IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Discovery Channel
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Discovery Channel

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Прашање: Омилено шоу на овој канал ви е...
Одговор Гласови Статистика
46 [27,38%]
52 [30,95%]
5 [2,98%]
19 [11,31%]
30 [17,86%]
2 [1,19%]
8 [4,76%]
6 [3,57%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 02:40
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Brainiac - najinteresno mi e

голема%20насмевка ми ту
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 04:07
travel & living
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 04:37
Mythbusters gledam najchesto

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 10:00
Утрово гледав на Braniac како да направиш да експлодира микробранова печка со балон и лажица. Веднаш го пробав опитот и моментално ви пишувам само со една рака.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 13:01
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

Да се надеваме не...

Дали си приметил дека на дискавери американците си тераат невидена пропаганда?

како пример ке ти ги посочам оние емисии од типот на Top 10 Fighter Planes...накдобриот фајтер РЕДОВНО е американски (не само за фајтери,туку и оружја,автомобили...)

само тоа ме нервира,ништо друго
    a be,momnche,......amerikancite ne gi biva za nishto!,....tie se samo falbagjii,....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 13:45
brainiac najcesto,megjutoa poise gleam history
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 16:41
Originally posted by Izzie Izzie напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Brainiac - najinteresno mi e
голема%20насмевка ми ту


Гледаше кога тераа неколкумина да јадат различни јадења , па да се испотат и викаа луѓе од улица да ги мирисаат? Интересно е за гледање ама не би мирисала никого под мишка...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 17:43
да да...јадеа кари,мислам брокула и уште нешто...само не ми текнува што...голема%20насмевка

а оние бе чудни ствари...на пример,што се не можеш да направиш додека те дрма струја голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка или...дали пола саат гледање во женски гради е еднакво на пола саат вежбање...намигнување

Professor Мајанг Ли...хуууу...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 18:54
Ај бидете љубезни и кажете ми точно во кој ден и термин се емитува Brainiac, оти не го фаќам баш редовно...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:00
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Ај бидете љубезни и кажете ми точно во кој ден и термин се емитува Brainiac, оти не го фаќам баш редовно...

и јас исто голема%20насмевка уствари добра идеја,баш ке проверам кога точно го има
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:03
Последната епизода што ја гледав беше сабајлево накај 8-9. Мереа дали во вода подобро пливаат природни или силиконски цицки
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:07
ја имам гледано...голема%20насмевка

малце досадно станува бидејки нема нови епизоди а стариве ги имам гледано по неколку пати...
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 20:21
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

ја имам гледано...голема%20насмевка

малце досадно станува бидејки нема нови епизоди а стариве ги имам гледано по неколку пати...
ne samo na Brainiak, site emisii se reprizaraat vo nedogled, taka da koga-togash, ke ni bidat gledani site!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 21:42
Еј Изи гледам сакаш авиони-си ја гледал емисијата за тоа како загинал Црвениот Барон на History?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,186 секунди.