IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Discovery Channel
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Discovery Channel

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Прашање: Омилено шоу на овој канал ви е...
Одговор Гласови Статистика
46 [27,38%]
52 [30,95%]
5 [2,98%]
19 [11,31%]
30 [17,86%]
2 [1,19%]
8 [4,76%]
6 [3,57%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:20
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Зш така не гледате History?Јас исто се интересирам за авиони и гледам на History има многу добри документарци за авионите од Втора Светска Војна!

гледам и History ама некако Дискавери повеке ме влече голема%20насмевка има онака се и сешто (ама ме интересира и историја нормално) голема%20насмевка
имаше една добра емисија Dogfights
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:19
Не сакаш општо војни или не ја сакаш Втора Светска Војна?
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:18
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Зш така не гледате History?Јас исто се интересирам за авиони и гледам на History има многу добри документарци за авионите од Втора Светска Војна!

гледам и History ама некако Дискавери повеке ме влече голема%20насмевка има онака се и сешто (ама ме интересира и историја нормално) голема%20насмевка
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:17
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Замисли-има повеќе од 80 воздушни победи и преживеал скоро 4 години од војната а загинал на крајот,и тоа од залутан к*ршум!


haha abe sudbina sho ke praish

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:15
Замисли-има повеќе од 80 воздушни победи и преживеал скоро 4 години од војната а загинал на крајот,и тоа од залутан к*ршум!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:15
ja gledam history, ama ne za vtora svetska, za se gledam emisii, samo ne za vtora svetska, oti ic ja nejkam...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:13
Зш така не гледате History?Јас исто се интересирам за авиони и гледам на History има многу добри документарци за авионите од Втора Светска Војна!
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:13
каков баксуз треба да си да те погодат на несакајки 
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:07
Епа за таа емисија велам-за митралезците од земјата кои ненамерно го погодиле Црвениот Барон.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 21:58
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Еј Изи гледам сакаш авиони-си ја гледал емисијата за тоа како загинал Црвениот Барон на History?
ја ја имам гледано и интересно е како еден одличен пилот е убиен од земја од случаен к*ршум
а иначе да не забегувам, дискавери гледам и најмногу ги имам гледано Mythbuters
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 21:46
History не го пратам толку колку Дискавери (мислам,имам гледано неколку емисии за Студената војна и за Втора Светска) и колку што знам го немам гледано тоа...

што имаше во емисијата?
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 21:42
Еј Изи гледам сакаш авиони-си ја гледал емисијата за тоа како загинал Црвениот Барон на History?
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 20:21
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

ја имам гледано...голема%20насмевка

малце досадно станува бидејки нема нови епизоди а стариве ги имам гледано по неколку пати...
ne samo na Brainiak, site emisii se reprizaraat vo nedogled, taka da koga-togash, ke ni bidat gledani site!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:07
ја имам гледано...голема%20насмевка

малце досадно станува бидејки нема нови епизоди а стариве ги имам гледано по неколку пати...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,232 секунди.