IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надминат болката и тагата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надминат болката и тагата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 55>
Автор
Порака
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 12:08
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Da znam.........
tagata ne ja sakam u sebe.

a bolkata ja nosam vo sebe.......

i ne mozam protiv niv,

dzabe mi e se.abe se.apsolutno se.

koga nikade ne mozam da najdam zaborav.

nema lugje, nema........

Ne si rodena za da bides tazna, ne si rodena za da stradas vo nekoja bolka.
Za toa sto si rodena ti toa ne go gledas pa taka digas race od se pa uste velis apsolutno nisto ne pomaga. Pomaga i te kako. Bidi trpeliva obicno covek treba da svrti eden krug, za da se izdigne prvin treba ubavo da propadne. Odkoga ke se sopnes, ke naucis ubavo da odis.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 12:22
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Da znam.........
tagata ne ja sakam u sebe.

a bolkata ja nosam vo sebe.......

i ne mozam protiv niv,

dzabe mi e se.abe se.apsolutno se.

koga nikade ne mozam da najdam zaborav.

nema lugje, nema........

Ne si rodena za da bides tazna, ne si rodena za da stradas vo nekoja bolka.
Za toa sto si rodena ti toa ne go gledas pa taka digas race od se pa uste velis apsolutno nisto ne pomaga. Pomaga i te kako. Bidi trpeliva obicno covek treba da svrti eden krug, za da se izdigne prvin treba ubavo da propadne. Odkoga ke se sopnes, ke naucis ubavo da odis.
 
becenevem
.аплауз........kolku bezobrazno si vo pravo......среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 12:25
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Da znam.........
tagata ne ja sakam u sebe.
a bolkata ja nosam vo sebe.......
i ne mozam protiv niv,
dzabe mi e se.abe se.apsolutno se.
koga nikade ne mozam da najdam zaborav.
nema lugje, nema........
 
Што нема топсекси? Надеж, место за бегање или на заборавот мислеше?
Не е поентата во тоа да се избега од она што ги предизвикало болката и тагата после неа, бидејќи тоа би било вечно бегање од нешто што се случило во минато свршено време. Ако ја ставиме главата под перница, тоа не значи дека не сме во кревет среќа
Добро е човек да се соочи и помири со она што му предизвикува болка и тага, да го прифати она што е загубено, да воздивне еднаш, но потоа и да земе длабоко воздух и да продолжи понатаму, со вера и надеж во иднината. Јас верувам во подобро утре... ок..можеби не баш утре, ама сигурно задутре среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 13:23
Da,da mozam i jas da napisam edno sto pravila kako da se nadminat tagata i bolkata ama nisto ne pomaga.................
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 13:26
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Da,da mozam i jas da napisam edno sto pravila kako da se nadminat tagata i bolkata ama nisto ne pomaga.................

Kako ocekuvas da ti dojdat gosti koga niti gi kanis niti vrata im otvaras!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 13:29

znam ke kazes deka moeto telo i dusa treba da si go pronajdat svojot duseven mir...ok.

cela taa procedura ne e ednostavna.
tagata e nesto individualno....site imame razlicni karakteri pa spored toa trae kaj nekoi pomalku a kaj nekoi podolgo.......
 
i eve da pobarame malku svetlina........
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 13:45
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

znam ke kazes deka moeto telo i dusa treba da si go pronajdat svojot duseven mir...ok.


cela taa procedura ne e ednostavna.

tagata e nesto individualno....site imame razlicni karakteri pa spored toa trae kaj nekoi pomalku a kaj nekoi podolgo.......

 

i eve da pobarame malku svetlina........



Temninata ne moze so metla da se izbrka tuku so Svetlina.
Ako dojde do tebe Svetlinata togas temninata veke ja nema. A nema pricina zasto da ne dojde, ako veke ednas ja pokani.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 17:41
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

vino cigari i dobar prijatel среќа



NE,
samo so cvrsta volja.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 21:26
Или ке простиш и ке голтнеш кнедла или ке чекаш времето да излечи, меѓу овие две има уште едно...клин со клин се избива....досега сум немала потреба да надминувам болка (фала Богу) кога станува збор за прекинување на врската. сите краеви ги поминав со крената глава и веке утредента како нова, дури ни сама не можев некогаш да се препознаам..нормално се одеше во позитива. кој сака совет како што нека ми повели на лп голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 23:35
Plachi,plachi,plachi...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 00:06
Slap yourself very hard in the face....
then leave...


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 09:05
So manijacenje po grmuski i parkinzi
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 15:34
so edna kutija Jadro napolitanki
i sise crveno vino
i dobar prijatel (ramo za placenje)
na klupa pokraj Vardar
Кон врв
kicaan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kicaan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 18:34
мафтањеSe sto ti se slucuva,ti se slucuva taka sto mozes da go podneses ili nemozes.Ako ti se sluci nesto podnoslivo, nemoj da se lutis,tuku podnesi go taka kako sto mozes .Ako pak te snajde nesto nepodnoslivo, ne negoduvaj,bidejki toa ke te unisti pred vreme. Misli samo deka imas sila da go istrpis seto toa i deka od tvoite predrasudi zavisi dali nesto ti e podnoslivo ili nepodnoslivo .големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.