IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ПРАВОСЛАВНА УБАВИНА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРАВОСЛАВНА УБАВИНА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 181>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:06
Евангелос, те молам објасни ја работава, кој се, што се свештенициве, чии се черепиве, каде е ова?тагазбунетост(па после модераторот нека ги избрише оф топиците)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:13
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

 
 
Марија, ова е слика од православниот манастир "Ватопеди", лоциран на планината Атос во Грција.
Навистина не знам што прават монасиве со черепиве. И мене ме зачуди, од каде толку черепи, со која цел ги собирале, што прават во моментов, им се молат ли на нив или?
Можеби некој од православниве е поупатен од мене па ќе ти одговори.
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:17
Ќе да се некои маченици ли, во секој случај пострадани, гробница ли откриена, нешто жално како и да е
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:20
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:



EvAngelos, ako ne ti e teshko, objasni sto pretstavuva ovaa fotrografija. Poglavarot go znam, no koj e drugiot chovek i kakov dogovor se drzhi vo racete?

Navistina ne sum vo tek so ovie raboti, a stom si ja objavil slikava mora da ima nekoe znachenje.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:35
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:40
Од каде е оваа слика?
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:41
Od eden covek , mi ja dade .
 
 
 
znaes li kade  e slikana ?


Изменето од zenmaster - 02.Февруари.2008 во 01:42
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:43
Од  Ален златарот да не е?
 
Он е на Света гора и е Монах таму.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:45
Aj ne zabeguvaj . Alen zlatarot.......
Vo Veles e slikana , Sv. Bogorodica .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:46
Таа ли е? Влашката а?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 01:47
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:



EvAngelos, ako ne ti e teshko, objasni sto pretstavuva ovaa fotrografija. Poglavarot go znam, no koj e drugiot chovek i kakov dogovor se drzhi vo racete?

Navistina ne sum vo tek so ovie raboti, a stom si ja objavil slikava mora da ima nekoe znachenje.


Евангелос нека ти објасни, он чинам е најупатен на овие теми, а јас ќе си дадам свое толкување.
Стефан вели “Чеда....го гледате договоров? Купувајте црковни свеќи а не тукутаму од еретици по тезги, чунки Бог нема да ви ги прими тие...
А Трифо мисли “Море да ја лапнам и свеќолиницата на МПЦ не е лош бизнис“
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 09:45
Originally posted by mali simo mali simo напиша:

http://www.romanoffs4.narod.ru/nikolay/000.jpg



Царь Николай II
ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 09:46
Originally posted by mali simo mali simo напиша:

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 09:47
Originally posted by mali simo mali simo напиша:

Originally posted by mali simo mali simo напиша:



ДОСТОЈНО Е НАВИСТИНА
БЛАЖЕНА ДА ТЕ НАРЕКУВАМЕ ТЕБЕ,БОГОРОДИЦЕ
СЕКОГАШ БЛАЖЕНА И СЕБЕСПРЕКОРНА
И МАЈКА НА НАШИОТ БОГ
ПОЧЕСНА ОД ХЕРУВИМИТЕ И

НЕСПОРЕДЛИВО ПОСЛАВНА ОД СЕРАФИМИТЕ.
ТЕБЕ ШТО Б0ГА ЛОГОСОТ НЕТЛЕНО СИ ГО РОДИЛА,
НАВИСТИНА БОГОРОДИЦЕ, НИЕ ТЕ ВЕЛИЧАМЕ
ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 181>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.