IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 33>
Автор
Порака
Freya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Freya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 21:00
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

I jas imam mnogu dobar drugar i go smetam kako pogolem brat, ama sekoja prestapna godina mi nudi brak голема%20насмевка.. Znaci pagja teorijata za drugarstvo, bar ednata strana ke ima nerazreseni cuvstva.
 
Абе готово, ради тебе, твојот другар и вашиот специфичен случај, цела теорија пропадна. Јас ќе наведам пример каде моја добра другарка што ја сметам за помала сестра не ми понудила ни еднаш брак..и шо сеа? Теоријата ќе ја "качам"? Некој друг ќе наведе обратен пример, некој трет сосема друг пример, и што ќе прави теоријата? Ќе иде горе доле горе доле?
Да расчистиме, за оваа тема доволно е да се најде барем еден случај на машко и женско кои си се другари и меѓу кои не се јавува еротска љубов, а такви беа наведени повеќе. Заклучок: Другарство меѓу машко и женско постои.
А тие девојќи што постираат тука демек ни едно машко не им одолеало на нивната убавина, сексибилност или незнам што за да им остане другар, сметам дека патат од комплекс на висока вредност или пак сакаат да ни кажат "Ние сме неодооолииивиии. Секое машко што ќе се доближи на радиус од 1км од нассс, станува наш додворувачччч" Жими тетовското јаболко голема%20насмевка
 
(Мишел, постов не се однесуваше на тебе. Пшував општо намигнување)


аплауз аплауз не%20вреден не%20вреден
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 21:20
Aman ostaj te go mojot post na miraнамигнување, dosta citiranje голема%20насмевка, bese zezancija..
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 00:00
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

I jas imam mnogu dobar drugar i go smetam kako pogolem brat, ama sekoja prestapna godina mi nudi brak голема%20насмевка.. Znaci pagja teorijata za drugarstvo, bar ednata strana ke ima nerazreseni cuvstva.




Veruvaj deka ne ti e drugar......................
Od pravite drugari izgleda si se oddalechila ili begash od niv.
I sega eden drugar i edna drugarka ti se doblizuvaat za da te uspokojta i usrekjat, no .......................... Odluchi sama.
Tocho e 00:00
lesen son.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 01:04
па да има.... како јас имам другари... не мора да биде љубов... голема%20насмевка а и кога ќе прејде во љубов... тогаш е многу искрена љубов... бидејќи тие,... поранешните другари преминале во нова фаза на своето пријателство... наречена ЉУБОВ !!љубовтрепкање
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 03:13
DA POSTOI NE E SEKOGAS LJUBOV POSTOI I DRUGARSKA LJUBOV-A NA NIV ZA NISTO NE IM SE LJUTIME SEKOGAS SI GI POCITUVAME
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 01:55
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Veruvam deka moze da postoi drugarstvo megju masko i zensko, no samo vo slucaj koga i dvajcata zaklucile deka vrska pomegju niv dvajcata e nevozmozna misija.. 



Грешиш, Нате!
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 09:44
Moze da postoi drugarstvo samo dur se mali ili ako se rodnini
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 13:38
citajki ve doagam na pomisla
masko i masko =drurarstvo=ljubov голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 18:29
Другарство меѓу машко и женско,
дефинитивни ДА:
нема таков кој би ја побил оваа вистина.
повелете аплицирајте со докази.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 19:31
...ЕДВАЈ КЕ ФАТАМ ЖЕНСКА...И ДА МИ БИДЕ ДРУГАРКА!!!..МА ДАЈ,НЕ ВАЖИ ТОА КАЈ МЕНЕ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 19:54
A be gluposti, pa normalno deka e mozno.
Sekoja moja devojka sum ja doziveal i kako najdobra drugarka
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:12
Sekoj ima svoe mislenje na temava........ne se karajte
Jas sepak mislam deka ne postoi drugarstvo pomegju masko i zensko
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 22:36
Jas mislam deka postoi... imam nekoj lugje koi mi se samo drugari.....


llelee pa ne e moralno site da si se svigjame
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 23:35
...koa zenata nemoze da go ima mazot, ili go mrzi ili go narekue drugar...

...koa mazot nemoze da ja ima zenata ja posakuva ushte poishe ili ja vika orospija...

...ja mislam dovolno iskreno beshe ova...hihihihihihihih
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.