IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надминат болката и тагата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надминат болката и тагата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 55>
Автор
Порака
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 19:59

JAS MISLAM DEKA VISTINSKI GOLEMITE LUGJE NOSAT VO SEBE DLABOKA TAGA

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 21:59
So prs u gz
Кон врв
princeza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај princeza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 16:59
Vremeto leci se . . .
Кон врв
laki_sasko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_sasko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 18:45
Na ovaa tema ima mnogu, mnogu da se zboruva, diskutira, polemizira.
Sekoj na rabotite gleda na nachin kako sto mu odgovara, za zal ne kako sto treba.
Ova surovo opstestvo (borbaza opstanok), sekoj gleda da gi realizira svoite interesi bez ogled dali nekoj moze da bide povreden, navreden ponizen.
pozdrav SASHKO
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 10:56
Samokontrola toa e lekot
Tesko e ponekogas ama
i toa e del od zivotov.
Ednostavno moras.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 15:45
So sreka
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 21:11
Со висечки мост од добра скара, шопска салата и шише рујно вино.
Ако се работи за љубоболка.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 22:11
Имате проблеми? Не спиете навечер? Ви излегла нова бубуљица?

Ние имаме решение за вас! За само 99 999 денари, новиот анти-бубуљ е само ваш! Погледнете како тој ги измени животите на овие луѓе...( изјави, изјави)

Свртете на 0500 1 0000, и ќе го добиете најдобриот, најфантастичниот анти-бубуљ, за само 99 999 денари! Од утре, станете нова личност!


П.С. Ако малцебарем се насмеавте, добро енамигнување- за против-тага.




Изменето од Kali - 24.Јануари.2008 во 22:43
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 09:07
Besplatna obuka za site depresivni : "Kako da postanam seljak" ! Preku ovaa obuka vo koja predavaci ke vi bidat iskusni kadri od oblastite na politikata, show bussiness, obrazovanie, kultura, navivacki fanovi itn. koi ke vi pomognat da ja namalite inteligencijata, moralnite vrednosti i cuvtvitelnosta kon site okolu vas, koi se istovremeno i pricina za pojava na depresivnosta kaj nas i okolu nas !
Bidete i vie del od Cosmoseljak generacijata koja sto mozebi nekoj den ke se vivne duri i vo vselenskite prostori i dostojno ke ja prestavi planetata zemja pred nekoj si tamu eventualni ziteli !
Kazete zbogum na bolkata i tagata i dojdete zedno da se raduvame na zivotot ispolnet so prostakluci od sekoj vid !
Naseto interno zname na koe mu predstoi internacionalizacija e vo zelena boja, nasmeano lice i prst vo nos !
Кон врв
jas ili nie Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jas ili nie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:55
SEKOGAS OSTANUVAM VO SOK I NE ZNAM NAJCESTO KAKO SE ODNESUVAM OD UDARITE NA TAGA ILI NA BOLKA, ZNAM SAMO DEKA NE PLACAM KOGA TREBALO, NE MI DOAGALO NA UM DA RAZGOVARAM ZA TOA, NITU PAK SUM OD POMOS KOGA E NEKOJ TAZEN.

GROZNO NO KOGA E NEKOJ MRTOV JAS ZNAM USTE PRED NEKOJ DA MI KAZE, TOGAS SAMO DOZNAVAM KOJ E DUHOT KOJ SEDI VO TISINA SO MENE DENES
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:28
vrmeto leci,no ne sve.Jas mojata bolka ja nosam so mene.Ziveam so nea veke tri godini.Svativ deka e mnogu lesno da se predadam,a mnogu potesko da se zivee so nea i da se kontrolira.Odnekade mi doaga sila da izdrzam,da se nasmeam,da ziveam,a boli ,boli celo vreme.Kolku ne boli pa i ne mora da se vidi.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 12:17
Болката има сила која не поправа, не прави поплеменити и не подучува за длабокаат смисла и вредноста на животот.
(Cantu)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 16:32
jas porano koga bev tazna obavezno jadev i bev uste potazna тага
Life is beautiful
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 19:06
Potpolno se sl*gam so tebe.Mislev deka bolkata me obzema pa nemam sila da bidam "losa",no ne e taka.Edanostavno svativ deka se e minlivo i na se treba da se gleda so ljubov.Taka e polesno.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.