IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Совршенство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Совршенство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 32>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 01:40
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Mozebi malku izliteno zvuci, no sepak sto mislite dali postoi?

Sovrseno sum nesovrsena!



necini
poarno nesovrseno sovrsena
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 01:43
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Mozebi malku izliteno zvuci, no sepak sto mislite dali postoi?Sovrseno sum nesovrsena!


Mislam deka samata reche oti toa zavisi od percepcijata koja e vrzana so interpretacijata, sto e obremeneta so tradicijata, uchenjeto, religijata, istorijata...

Ova e istoto prashanje sto gi imavme i za apsolutnoto.

Koga vekje go razbirame prethodno kazhanoto, togash za koja i kakva sovrshenost prashuvash ??? Po chija definiranost na sovrshenost ? Po chij terk, po chii normi, po chija zamisla... ???
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 01:46
Sovrsenstvo.. verojatno po nekoi univerzalni normi ako voopsto postojat takvi..
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 01:50
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Sovrsenstvo.. verojatno po nekoi univerzalni normi ako voopsto postojat takvi..


Ako ne znaesh po koi normi ja barash sovrshenosta, togash kako i koga ke znaesh deka si ja dostignala?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 01:53
sovrsenstvo postoi
toa e subjektivno
i sekoj vo svojata glava si definira svoe sovrsenstvo
sovrsenstvo na bushman ama nema nikakvi dopirni tocki so sovrsenstvo na
eden advokat

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 01:53
Po univerzalnite normi - sovrseno dobro znam deka ne postoi sovrsenstvo, sovrsenstvoto go barame vo samite nas, sovrsenstvoto e samo pat nikogas cel..
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 01:53
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Sovrsenstvo.. verojatno po nekoi univerzalni normi ako voopsto postojat takvi..


Ako ne znaesh po koi normi ja barash sovrshenosta, togash kako i koga ke znaesh deka si ja dostignala?


sekoj si znae
kade mu e granicata na sovrsenstvoto osim budala
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 13:44
its got to be peeerfect, imase edna pesna takva...
sekoj si ima svoe sovrsenstvo, za sekogo razlicno...
nesto so e sovrseno za nekogo e sosema bez vrska za nekoj drug...
ubavo e sto sme razlichni...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 13:46
Ако го достигнам сопственото совршенство, кон што после ќе се стремам!!!!!!!!!!!!!!!

Можностите немаат граници и смислата на моето постоење ја гледам во поместувањето на тие граници.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 13:47
Bi sakala da sum sovrsena.
ama koj bi mozel da mi kaze kako e da se bide toa.koga nikoj ne go doprel sovrsenstvoto???????
i od kade da znaeme deka ne se site sovrseni?
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 13:53
site sme sovrseni takvi kakvi sto sme si takvi sme si najarni treba da se sakame onakvi kakvi sto sme i da se stremime kon podobro...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 13:54
Originally posted by IQ IQ напиша:

site sme sovrseni takvi kakvi sto sme si takvi sme si najarni treba da se sakame onakvi kakvi sto sme i da se stremime kon podobro...


само со вакви мисли можеш да бидеш среќен во своја кожа
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 14:01
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

site sme sovrseni takvi kakvi sto sme si takvi sme si najarni treba da se sakame onakvi kakvi sto sme i da se stremime kon podobro...


само со вакви мисли можеш да бидеш среќен во своја кожа


Не фрлај ги мислите спроти ветрот, оти ветрот нема ниедна да оплоди - само ќе ги расее по туги ниви.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 14:06
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

site sme sovrseni takvi kakvi sto sme si takvi sme si najarni treba da se sakame onakvi kakvi sto sme i da se stremime kon podobro...


само со вакви мисли можеш да бидеш среќен во своја кожа


Не фрлај ги мислите спроти ветрот, оти ветрот нема ниедна да оплоди - само ќе ги расее по туги ниви.


Убава реченица, но не и ја разбрав намената (а всушност за мене или за IQ наменета?)
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.