IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колку имате доверба во вашиот партнер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку имате доверба во вашиот партнер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 14:25
toa poverenjeto e strasna rabota i ako ednas covek go izgubi tesko deka nekogas moze da go povrati ili da ja povrati doverbata????
 
a covek nemoze da si veruva nitu sam na sebe 100%  a kamoli na partnerot???? toa e iluzija  sto vo stvarniot zivot ne e taka????
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 10:41
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

ama izgleda ne se razbravme !!! vo koj pogled dali si veruvam sam na sebe? dali sum licnost od doverba ili dali veruvam vo sebe dali mozam da izvrsam nekoja rabota ili kolku mozam da zavrsam nekoja rabtoa?? ne razbiram!!
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

[QUOTE=KUKOC7][QUOTE=zeznata]a dali sam na sebe si veruvas 100%???!!
jas sam na sebe ne !!100% ama i ne ocekvuam partnerkata da mi veruva 100% da ima doverbaonolku kolku sto e potrebno1!!!
 
 
 
toa sakav da go procitamсреќа
 
p.s.zamisli dokolku nekoj ne veruva vo sebe.........zar mozes na takva licnost da i veruvas?!голема%20насмевка
 
se razbravme.............намигнување
 
a dokulku prasanjeto go izvrtime i bi bile pod-prasanjata:
dali da i/mu veruvam?! ili da i/mu veruvam za nekoja rabota dali i kolku moze da ja zavrsi?!голема%20насмевка
 
temava bi otisla vo filozifijaнамигнување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
edel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај edel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 14:31
da vi gi skratam makite: sekako deka treba da imas doverba vo sebe,pa kakvo e toa prasanje?
a vo vrska so partnerot-stvarno neznam sto bi baral nekoj so nekogo vo kogo nema doverba,osven licna MATERIJALNA korist i gubenje vreme kako sto e i razmisluvanjeto na ovaa tema.
prasaj slobodno!
Кон врв
flash-mk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај flash-mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 15:07
e sega i ti so baral ostaj toa se licni raboti so se sekiras

jas imam doverba vo parterot 3 % i 4 polovini голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 22:34
mnogu.
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 22:37
Sumnjiva mi je.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 23:52

mnogu,ama ne mu pokazuvam deka e takaсреќаneka bidi malku na strek

Кон врв
Freya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Freya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 00:12
Dovolno
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 02:22
mu veruvam...skoro 95%
doverbata e edna od najvaznite raboti vo edna vrska...
ne mozes da bides so nekogo ako ne mu veruvas...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 02:58
Dovolno.. Sepak ni na samata sebe ne si veruvam 100%, kamoli na nekoj drug голема%20насмевка
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 09:32
Doverba se steknuva poleka i treba vreme, a se rusi za sekunda ...epa sega neka mu ja misli голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнување
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 11:06
Dobro e da se ima doverba, inaku zoshto bi bile so taa lichnost, samo ne treba slepo da mu se veruva na nikoj!
Malku oprez ne kje e na odmet.намигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 15:42
jas nemam dovolno doverba zosto ne ja zasluzilизненадување
Life is beautiful
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 10:33
sega za seka nemam somnezi
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.