IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Невиност до брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Невиност до брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 02:14
Според една интересна анкета, од анкетираните што имале секс по својата 21ва година, 16% од нив извршиле прељуба во бракот. А тие кои имале секс пред 21 година, 50% од нив извршиле прељуба и во бракот.
Заклучокот е дека оние кои имале секс со различни партнери пред бракот, си ја продолжуваат оваа праска и по бракот, но и оние кои се "чувале" не се имуни на прељубата откако ќе стапат во брак.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 02:22
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Според една интересна анкета, од анкетираните што имале секс по својата 21ва година, 16% од нив извршиле прељуба во бракот. А тие кои имале секс пред 21 година, 50% од нив извршиле прељуба и во бракот.
Заклучокот е дека оние кои имале секс со различни партнери пред бракот, си ја продолжуваат оваа праска и по бракот, но и оние кои се "чувале" не се имуни на прељубата откако ќе стапат во брак.



Значи како и да гледаш се се сведува на секс на екс.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 02:28
Па не би рекол. 16% е околу 3 пати повеќе од 50%. Со други зборови, доколку се чуваш, шансите, статистички гледано, се 3 пати помали да извршиш прељуба во бракот. Работата е во тоа дали вреди толкавата "жртва", за само 3 пати помала веројатност среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 02:32
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Па не би рекол. 16% е околу 3 пати повеќе од 50%. Со други зборови, доколку се чуваш, шансите, статистички гледано, се 3 пати помали да извршиш прељуба во бракот. Работата е во тоа дали вреди толкавата "жртва", за само 3 пати помала веројатност среќа
се сложувам.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 02:56
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Edna interesna matematika na temava... Devojka sto ja izgubila nevnosta na 17 godini, ako menunva vo prosek trojca seks partneri godisno, dodeka i tekne da se omazi na 27(ako ima srekja) ke ja imaat pominato 30 dushi.

So vakva brojka sekoj bi se zamislil kolkava e verojatnosta da ima zakaceno nesto, da ima abortirano, da ima otrpnato emocionalno, da si nosi tezok bagaz ...

Sekoj sto znae sto znaci ova i sto ima nesto videno i pominato ke bide pretpazliv.
Ti izgleda deka odish vo ednosmerna ulica. Za ova shto go kazha vo red e donekade, samo shto mislam deka vazhi i za dvata pola. Djabe ako devojkata vleze vo brak nevina, ako partnerot ne daj bozhe zakachil neshto i i go prenese, shto pravime sega?


Ako ne si primetila do sega, site negativni posledici sto gi nabrojav voopsto ne se primenlivi kon mazite, osven vo pomala merka okolu bolestite. Znaci ne barajte ednakvost kade prirodata toa jasno ne go dozvoluva. Nikoj ne gi obvinuva zenite za nisto,... samo tie si ja podzaboravile vrskata so prirodata i se prok*rvaa mnogu vo posledno vreme.


Изменето од sensei - 31.Декември.2007 во 03:03
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 03:05
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Според една интересна анкета, од анкетираните што имале секс по својата 21ва година, 16% од нив извршиле прељуба во бракот. А тие кои имале секс пред 21 година, 50% од нив извршиле прељуба и во бракот.
Заклучокот е дека оние кои имале секс со различни партнери пред бракот, си ја продолжуваат оваа праска и по бракот, но и оние кои се "чувале" не се имуни на прељубата откако ќе стапат во брак.

Ova e nesto sto sekoj so zdrav razum go znae mnogu dobro, no ubavo e da se povtori zosto se plasiraat sekakvi gluposti.
Znaeme deka navikite se gadna rabota.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 18:30
    големо%20гушкањеголемо%20гушкањенема грешка, невиност,  големо%20гушкањеголемо%20гушкање
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 19:15
E ne se zenam, ja ke ja ranam , a drug ke ja . . .
Кон врв
GHOST RIDER Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GHOST RIDER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 05:31
neznam no toa e zaostanata rab, sekoj saka da ima seks no ne saka devojka sto imalo tie se decki so ne iziveano vreme zivej kako sakas dedeka si slobodna pozz ...
Кон врв
GHOST RIDER Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GHOST RIDER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 05:32
dali p[ostoi i jas se prasuvam... pozzz
Кон врв
GHOST RIDER Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GHOST RIDER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 05:34
mene? ne se edno mi e zasto sto imam pominato mislam skinato pa sega da baram nesto sto e banalno ne/!!!!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:28
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

E ne se zenam, ja ke ja ranam , a drug ke ja . . .




а, што има лошо во тоа?
барем нема да се потиш.
друг ќе сепоти и ќе стенка.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 14:52
Vazno e da e nevina oti ne sakam u sred partija vo nekoja nok da dojde policija i da mi ja zeme, ne za drugo jajcata ke me bolat posle...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:28
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Vazno e da e nevina oti ne sakam u sred partija vo nekoja nok da dojde policija i da mi ja zeme, ne za drugo jajcata ke me bolat posle...




Лошо е и ова што го пишуваш.
Тешко на она што ќе чека да се стемни па ти да ја рчнеш.
До темното та колку пати ќе се исчеша, еееееееееееее!
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.