IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 33>
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:24
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Јас имам две другарки со кои сум многу близок веќе 7-8 години. Ми станаа како сестри, но не и девојќи. Меѓу нас се појави огрмна филаделфија (братосестринска љубов), но ни трошка од ерос (еротска љубов). И ова воопшто не ми е чудно, ниту сметам дека истово е некаква дилема што заслужува дебата. Едноставно, девојка си е девојка, другарка си е другарка.
 
аплаузEv
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:27
NEPOSTOI VISTINSKO DRUGARSTVO MEGJU MAZ I ZENA

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:28
Нели сум налбољи а? кул Сега сакаш да се фатиме? смеење
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:29
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:30
Originally posted by anakin anakin напиша:

NEPOSTOI VISTINSKO DRUGARSTVO MEGJU MAZ I ZENA

 
VISTINSKOTO DRUGARSTVO POSTOI
 
p.s.ova nemoze da go razbere nekoj koj nemal licnost od sprotivniot pol kako svoj blizok od samoto detstvo
 
големо%20гушкање
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:31
Moze da ima prijatelstvo megju maz i zena, ama samo pod uslov da ne se privlekuvaat voopsto megju sebe голема%20насмевка..
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:34
то бе мишел...аплауз
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:34
Нема врска. Еве мене Мишел ме привлекува, а сепак ми е пријателка среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:34
NEPOSTOI VERUVAJTE

Akoj vikanekoj  imam 2 3 drugarki
toa se trakataski na kafe muabet i po nekoja kokakola
zborime
za edna
edna edinstvena
koja ti e prijatel , golem , vazen - sakas so neja nego da si zasto se custvuvas blizok

a ako misli na trakataski- da,,, so te tera da se sexas so niv ako imat krivi noze a ne si zapalen koto robinson  - toa da
ako zborite za vakvi

togas batali ja temava
vrska nema
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:35
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Moze da ima prijatelstvo megju maz i zena, ama samo pod uslov da ne se privlekuvaat voopsto megju sebe голема%20насмевка..



ahhahah
abe mishel
so toa so se nerazdvojni prijateli vekje se privlekuvat

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:37
Originally posted by anakin anakin напиша:

NEPOSTOI VISTINSKO DRUGARSTVO MEGJU MAZ I ZENA






ДЕФИНИТИВНО ПОСТОИ,
затоа читај подолу,
Во старт ја побивам твојата теоријата.
Велам теорија, затоа што во пракса лично Јас имам две другарки веќе триесет и пет години кои  и денес си ги сакам како сестри.
Теоријата ви паѓа во  вода.
Простете но така  е.

......сега знај дека постои.......
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:38
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

NEPOSTOI VISTINSKO DRUGARSTVO MEGJU MAZ I ZENA

 
VISTINSKOTO DRUGARSTVO POSTOI
 
p.s.ova nemoze da go razbere nekoj koj nemal licnost od sprotivniot pol kako svoj blizok od samoto detstvo
 
големо%20гушкање
 
 
I jas mislam deka ne postoi iako sum imal bliska licnost od sprotivniot pol i samo edna misla vo glavata . голема%20насмевка
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:38
za orlov


imas ti trakataski
a ne prijatelka kako so treba



Изменето од anakin - 03.Јануари.2008 во 00:39
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:43
анакин, јас воопшто не мислев на тракаташки како што ги нарекуваш. Имам другарка, инаку многу убава и згодна, со која сме делеле идобро и зло, со која сум спиев во ист кревет (на одмор кога сме немале доволно место) итн итн..и никогаш кон неа немам помислено нешто еротско, ниту пак сум ја погледнал како што би ја погледнал некоја која сакам да ми биде девојка. Пак ке нагласам, другарка ми е згодна, не сум геј и таа не ме привлекува еротски бидејќи ми е како сестра... не знам дали имаш сестра, инаку полесно ќе го разбереше ова.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.