koi ete sme za mediokritetstvo i reagirame ocekuvano (jebote se osecam kako uspesen eksperiment ... sum gi potvrdil ocekuvanjata).
Ce ti pomogne bezrezervnata podrska ako ti ja dademe?
Sakas da te potapsam po ramo i da ti kazam deka te razbiram?
Sakas da ti vetam deka nema ni bod povece da dadam ako ne e zasluzen ... STO OCEKUVAS?

Glup sum...
ne sfacam...
ajde kazi mi ti ... ili Dimi!

PS Ne me prasaj zosto sum agresiven ... pun mi e od "konstruktivni" kritiki, bez zrak na ideja kako sostojbata da se nadmine!



Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 00:15
Originally posted by coolio coolio напиша:

Ja poveke mislam deka sajtov e natigo-dajmigo bodovi, odamna i ja zboram za ova rabota deka lugeto ednostavno se kukavici i ne mozat da svatat za sto vsusnost e sajtot otvoren, i porano sum najavuval deka nekoi sliki koi ne deka nemaat veze so samata slika, tuku ne ni lici na slika ( ne sakam so ova nikogo da navredam ) i nezasluzeno se pojavuva na top fotki ili pak najkomentirani itn.. so toa korisnicite na nekoj nacin se diskriminirani ili pak spored moeto da kazam OSIROMASENI , posto sekogas koga na istite luge im davas, davas , i davas (bodovi)  oni stanuvaat bogati, t.e im se kacuva rejtingot MISLEJKI DEKA SVE ZNAE a ne pominalo nitu 2 meseci sto go koristi idividi,ostaj sto MISLEJKI DEKA SVE ZNAE ( NISTO NE ZNAE ) duri i ti dava um deka on e podobar od tebe, i se poveke i poveke misli deka SPORED NEGOVATA IDEJA negovite sliki se najbaranite na sajtot, dodusa ima nekoi fotografi koi nivnite sliki ne deka se ubavi tuku stvarno se preubavi i mi e drago koga gi gledam na prva strana ,nekoi drugi pak ke vidat nekoja tipka i u nekoj nacin ke ja smenke ( ako i dade 5 boda ) demek..
Boduvanjeto sto ne e FER ne e fer, nitu pak ke bide fer ,jas ne sum nitu za boduvanje nitu pak protiv, sepak mislam deka slikite sekogas treba da se pratat anonimni ( no sepak ke ima natigo dajmigo na msn ova ona moja tvoja itn ) i ubavo kaza nekoj na sekoi 3 dena da se prati po 1na, taka poveke ke ima covek vreme da gi sledi site fotki i da gi komentira ili pak boduva, no sepak nema da bide fer boduvanjeto ,ednostavno naj fer ke bide koga ke nema boduvanje , no i bez toa ne cini zatoa sum vozdrzan za temava BODUVANJE  .

Uste edna zabeleska sepak sajtov poveke e MAKEDONSKI od kolku na site sto ziveat vo makedonija , ponekogas se custvuvam diskriminiran , mozebi ne direktno ,no sepak postoi taa indirektnata varijanta.

Mnogu luge sto gi znam gi postuvam ,nemam protiv nikogo nisto , ednostavno ja sakam fotografijata kako i site vas ,pa zosto da ne go spodelime toa zaedno ,vo MS sum sretnal dosta luge sto stvarno sakaat da ti pomognat ,da te naucat nesto novo , mnogu sum blagodaren za tie licnosti, no sepak ima i takvi sto samo saka da zeme nesto od tebe
(egoisti) ,no toa sto go znae go krie mislejki deka ti ke stanes podobar od nego/nea , ednostavno sakaat oni sekogas da bidat najdobri , vo edna Izlozba nikoj nema da ja gleda najboduvanata veruvajte site ke ja gledaat taa najubavata fotografija , zatoa treba da gi cenime i nie nasite dobri fotografi , dobri fotografii , da bideme sekoj "poseben na svoj nacin " ,da sozdademe nesto unikatno ,kreativno ...da ne preteruvam  mozebi nesto sto kazav tuka ne se sovpaga so temava ,no sepak e moja zabeleska.

Ako nesto sum zgresil nekoj neka me ispravi ,site  gresime ,i treba da ucime ne samo od nasite greski tuku i od tugite greski.

Pozdrav do site.






Mitat,
ti najde da zboruvas za nati go daj mi go i deka ludjeto bile kukavici????

Pa uste ja pamtam tvojata reakcija na eden od prvite komentari sto ti gi dadov?
Sto se ne mi iznaredi, da sum ti se javel koga ce napravam takva fotografija, ili obrabotka i sl!!!

Posle pak izleze deka bilo bitno koj sum, i taka si mi pisal bidejci ne si znael deka sme se zapoznale 2-3 dena prethodno vo MS, ili what ever!

Kako li e toa pak bitno ti se molam?
Kakva vrska ima toa dali sme se poznavale i koj sum, so moeto pravo da komentiram javno objavena fotografija?

BTW, gledam sto pravis so fotografijata, i mi se dopadjaat se povece tvoite fotografii ... da si ziv i zdrav i dobro svetlo da te prati ...ama komentar uste ednas ...JOK!

Elem, sto mi bese muabetot...
resi se sto bi sakal od ludjeto ... kukavicki komentari koi ce ti odat niz dlaka, ili da gi brkas od sopstvenoto portfolio posle prviot komentar sto ne ti se dopadja.

Mire


Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 00:49
Na flickr ima opcija da si gi brishesh komentarite na tvojata fotografija. Koj ne mi se svigja ednostavno "delete" na komentarot i reshena rabota. Pravo na sekoj e da komentira, ama moe e pravoto na prostorot pod mojata fotografija. Ako ne mi se svigja mozam da si izbrisam голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

P.S. Do sega ne sum dosol vo situacija da izbrisam, ama ubavo e koga ja ima taa opcija.

P.P.S. Ne mi e namerata da kazuvam deka toa treba da go ima na idividi.
Idividi si ima svoj sopstvenik. I toa privaten. I toa Goolem. E sega, golemite kompanii se inertni za vakvi mali sitnici za niv. Ne im nosi pari servisot so foto.idividi, taka sto ne veruvam deka nesto posebno bi se smenilo.

Resenieto e: Ako nekoj misli deka moze podobro da napravi, neka napravi podobar sajt za fotografija od idividi. Ako ne togas ZEMI ILI OSTAVI.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 02:59
Eh stanuva se pointeresno среќа Na najgolemite egoisti im e najzesko od ognot намигнување

Vo vrska so situacijava mozam da kazam samo eden citat :
"Bidi promenata koja sakas da ja vidis vo svetot" намигнување - vo sprotivno, sekoj muabet pagja vo voda.


Изменето од Sanja84 - 16.Февруари.2008 во 03:03
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 03:36
Epten se vzesti,site znaeme kako odi rabotava na sajtov i nikoj nemozi da ja smeni sekogas ke ima upikuvaci,ligusi,diletanti i sto se ne,zatoa smiretegi strastite i uzivajte vo UBAVITE fotografii,a tie sto mislite deka ne se ubavi preskoknete giголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање









http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 15:22
Originally posted by Sanja84 Sanja84 напиша:

Eh stanuva se pointeresno среќа Na najgolemite egoisti im e najzesko od ognot намигнување

Vo vrska so situacijava mozam da kazam samo eden citat :
"Bidi promenata koja sakas da ja vidis vo svetot" намигнување - vo sprotivno, sekoj muabet pagja vo voda.



??????????????????????
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:19
Originally posted by Mire Mire напиша:




Mitat,
ti najde da zboruvas za nati go daj mi go i deka ludjeto bile kukavici????

Pa uste ja pamtam tvojata reakcija na eden od prvite komentari sto ti gi dadov?
Sto se ne mi iznaredi, da sum ti se javel koga ce napravam takva fotografija, ili obrabotka i sl!!!

Posle pak izleze deka bilo bitno koj sum, i taka si mi pisal bidejci ne si znael deka sme se zapoznale 2-3 dena prethodno vo MS, ili what ever!

Kako li e toa pak bitno ti se molam?
Kakva vrska ima toa dali sme se poznavale i koj sum, so moeto pravo da komentiram javno objavena fotografija?

BTW, gledam sto pravis so fotografijata, i mi se dopadjaat se povece tvoite fotografii ... da si ziv i zdrav i dobro svetlo da te prati ...ama komentar uste ednas ...JOK!

Elem, sto mi bese muabetot...
resi se sto bi sakal od ludjeto ... kukavicki komentari koi ce ti odat niz dlaka, ili da gi brkas od sopstvenoto portfolio posle prviot komentar sto ne ti se dopadja.

Mire





Setoa toa sto go napisav ne bese za tebe, nitu pak nekade te spomnav tebe ,kako i da e lugeto ucat od svoite greski ,i ja nauciv nesto vo vrska so komunikacijata , pa nauci i ti nesto poveke ,stilot na koj ti komentiras e premnogu nefleksibilen ,poveke deluva na kritika od kolku na komentar, prifakam komentari ,prifakam i kritiki , no ponekogas komentarite se komentari a kritikite kritiki da ne im gi mesame mestata.
(sepak jas odamna ja nauciv taa lekcija )

Toa sto se desi se desi, ti kazav i porano izvini , no eve pak izvini ,ova go kazav i togas i sega od respekt kon postari ,takva edukacija imam no sepak za sve ima limiti i granici koi ponekogas gi preceokruvame, jas ne znam ni dali zgresiv nitu pak dali ti zgresi , jas se izviniv a ti ?
( sepak ne sum jas edinstveniot sto sme dosle do takva situacija i samiot znaes ako bev samo jas ,ke si recese TI SI KRIV ,no ti go povtoruvas istoto kon poveketo ,a ne samo kon mene )

Mene i predhono i sega mi se dopagaat tvoite fotografii nemam nisto protiv toa nitu pak nekogas sum imal ,ne mozam da boduvam na tvoite fotografii zaradi tvojot karakter, tuku boduvam zaradi tvoite fotografii .. a ne sum prokomentiral niedna tvoja fotografija od togas .

ne e bitno toa pomina ..

Uste ednas zborot mi bese za boduvanjeto i za poveketo sto ne go spodeluvaat toa sto go znaat ,a sakaat da im kazes sve sto znaes.

Rabotava doaga do toa deka NA PRODAVACOT NA JABOLKI SAKAS DA MU PRODADES JABOLKI , dzemo bilbil epten k*rnaz :) ,epa ako ste k*rnazi normalno deka i nekoj ke bide sprema vas.

Boduvanjeto e kukavicki ,sekogas ke bide bez razlika ,nekoi luge se kukavici vnatre vo sebe i nema potreba i od nadvor da gi gledame kako kukaat za 5 boda , i radi tie kukavici poveketo od sajtov ke gi snema nekoj den i mene ,da naucmie da bideme isti za site vreme e za promeni ,eve ja pocnav od sebe ,mozete i vie , da ne ucime samo od nasite greski tuku i od tugite ima edna pogovorka vika  ,, poveke granki edna po edna mozes da gi skrsis ama vo kup ne im mozes nisto  ,,

aj da ne preteram se izvinuvam uste ednas ako na nekoj mu zgresiv

pozdrav

Изменето од coolio - 17.Февруари.2008 во 21:52
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 22:12
hmmm interesna diskusija ....

a sho bidva ako sajtot bese, za sekoj komentar so ke go dajs, za da stani javen, da mora i ti da mu komentiras na toj so ti komentiral? jas mislam taka ke se rasturime vo komentari davanje,.

голема%20насмевка
големо%20гушкање
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
igor.pandurski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igor.pandurski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 22:24

Имам една идеја.... за секоја 5-ка шо ќе се добие тој шо ја добил д а плати 50 денари... некои личности мислам дека би ги банкротирал..голема%20насмевка

....само да се угоде ! голема%20насмевка
In heaven, an angel is nobody in particular.
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 22:35
ili da ispie edno kilo voda
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 22:42
Mene ic ne mi e bitno, dali 5ka ili kec... vazen mi e komentarot... ako davas 5 kazi sto tocno vredi tolku na slika za taa ocenka... a ne samo super, ubavo, odlicno, fenomenalno... pa sto e super, objektot, boite, svetloto, prerabotkata? no obratno isto go ocekuvam toa, ako stavas kec, kazimi zosto taa fotogtafija vredi kolku malce... matna e ? svetloto ne e dobro? prerabotkata, ili pak sum ja utnala rabotata i slikano e od gresen agol... od takvi raboti mozam da naucam, a ne od , odlicno,fenomenalno itn. ... no zatoa jas i podolgo vreme ne staviv pojse slika... 2-3 pati se prasuvav zosto nema komentar? stavi kec, ama daj komentar, jas ni stavam slika da dobiet koj znae kolku bodoovi, stavam slika za da imam i drugi mislenja, za da naucam, za da mozam narednata prilika da go iskoristam toa sto go kazale .... no ne vredi da se nerviram... gledam sliki koi se matni, svetloto na gresno mesto, nikakov agol... i pak ima 5ki... aj misla na ovaa tema nema kraj...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.