IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ШТО СТАНА СО ВЕРОИСПОВЕД?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ШТО СТАНА СО ВЕРОИСПОВЕД?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 22:25
мило ми е што средивте ситуација големо%20гушкање

п.с. конектед баш тој пост што го цитираше сакав да го најдам
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:38
Навистина од последниот пат кога сум пишувал овде работите станале многу полоши. А претходно мислев дека сите се поднаучија дека им штети односот на насилно натурање на своите убедувања. Сепак да не се правам премногу голем љубител на толеранцијата бидејќи и се радувам. Би било уште полошо агресивните наметнувачи да знаат да ја кријат својата агресивост.
Вака наметнувачите самите се разобличуваат и и штетат на својата вера.
Веројатно тие тоа не го гледаат, инаку би знаеле дека губат, а мислат дека нешто успеваат.
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:43
Поздрав за сите со кои се знаеме, сакам да ги споменам ама се плашам некој да не го пропуштам, бидејќи ги има многу, поздрав и за сите кои ги гледам нови на форумот на Вероисповед. 
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:45
Originally posted by sard sard напиша:

Поздрав за сите со кои се знаеме, сакам да ги споменам ама се плашам некој да не го пропуштам, бидејќи ги има многу, поздрав и за сите кои ги гледам нови на форумот на Вероисповед. 
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеконечно!!!! најголем поздрав и секоја чест!!!среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:47
Секоја вериисповед треба да се почитува се додека е во своите сопствени граници.
На оваа тема неблагодарно е да даваме мислења и судуви- нормално ако пак нема пречекорувања.
Секој си ја почитува и сака својата вера и така треба.
Коментари, мислења и напади се знае кога и се знае каде. Овде сме да се дружиме и понекогаш различно да гледаме. Ама само малку различно колку да може да коментираме.


Изменето од orlov - 04.Јануари.2008 во 00:57
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:47
Еј мало сестриче да знаеш колку ме радуваш ти.
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:49
Originally posted by sard sard напиша:

Еј мало сестриче да знаеш колку ме радуваш ти.
големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкањема колку ме радуваш што конечно повторно можам да те читам, вајда и некој друг ке научи од тебе барем половина од што научив јас...големо%20гушкање


Изменето од blueprayer - 04.Јануари.2008 во 00:49
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:57
поздрав сард и од мене големо%20гушкањеголема%20насмевка
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:57
Мало ти си заслужна за тоа. Ти си учиш од Бога бидејќи сакаш да учиш. Некој и кога греши како што често правам, ти пак ќе учиш добри нешта од него. 
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:03
    големо%20гушкањеНА ВРЕДНТA СЕКОГАШ ВЕДРА blu........., големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:10
Ти ми го покажа патот. Еве ке се надоврзам на темава.  Јас значи учам, ние цело време учиме, кога еден голем човек (знаеш Сард за кого зборам) можеше да рече дека сеуште е наивен и млад, јас значи немам поим според него. Имам уште мнооогу да учам, но како јас овде да си го кажам своето мислење???? како јас овде да можам слободно да се изразам кога знам ке има напад одма?? Значи ние треба да голтаме мисли. Ако случајно кажеме што мислиме да чекаме 3 светска војна ли???Се караме за вера и се натпреваруваме кој колку знае?? што е ова? верски милионер? каде е Трендо? Мене не ми смета Исламот воопшто, но како што мене не ми смета чекам и на нив да не им смета мојот Бог, но не станува тука збор за тоа, станува збор за реметење и карање за сосема други работи. Нели треба да го пренесеме нашето знаење??? Како кога секогаш има некој што нас да ни “дообјасни“????? Јас учев и сеуште учам од некој што знам дека го знае тоа вистинското и знае каде треба да ме упати...а за тие што се борат залудно без знаење или со мала доза знаење нека им прости и помогне Бог.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:24
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

поздрав сард и од мене големо%20гушкањеголема%20насмевка

Фала Изи големо%20гушкање црвенеење, да сме живи и здрави, да се читаме за наше добро.
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 04:51
Odlichna misla i mnogu na mesto, Blue...
Pozdrav
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 07:32
Sard Welcome back!

Iskreno mnogu me raduva  sto si tuka i se nadevam deka ke imame ubavi diskusii kako nekogas. Pozdrav! големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.