IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Совршенство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Совршенство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 32>
Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 23:40
Da ne se pravime budisti, zosto toa ne sme.

Site imame celi, i normalno e tie da ne vodat kon sovrsenstvoto.
I na toj pat sekogas ke ima prepreki i pagjanja, no zatoa treba da se stanuva i da se prodolzi.

Zivotot nema dinamika bez stremez kon sovrsenstvoto. A ako sovrsenstvoto se ima kako cel ne znaci deka ke patime. Zosto ubavinata e vo patuvanjeto, a ne samo vo celta.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 00:05
sovrsenstvo  e  vozmozno  i  se  pojavuva  togas  koga  mislime  deka  sne  sovrseni  a  dali  vo  realnost  sne  toa  sekogas  ne  e  vazno
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
kicaan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kicaan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 18:49
мафтање
Originally posted by IQ IQ напиша:

site sme sovrseni takvi kakvi sto sme si takvi sme si najarni treba da se sakame onakvi kakvi sto sme i da se stremime kon podobro...
P
Potpolno se slozuvam .Sekoj e sovrsen na svoj nacin.Sekoj ima drugi merila za sovrsenstvoto. Sovrsenstvo neli e samiot covek toa ?големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 19:51
Jas sum sovrshenaтрепкањетрепкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 19:56
prvo  stavisi  zabнамигнување
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 19:57
Originally posted by mamma mamma напиша:

Jas sum sovrshenaтрепкањетрепкање
 
mamma sekoja ti cest sto go mislis toa za sebesi,ama ako pocnes da prasuvas nekoi tvoi prijateli za toa dali si sovrsena ili ne sepak ke ti nabrojat nekoi nesovrseni raboti........
 
go pocituvam tvoeto mislenje,nekogas i jas toa go mislam za sebesi,no sepak toa e vistinata-deka nema sovrsen covek
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 19:57
Dosta be..pa ti....ti ke mi kazuvash...плазење
nemash poim za sovrshenstvo...голема%20насмевка

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 19:58
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 19:59
Originally posted by mamma mamma напиша:

Dosta be..pa ti....ti ke mi kazuvash...плазење
nemash poim za sovrshenstvo...голема%20насмевка
 
 
NA MENE MI SE OBRAKASE?збунетост
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 20:01
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Jas sum sovrshenaтрепкањетрепкање
 
mamma sekoja ti cest sto go mislis toa za sebesi,ama ako pocnes da prasuvas nekoi tvoi prijateli za toa dali si sovrsena ili ne sepak ke ti nabrojat nekoi nesovrseni raboti........
 
go pocituvam tvoeto mislenje,nekogas i jas toa go mislam za sebesi,no sepak toa e vistinata-deka nema sovrsen covek


Bash me briga shto ke kazat drugite ...jas sum sovrshena i bez nivnoto
mislenje za mene....плазење


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 20:02
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Dosta be..pa ti....ti ke mi kazuvash...плазење
nemash poim za sovrshenstvo...голема%20насмевка
 
 
NA MENE MI SE OBRAKASE?збунетост


Ne,....na RCF,.....ti se zbuni neshto?????

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 20:04
Originally posted by mamma mamma напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Dosta be..pa ti....ti ke mi kazuvash...плазење
nemash poim za sovrshenstvo...голема%20насмевка
 
 
NA MENE MI SE OBRAKASE?збунетост


Ne,....na RCF,.....ti se zbuni neshto?????
 
 
malku,ama ok e
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 20:06
Originally posted by mamma mamma напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Jas sum sovrshenaтрепкањетрепкање
 
mamma sekoja ti cest sto go mislis toa za sebesi,ama ako pocnes da prasuvas nekoi tvoi prijateli za toa dali si sovrsena ili ne sepak ke ti nabrojat nekoi nesovrseni raboti........
 
go pocituvam tvoeto mislenje,nekogas i jas toa go mislam za sebesi,no sepak toa e vistinata-deka nema sovrsen covek


Bash me briga shto ke kazat drugite ...jas sum sovrshena i bez nivnoto
mislenje za mene....плазење

 
 
 
super,zasto sepak najvazno e ona sto nie si go mislime za samite sebe
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:38
Што е совршенство ?

Постои ли ?

Барате ли совршенство во  вашиот  живот ?


уххх  ух
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.