IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 33>
Автор
Порака
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 02:08
Originally posted by zagor zagor напиша:

JAS NE ZNAM..AMA SO DEVOJKA DRUGAR NE MOZAM DA BIDAM...!NE LAZAM..VISTINA!!!..ILI DA..ILI..NE...NEMA...AMA ZNAES!!!
potpolno i jas se soglasuvam deka mi se ima deseno po 10 godini jako drugarstvo i zalam a i ne zalam jebiga ima nesto okolu toa
kako bi mozele da bideme ljubovgii a da en mozeme drugari da sme:0
:)
 
Кон врв
Viks Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 20:44
секако дека може да има другарствопомеѓу машко и женско , само треба да бидат исполнети некои услови ( и двајцата да се лудо вљубени )збунетост
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:18
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto
Во старт ја побивам теоријата.Велам теорија, затоа што во пракса лично Јас имам две другарки веќе триесет и пет години кои  и денес си ги сакам како сестри.Теоријата ви паѓа во  вода.Простете но така  е.
Jas bi sakala da ti veruvam , jas nemam takov drugar , sekogas pokazele slabost ili ja usrale so nekoj dopir kako jazik vgrlo ... Mozi da sme drugarcina?

 

Во тој случај најверојатно проблемот е кај тебе. Сигурно си "неодолива" и преголемо искушение за другарите трепкањесвиркање

Пробај да ја разбушавиш малку косата, засади си неколку мозолчиња и два-три херпеса, внеси малку чварки, сланина и сарма во исхраната, набилдај фудбалекси нозе, облекувај се и однесувај се малку мушкодански и да видиш како сите додворувачи ќе ти станат другари газење%20од%20смеење

Znaci ako mirisam na kromid , zaprska i mandza , ako imam bubulici , mrsna kosa i potam, prdam vo masko drustvo po drugarka ke sum??
ne znaev deka srdacnosta i iskrenosta megu drugarcina pagala na ova , fala ti. .
Sepak dur ne se pokazi sprotivnost jas ke si stojam na to deka drugarstvo megu zensko i masko nema...



Другите не ја кажуваат вистината или немаат чувство и потреба за другарство. Па има работи кои не можем да ги коментирам со мои машки другари или не дај боже да им се доверам и побарам мислење за мојот интимен живот со саканата. Истото е и со другарките. И тие имаат потреба да бидат посоветувани од некого но не секогаш од блиските другарки.
Во сето ова кое другите го кажуваат испаѓа дека не треба да се почитуваат братот и сестрата и обрано. Па нели и тие се дружат?

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Sky-Walker Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sky-Walker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 07:24
aj vaka, prvo pozdrav do site tuka i ednostavno nemozev samo da citam, a da ne napisam nisto.

dali postoi drugarstvo pomegu masko i zensko?na ova prasanje nema teoretski sansi da se dobijat istomisleni odgovori pa kolku i da se ubeduvame dali ima ili nema zatoa sto site nie sme razlicni covecki sustestva i karakteri i sekoj si ima svoe mislenje.(ne e vazno dali od iskustvo ili ne)

a sega od moe licno iskustvo mozam da kazam i da tvrdam deka takvo drugartsvo, koga na drugarka ti mozes da i kazes deka ti e kako sestra i ona da te saka i pocituva kako da si i brat e definitivno mozno no mnogu tesko da se ostvari i uste potesko da se socuva ama tie tuka nekolku luge sto imaat takov drugar/drugarka znaat deka nema nisto poubavo i podragoceno od toa da imas nekoja takva licnost pokraj sebe.Vie drugite sto tvrdite deka ne e mozno samo ne ste ja imale taa sreka da najdete takva licnost za pokraj nea da sfatite deka sepak e mozno, a toa e navistina steta posto nema nisto poubavo od takvo brat-sestra drugartsvo.

jas so gordost mozam da kazam deka sum navistina sreken i eden od retkite sto imam takva drugarka pokraj sebe sto odamna ne ja ni smetam za drugarka tuku kako svoja sestricka i mi znaci poveke i od sebe i ja sakam najmnogu na svetot i nema nesto sto ne bi napravil za toa devojce.zaedno imame pominato niz se i sesto, vo dobro i vo mnogu loso i ne postoi nesto sto moze da ne razdeli posto i dvajvata sme iskreni i si kazuvame se sto imame eden na drug da si kazeme vo vrska so toa sto cuvstvuvame i toa go pocituvame.a ako ve interesira devojceto e prekrasno iako ubavinata vo vakvi drugarstva nema bas golema uloga, se e do karakterot barem spored mene.

ova bese malce dolgo ama na vakvi prasanja ne se odgovara samo da ili ne.

pozdrav
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 15:15
I jas imam mnogu dobar drugar i go smetam kako pogolem brat, ama sekoja prestapna godina mi nudi brak голема%20насмевка.. Znaci pagja teorijata za drugarstvo, bar ednata strana ke ima nerazreseni cuvstva.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 15:17
znaci cekas i ova 2008
pa popusti oti kje ostarite do 2012
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 20:51
Jas ne se soglasuvam so ova
pr jas imam drugar so koi intenzivno se druzime veke 5-6 godini pa nikogas nitu se pojavila ideja ...
 
Life is beautiful
Кон врв
DjSpakY Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjSpakY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 23:26
ima takvi slucaevi ama nemora da znaci toa drugarstvo ljubof ama tie se retki... a taa ljubof ne e ljubof tuku toa moze da trea kratko
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 00:19
Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto
Во старт ја побивам теоријата.Велам теорија, затоа што во пракса лично Јас имам две другарки веќе триесет и пет години кои  и денес си ги сакам како сестри.Теоријата ви паѓа во  вода.Простете но така  е.
Jas bi sakala da ti veruvam , jas nemam takov drugar , sekogas pokazele slabost ili ja usrale so nekoj dopir kako jazik vgrlo ... Mozi da sme drugarcina?

 

Во тој случај најверојатно проблемот е кај тебе. Сигурно си "неодолива" и преголемо искушение за другарите трепкањесвиркање

Пробај да ја разбушавиш малку косата, засади си неколку мозолчиња и два-три херпеса, внеси малку чварки, сланина и сарма во исхраната, набилдај фудбалекси нозе, облекувај се и однесувај се малку мушкодански и да видиш како сите додворувачи ќе ти станат другари газење%20од%20смеење

Znaci ako mirisam na kromid , zaprska i mandza , ako imam bubulici , mrsna kosa i potam, prdam vo masko drustvo po drugarka ke sum??
ne znaev deka srdacnosta i iskrenosta megu drugarcina pagala na ova , fala ti. .
Sepak dur ne se pokazi sprotivnost jas ke si stojam na to deka drugarstvo megu zensko i masko nema...



Другите не ја кажуваат вистината или немаат чувство и потреба за другарство. Па има работи кои не можем да ги коментирам со мои машки другари или не дај боже да им се доверам и побарам мислење за мојот интимен живот со саканата. Истото е и со другарките. И тие имаат потреба да бидат посоветувани од некого но не секогаш од блиските другарки.
Во сето ова кое другите го кажуваат испаѓа дека не треба да се почитуваат братот и сестрата и обрано. Па нели и тие се дружат?




Другарство меѓу машко и женско,
дефинитивни ДА:
нема таков кој би ја побил оваа вистина.
повелете аплицирајте со докази.


,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 13:49
Originally posted by Sky-Walker Sky-Walker напиша:

aj vaka, prvo pozdrav do site tuka i ednostavno nemozev samo da citam, a da ne napisam nisto.

dali postoi drugarstvo pomegu masko i zensko?na ova prasanje nema teoretski sansi da se dobijat istomisleni odgovori pa kolku i da se ubeduvame dali ima ili nema zatoa sto site nie sme razlicni covecki sustestva i karakteri i sekoj si ima svoe mislenje.(ne e vazno dali od iskustvo ili ne)

a sega od moe licno iskustvo mozam da kazam i da tvrdam deka takvo drugartsvo, koga na drugarka ti mozes da i kazes deka ti e kako sestra i ona da te saka i pocituva kako da si i brat e definitivno mozno no mnogu tesko da se ostvari i uste potesko da se socuva ama tie tuka nekolku luge sto imaat takov drugar/drugarka znaat deka nema nisto poubavo i podragoceno od toa da imas nekoja takva licnost pokraj sebe.Vie drugite sto tvrdite deka ne e mozno samo ne ste ja imale taa sreka da najdete takva licnost za pokraj nea da sfatite deka sepak e mozno, a toa e navistina steta posto nema nisto poubavo od takvo brat-sestra drugartsvo.

jas so gordost mozam da kazam deka sum navistina sreken i eden od retkite sto imam takva drugarka pokraj sebe sto odamna ne ja ni smetam za drugarka tuku kako svoja sestricka i mi znaci poveke i od sebe i ja sakam najmnogu na svetot i nema nesto sto ne bi napravil za toa devojce.zaedno imame pominato niz se i sesto, vo dobro i vo mnogu loso i ne postoi nesto sto moze da ne razdeli posto i dvajvata sme iskreni i si kazuvame se sto imame eden na drug da si kazeme vo vrska so toa sto cuvstvuvame i toa go pocituvame.a ako ve interesira devojceto e prekrasno iako ubavinata vo vakvi drugarstva nema bas golema uloga, se e do karakterot barem spored mene.

ova bese malce dolgo ama na vakvi prasanja ne se odgovara samo da ili ne.

pozdrav

Znaesh, odonosot pomegju drugar i drugarka ne e ist so odnosot pomegju brat i sestra tuku sosema neshto drugo.
Odnosot pomegju brat i sestra si ima sosema druga specifika toa e odnos pomegju krvno povrzani clenovi na edno semejstvo.
Ako ti devojcheto si go doziveal kako sestra a taa tebe kako brat togas vie ne ste drugari tuku brat i sestra.
Zarem mislish deka ako se pojavat emocii pomegju drugar i drugarka deka toa ne e karakterno??? Mislish deka toa e toa rasipano???
Zarem tvrdish deka ako se pojavi seksualna privlechnost pomegju drugar i drugarka deka toa e neshto pogreshno, nechesno, prljavo, neiskreno???
I deka onie sto ja prodlabochile drugarskata vrska vo ljubovna ili neka bide i chisto seksualna - ja nemale taa srekja kako tebe i drugaka/sestra ti da se doziveat kako brat i sestra, i deka e vistinska shteta za niv bidejki toa bilo najubavoto neshto kako shto velish?
Osobeno interesen mi e delot vo koj sto velish -"devojcheto e mnogu ubavo, no jas sepak odoleav na toj predizvik bidejki ubavinata nema vrska vo vakvi sluchaevi i so toa pokazav deka sum karakter" !!! Neverojatno. Demek dokolku bi se pojavila seksualna zelba e togas toa ne e kakrakterno???Zoshto??? Sto ne e vo red so seksot kako akt??? Zoshto ja devalvirash vrednosta na seksot vo zivotot na lugjeto???
Zarem tvojata devojka/sopruga ne ti e najdobra drugarka???
Gledaj - neznam od kade ti e ideata deka drugarkite treba da se doziveat kako sestri???
Mislam deka ova e sosema pogrshno. Nesvatlivo. Lazen moral. Licemerie. Neiskrenost. Protivprirodno.

Изменето од Anthony - 07.Јануари.2008 во 13:54
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 14:55
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

I jas imam mnogu dobar drugar i go smetam kako pogolem brat, ama sekoja prestapna godina mi nudi brak голема%20насмевка.. Znaci pagja teorijata za drugarstvo, bar ednata strana ke ima nerazreseni cuvstva.
 
Абе готово, ради тебе, твојот другар и вашиот специфичен случај, цела теорија пропадна. Јас ќе наведам пример каде моја добра другарка што ја сметам за помала сестра не ми понудила ни еднаш брак..и шо сеа? Теоријата ќе ја "качам"? Некој друг ќе наведе обратен пример, некој трет сосема друг пример, и што ќе прави теоријата? Ќе иде горе доле горе доле?
Да расчистиме, за оваа тема доволно е да се најде барем еден случај на машко и женско кои си се другари и меѓу кои не се јавува еротска љубов, а такви беа наведени повеќе. Заклучок: Другарство меѓу машко и женско постои.
А тие девојќи што постираат тука демек ни едно машко не им одолеало на нивната убавина, сексибилност или незнам што за да им остане другар, сметам дека патат од комплекс на висока вредност или пак сакаат да ни кажат "Ние сме неодооолииивиии. Секое машко што ќе се доближи на радиус од 1км од нассс, станува наш додворувачччч" Жими тетовското јаболко голема%20насмевка
 
(Мишел, постов не се однесуваше на тебе. Пшував општо намигнување)
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 19:35
Не се сложувам, ПОСТОИ и тоа какоголемо%20гушкање
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 20:00
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by Sky-Walker Sky-Walker напиша:

aj vaka, prvo pozdrav do site tuka i ednostavno nemozev samo da citam, a da ne napisam nisto.

dali postoi drugarstvo pomegu masko i zensko?na ova prasanje nema teoretski sansi da se dobijat istomisleni odgovori pa kolku i da se ubeduvame dali ima ili nema zatoa sto site nie sme razlicni covecki sustestva i karakteri i sekoj si ima svoe mislenje.(ne e vazno dali od iskustvo ili ne)

a sega od moe licno iskustvo mozam da kazam i da tvrdam deka takvo drugartsvo, koga na drugarka ti mozes da i kazes deka ti e kako sestra i ona da te saka i pocituva kako da si i brat e definitivno mozno no mnogu tesko da se ostvari i uste potesko da se socuva ama tie tuka nekolku luge sto imaat takov drugar/drugarka znaat deka nema nisto poubavo i podragoceno od toa da imas nekoja takva licnost pokraj sebe.Vie drugite sto tvrdite deka ne e mozno samo ne ste ja imale taa sreka da najdete takva licnost za pokraj nea da sfatite deka sepak e mozno, a toa e navistina steta posto nema nisto poubavo od takvo brat-sestra drugartsvo.

jas so gordost mozam da kazam deka sum navistina sreken i eden od retkite sto imam takva drugarka pokraj sebe sto odamna ne ja ni smetam za drugarka tuku kako svoja sestricka i mi znaci poveke i od sebe i ja sakam najmnogu na svetot i nema nesto sto ne bi napravil za toa devojce.zaedno imame pominato niz se i sesto, vo dobro i vo mnogu loso i ne postoi nesto sto moze da ne razdeli posto i dvajvata sme iskreni i si kazuvame se sto imame eden na drug da si kazeme vo vrska so toa sto cuvstvuvame i toa go pocituvame.a ako ve interesira devojceto e prekrasno iako ubavinata vo vakvi drugarstva nema bas golema uloga, se e do karakterot barem spored mene.

ova bese malce dolgo ama na vakvi prasanja ne se odgovara samo da ili ne.

pozdrav

Znaesh, odonosot pomegju drugar i drugarka ne e ist so odnosot pomegju brat i sestra tuku sosema neshto drugo.
Odnosot pomegju brat i sestra si ima sosema druga specifika toa e odnos pomegju krvno povrzani clenovi na edno semejstvo.
Ako ti devojcheto si go doziveal kako sestra a taa tebe kako brat togas vie ne ste drugari tuku brat i sestra.
Zarem mislish deka ako se pojavat emocii pomegju drugar i drugarka deka toa ne e karakterno??? Mislish deka toa e toa rasipano???
Zarem tvrdish deka ako se pojavi seksualna privlechnost pomegju drugar i drugarka deka toa e neshto pogreshno, nechesno, prljavo, neiskreno???
I deka onie sto ja prodlabochile drugarskata vrska vo ljubovna ili neka bide i chisto seksualna - ja nemale taa srekja kako tebe i drugaka/sestra ti da se doziveat kako brat i sestra, i deka e vistinska shteta za niv bidejki toa bilo najubavoto neshto kako shto velish?
Osobeno interesen mi e delot vo koj sto velish -"devojcheto e mnogu ubavo, no jas sepak odoleav na toj predizvik bidejki ubavinata nema vrska vo vakvi sluchaevi i so toa pokazav deka sum karakter" !!! Neverojatno. Demek dokolku bi se pojavila seksualna zelba e togas toa ne e kakrakterno???Zoshto??? Sto ne e vo red so seksot kako akt??? Zoshto ja devalvirash vrednosta na seksot vo zivotot na lugjeto???
Zarem tvojata devojka/sopruga ne ti e najdobra drugarka???
Gledaj - neznam od kade ti e ideata deka drugarkite treba da se doziveat kako sestri???
Mislam deka ova e sosema pogrshno. Nesvatlivo. Lazen moral. Licemerie. Neiskrenost. Protivprirodno.









Види неразбран свет. Што ли нема да измислат за една обична тема.
А, ваму политичарите, дистрибутерите, банките ииииииииии.......... се не ни чини само ние см демек......................
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
максимус Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај максимус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 17:19
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

I jas imam mnogu dobar drugar i go smetam kako pogolem brat, ama sekoja prestapna godina mi nudi brak голема%20насмевка.. Znaci pagja teorijata za drugarstvo, bar ednata strana ke ima nerazreseni cuvstva.

ako ti se dopga prifati oti moze da zgresis ke naletas na nekoe govedo pa posle ke se kaes ovaka deckoto go znaes i ne razmisluvaj oti deneska tesko se naoga covek na koj mozes da mu veruvas
GOSPOD IMA ,AMA NE ZA SEKOGO
PA TI VIDI
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.