IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 33>
Автор
Порака
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:47
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

анакин, јас воопшто не мислев на тракаташки како што ги нарекуваш. Имам другарка, инаку многу убава и згодна, со која сме делеле идобро и зло, со која сум спиев во ист кревет (на одмор кога сме немале доволно место) итн итн..и никогаш кон неа немам помислено нешто еротско, ниту пак сум ја погледнал како што би ја погледнал некоја која сакам да ми биде девојка. Пак ке нагласам, другарка ми е згодна, не сум геј и таа не ме привлекува еротски бидејќи ми е како сестра... не знам дали имаш сестра, инаку полесно ќе го разбереше ова.


Imam i jas drugar (megju nas ne postoi nikakva privlecnost), tokmu poradi toa sto mnogu dobro se znaeme, znaeme deka vrska pomegju nas e nevozmozna. Ama, dokolku drugar mi e kako drugarka ti zgoden, pa i uste sme bliski, pa uste vo ist krevet голема%20насмевка.. Zaebi drugarstvo togas..
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:47
Anakin pisa deka e za orlov toa , ama nema vrska . Sakav da kazam deka kaj sekogo e individualno i ne e samo karakterot vo prasanje tuku naj povekje i izgledot na sprotivniot pol isto i sopstevniot izgled .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:49
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

анакин, јас воопшто не мислев на тракаташки како што ги нарекуваш. Имам другарка, инаку многу убава и згодна, со која сме делеле идобро и зло, со која сум спиев во ист кревет (на одмор кога сме немале доволно место) итн итн..и никогаш кон неа немам помислено нешто еротско, ниту пак сум ја погледнал како што би ја погледнал некоја која сакам да ми биде девојка. Пак ке нагласам, другарка ми е згодна, не сум геј и таа не ме привлекува еротски бидејќи ми е како сестра... не знам дали имаш сестра, инаку полесно ќе го разбереше ова.


uf
tesko mi e da te razberam
ako ste tolku bliski
tolku sakate da ste zaedno
gospode tvoj boze
so te odbiva ??????
izgled?????
izgledot e najmalku biten coveku moj naiven
dusa privlekuva mnogu pojke nego izgledot
neli ljubovta e slepa????


sestra? ahhaah
abe za drugarka se zboruva
so meseas sestri tuka


Изменето од anakin - 03.Јануари.2008 во 00:52
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:52
I jas mislam deka ne postoi iako sum imal bliska licnost od sprotivniot pol i samo edna misla vo glavata . голема%20насмевка

zen ti veruvam
i e normalno odnesuvanje

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:53
samo taka mozes da razberes za kakva ljubov stanuva zbor pomegu masko i zensko koi se drugariголемо%20гушкањеzatoa spomnav sestraголемо%20гушкање
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:56
Не знам што е нејасно. Блиски сме да, па што ако? Јас сум близок со многумина па и девојќи, и што значи дека сите тие треба да ми бидат девојќи само заради тоа што љубовта е "слепа"? Љубовта не е слепа, слепа е за оние кои мижат додека љубат среќа
А и зошто е неминовно другарката да ти стане девојка? Не е се во еротската љубов, и другарите се дел од животот, и тие се дел од спомените, и тие се дел од нашето богатство.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:59
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Не знам што е нејасно. Блиски сме да, па што ако? Јас сум близок со многумина па и девојќи, и што значи дека сите тие треба да ми бидат девојќи само заради тоа што љубовта е "слепа"? Љубовта не е слепа, слепа е за оние кои мижат додека љубат среќа
А и зошто е неминовно другарката да ти стане девојка? Не е се во еротската љубов, и другарите се дел од животот, и тие се дел од спомените, и тие се дел од нашето богатство.
 
 
Nemoj da me svatis pogresno ! Ne e neminovno tuku e pozelno da se smuavs , barem povremeno ili naj malku ednas .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:59
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Не знам што е нејасно. Блиски сме да, па што ако? Јас сум близок со многумина па и девојќи, и што значи дека сите тие треба да ми бидат девојќи само заради тоа што љубовта е "слепа"? Љубовта не е слепа, слепа е за оние кои мижат додека љубат среќа
А и зошто е неминовно другарката да ти стане девојка? Не е се во еротската љубов, и другарите се дел од животот, и тие се дел од спомените, и тие се дел од нашето богатство.


Malku me zbunuvas.. Ako sum tolku bliska so mojot najdobar prijatel, pa i kako sto vikas toj e zgoden, a toa e tolku retko da se najde denes, pa boze moj, bi prekrsila drugarstvo i bi bila so covekot..
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 01:00
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Не знам што е нејасно. Блиски сме да, па што ако? Јас сум близок со многумина па и девојќи, и што значи дека сите тие треба да ми бидат девојќи само заради тоа што љубовта е "слепа"? Љубовта не е слепа, слепа е за оние кои мижат додека љубат среќа
А и зошто е неминовно другарката да ти стане девојка? Не е се во еротската љубов, и другарите се дел од животот, и тие се дел од спомените, и тие се дел од нашето богатство.



moreeeeeeeeeeee
ne zboram so si blizok so 10 tina
taman rabota da gi legnes
hahahahah

zboram za edna edinstvena
koja te pravi srekjen koga si vo nejzino drustvo
so koja sakas da pominuvas denovi
da idete zaedno nasekade
da se smeete na isti stosevi
da idete na pretstavi
ednaaaaaaaaaaa
more
edna edinstvena
koja ti e drugarka TOP
ako imas takva
kje legnete zaedno i kje go rasipete drugarsvoto
kje stanete ljubavnici
partneri
ljubov
garant
i ne mi kazuvajte gacki
zatoa sto toa taka odi





Изменето од anakin - 03.Јануари.2008 во 01:01
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 01:05
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

 
Nemoj da me svatis pogresno ! Ne e neminovno tuku e pozelno da se smuavs , barem povremeno ili naj malku ednas .
 
Вреди ли за една мувка да се расипе добро пријателство?
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 01:13
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

 
Nemoj da me svatis pogresno ! Ne e neminovno tuku e pozelno da se smuavs , barem povremeno ili naj malku ednas .
 
Вреди ли за една мувка да се расипе добро пријателство?
 
 
 
Jas pak ke povtoram deka se e individualno koj kako gi svakja rabotite . Jas mislam deka naj golema uloga igra izgledot . Znaci ako sprotivniot pol e nesto nalik na "avion" togas i prijtelstvoto nema da bide vecno oti mislata ubiva .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 01:16
zen
neigra toa uloga
oti
tebe denes ti se diga na avioniголема%20насмевка
pa si dekoncentiran malkucka
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 01:18
Originally posted by anakin anakin напиша:

zboram za edna edinstvena
koja te pravi srekjen koga si vo nejzino drustvo
so koja sakas da pominuvas denovi
da idete zaedno nasekade
da se smeete na isti stsevi
da idete na pretstavi
ednaaaaaaaaaaa
 
Е сега не претерувај..една единствена...тука темата е дали може да постои другарство меѓу дечко и девојка, а не меѓу дечко и една единствена...ептен ти ја направи романтична работава, уште малку да продолжиш и...да играте танго на полна месечина, да се тркалате по снегот, под еден чадор да се стискате хаха...така веќе се менува и темата. Дај да се вратиме на почетокот, може ли да постои другарство меѓу дечко и девојка? Јас гарантирам дека може, затоа што имам другарки.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 01:21
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

zboram za edna edinstvena
koja te pravi srekjen koga si vo nejzino drustvo
so koja sakas da pominuvas denovi
da idete zaedno nasekade
da se smeete na isti stsevi
da idete na pretstavi
ednaaaaaaaaaaa
 
Е сега не претерувај..една единствена...тука темата е дали може да постои другарство меѓу дечко и девојка, а не меѓу дечко и една единствена...ептен ти ја направи романтична работава, уште малку да продолжиш и...да играте танго на полна месечина, да се тркалате по снегот, под еден чадор да се стискате хаха...така веќе се менува и темата. Дај да се вратиме на почетокот, може ли да постои другарство меѓу дечко и девојка? Јас гарантирам дека може, затоа што имам другарки.



pa ti kazav
ako ja gledame taka temava
na obicni drugarki - tralala
togas temava e bez vrska
i nema rezon da se komentira
tuka e pointeresno ako imas drugarka koja eptem ti e drugarka
mislam deka kje razeres so sakav da kazam
inaku
ti mozes da imas 7
a od ponedelnik do nedela
da gi setas po kino ramstor
i mozes da zgresis kaj tri
a ostanuvat 4 nepipnati
pa kje vikas na cel glas
eneeeeeeee deka moze газење%20од%20смеење



Изменето од anakin - 03.Јануари.2008 во 01:22
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.