IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Nedozvoleno prevzemanje na fotografii
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Nedozvoleno prevzemanje na fotografii

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
Автор
Порака
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 13:39
kade toa na google earth?
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 14:20

Па има можност на картата да се закачат фотографии од одредени места. На плоштадот е савена една моја фотографија под друго име. лутинапревземена од идивиди.

Кон врв
choonga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај choonga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 15:45
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Па има можност на картата да се закачат фотографии од одредени места. На плоштадот е савена една моја фотографија под друго име. лутинапревземена од идивиди.



Александар, не си единствен изненадување

Види во тема ОВА Е ЗА СРАМОТА, кај се најде моја фотка на google earth.

http:////forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10432



Изменето од choonga - 24.Јануари.2008 во 15:47
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 19:39
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Да ја освежам малку темава.

Денеска по некоја случајност (или можеби и не е случајност) на google earth, си видов една моја фотографија "Елка и зраци" потпишана од некој си Александар Мишевски.
Дефинитивно нема никаква заштита а ни совест овде кај нас.


S'ubo i imeto si go ostavil covekot. So ne go pobaras da mu "isporacas pozdravi i cestitki" голема%20насмевка
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 09:34
Мире, како да му испорачам честитки кога од генералии има само име и презиме. Како да го пронајдамзбунетост
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 10:14
White pages ... prijateli vo policija ... kontakt so web master
... ili ednostavno gledaj si ja slikata i uzivaj
Your choice ;)
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
safra Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај safra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 13:42
Мислам дека јас тука не би требало да дадам коментар но ќе дадам.
Прилично сум нов + аматер, ама си најдов одличен метод како да си ги заштитам фотките. Едноставно смалувам резолуција до некое пристојно ниво, ставам воден жиг (ако може така да се каже), се извинувам до сите што не ставам оригинален формат....и завршена ствар. На здравје
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 13:58
... ili sea ti iskoristi mu ja nelegalno голема%20насмевка
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
safra Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај safra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 12:44
Е сеа, хмм, па луѓе, знаеш карактери...очи ненаситни...Всушност јас никогаш не би се фалел со туѓо дело. Можам само да воздивнам, и да кажам...упм ова е навистина добро.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 12:47

еееееее ама не се сите таквитага

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 14:25
http://www.nato.int/multi/wallpaper/graphics/2007/06-1024.jpg

ај да видиме дали е ова украдено или не, некако сомнително ми е.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Проксандар Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Проксандар Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 17:21
Вака сега, овде најверојатно не станува збор за кражба, оти ова е плакат (претпоставувам), а со фото од интернет?!?!?!?! Дали станува за плагијат. Којзнае! Канео е фотографиран од милион фотографи и милион позиции агли, временски услови, со облаци, без облаци и сл, така што не ни чудно да се појави поклопување. Не знам кој е авторот на оваа фотографија, но претпоставувам кога се работи за овие меѓународни организации инсистираат на заштитени авторски права бидејќи свесни се дека секоја тужба за прекршување на авторските права значи и големи суми пари за отштета и веројатно губење работно место за човекот што работи во пропаганда. Ваква работа не би украле.
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 18:18
ne bi rekol deka e kradena,jas imam skoro stotina identicni fotografiiнамигнување















http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 18:43
znaci , se na se , nema zastita na fotografiite

ako nekoj resil da ja simne i da ja iskoristi , tyi ednostavno ne mu mozes nissto , a btw kako voopsto ke dokazam deka e moja da receme ??? ke ja preraboti male i op ...... nego va e loso
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.